Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, di maria kun είπε

που το στηριζεις αυτο??η ελλειψη ειναι ενα αθροισμα πολλων παραγοντων των οποιων ο κυριοτερος ειναι ο κοβιντ με οτι συνεπαγεται,απο την παραγωγη την μεταφορα ως την αυξηση ζητησης,δεν υφισταται μονο στην ελλαδα αυτο το φαινομενο αλλα παγκοσμιως και μαλιστα πολυ χειροτερα,κουραστηκα απο το νοεμβριο να διαβαζω αυτα τα ραντομ σχολια απο χριστουγεννα θα παραλαβουμε απο φεβρουαριο τα ιδια απο πασχα και παει λεγοντας διχως κανενα αποδεικτικο επιