Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, pug987 είπε

Θυμάται κανείς ποιές μέρες είχε ανοιχτές προπαραγγελείες το public; Είχε και τον Οκτώβρη ή τώρα που τελειώνουν του Σεπτεμβρίου θα πάρουμε σειρά εμείς του Νοέμβρη;

Ειχε και τον Οκτώβρη. Εγω την έκανα 15/10 Digital

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας γνωστός μου στον Κότσο μου είπε σήμερα ότι θα φέρουν αρκετά κομμάτια τον Απρίλιο τα οποία θα πάνε στην ΤΕΡΑΣΤΙΑ λίστα αναμονής που έχει δημιουργηθεί. Νομίζω πως όποιος το θέλει κάπως σύντομα, θα ήταν καλύτερα να βρει την τύχη του προς τα μικρότερα μαγαζιά και όχι στις μεγάλες αλυσίδες που είμαι σχεδόν σίγουρος πως "παίζουν μπαλίτσα" και οι υπάλληλοι με τις γνωστές αγγελίες τύπου ...1000ευρω άριστο και ετοιμοπαράδοτο. Γνώμη μου φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pug987 είπε

Θυμάται κανείς ποιές μέρες είχε ανοιχτές προπαραγγελείες το public; Είχε και τον Οκτώβρη ή τώρα που τελειώνουν του Σεπτεμβρίου θα πάρουμε σειρά εμείς του Νοέμβρη;

Κλείσανε περίπου στις 10 Νοεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάθος φίλε.. σωστά σου είπαν γι' Απρίλη, ωστόσο η διαφορά με αυτούς  είναι πως δεν θα μπεις σε μια Έβερεστ λίστα αναμονής και θα το πάρεις σε νορμάλ χρόνο! 

Εγώ προσωπικά θα πάω από βδομάδα ν' ακυρώσω από Κώτσο (να πάρω πίσω τα λεφτά) και να κυνηγήσω τα νέα μαγαζάκια που θα παραλάβουν τον Απρίλη και δεν θα έχουν μεγάλες λίστες! 

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Subrosaval είπε

Έκανα την παραγγελία μου και σε μικρομάγαζο , μου είπαν και αυτοί για Απρίλη. Προβλέπω να το έχω τον Απρίλη του 2022

Σε ποιο μαγαζί έκανες αν επιτρέπεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά πότε θα μπορεί κάποιος να πάει απλά και να αγοράσει την κονσόλα; Ιούνιο; Σεπτέμβριο; Αν είναι να κάνει κααν 8 μηνο δηλαδή να βολευτώ με το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lactate είπε

Tελικά πότε θα μπορεί κάποιος να πάει απλά και να αγοράσει την κονσόλα; Ιούνιο; Σεπτέμβριο; Αν είναι να κάνει κααν 8 μηνο δηλαδή να βολευτώ με το 4.

Εγώ τι να πω που δεν έχω το 4 και βολεύομαι με το steam ? 😂😂😂 Γενικά το στοκ θα αργήσει αλλά αυτό δεν είναι θέμα μόνο της Sony. Υπάρχει γενικότερη έλλειψη στα microchips, υπάρχει έλλειψη και στις κάρτες γραφικών σε CPU κλπ. Η αγορά δεν έχει ισορροπήσει ακόμη δυστυχώς αλλά όπως προείπα υπάρχει τεράστια έλλειψη σε πρώτες ύλες για την παραγωγή microchips καθώς δεν δουλεύει σωστά η εφοδιαστική αλυσίδα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lactate είπε

Tελικά πότε θα μπορεί κάποιος να πάει απλά και να αγοράσει την κονσόλα; Ιούνιο; Σεπτέμβριο; Αν είναι να κάνει κααν 8 μηνο δηλαδή να βολευτώ με το 4.

Αν μιλας απο ραφι,σιγουρα μετα απο 8 μηνες απο τωρα.Ο ογκος των παραγγελιων ειναι τεραστιος σε ολα τα καταστηματα μικρά ή μεγαλα και τα αποθεματα που στελνει η Σονυ στην Ελλαδα με το σταγονομετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αναμονή PS5 με παραγγελία από Κώτσο τέλος Οκτώβριου κατάλαβα ότι δεν παίζει να μου έρθει πριν το Πάσχα και μετά και να έρθει θα έχει ανοίξει εστίαση-μπαρ διασκέδαση κτλπ και πιο μετά μέχρι Σεπτέμβριο θα λείπω καλοκαίρι διακοπές με αποτέλεσμα να μη το αγγίξω. Ήθελα κονσόλα να περάσω τους επόμενους μήνες και έτσι πήρα το Series S...το έχω εδώ και 5 μέρες και έχω να πω τα καλύτερα...ότι πιο value for money υπάρχει στο gaming πιστεύω. 

Το Game Pass καταπληκτικό με ποικιλία που ικανοποιεί απόλυτα τα γούστα μου...ταχύτατος σκληρός...με δεδομένο οτι next-gen παιχνίδια δεν πρόκεται να αρχίσουν να βγαίνουν πριν τα μέσα του 2022 δεν νιώθω ότι χάνω το παραμικρό και παίζω όλα τα last-gen. 

Έχει ξεκινήσει την απόσβεση και θα μείνει και χρόνια σαν 2η κονσόλα μετά λογω του game pass που θα μου σώσει πολλά λεφτά από αγορές πολλών παιχνιδιών που θες να τα παίξεις αλλά δεν θες να τα πληρώσεις γιατί μαζεύονται αρκετά λεφτά αγοράζοντας τα. 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lactate είπε

Tελικά πότε θα μπορεί κάποιος να πάει απλά και να αγοράσει την κονσόλα; Ιούνιο; Σεπτέμβριο; Αν είναι να κάνει κααν 8 μηνο δηλαδή να βολευτώ με το 4.

μετα τον ιουνιο σιγουρα θα υπαρχει στα ραφια,  εχει γινει χαμος απο προπαραγγελιες στην ελλαδα γιατι ο αλλος ειναι κλεισμενος μεσα και ψαχνει μια διεξοδο να ξεφυγει απο την κλεισουρα. για αυτο εξαλλου βλεπεις αρκετους που ενω τους ερχεται το ps5 σκεφτονται να το δωσουνε τωρα να βγαλουνε εξτρα κερδος 200-300 ευρω που υπαρχει ελλειψη, και οταν σε καποιους μηνες ομαλοποιηθει η παραγωγη θα το ξαναπαρουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, crsweber είπε

μετα τον ιουνιο σιγουρα θα υπαρχει στα ραφια,

που το στηριζεις αυτο??η ελλειψη ειναι ενα αθροισμα πολλων παραγοντων των οποιων ο κυριοτερος ειναι ο κοβιντ με οτι συνεπαγεται,απο την παραγωγη την μεταφορα ως την αυξηση ζητησης,δεν υφισταται μονο στην ελλαδα αυτο το φαινομενο αλλα παγκοσμιως και μαλιστα πολυ χειροτερα,κουραστηκα απο το νοεμβριο να διαβαζω αυτα τα ραντομ σχολια απο χριστουγεννα θα παραλαβουμε απο φεβρουαριο τα ιδια απο πασχα και παει λεγοντας διχως κανενα αποδεικτικο επιχειρημα,καλα κανεις να εισαι αισιοδοξος μαν ολοι ετσι ειμαστε αλλα η ζωη ειναι κυνικη,εγω λοιπον ειμαι πεποισμενος απο οτι εχω δει μεχρι τωρα οτι αν παραλαβουμε το 2021 θα ειμαστε τυχεροι(ειδικα εμεις που αργησαμε να παραγγειλουμε)

 

εδιτ σεναριο ραφι ουτε καν

Επεξ/σία από di maria kun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...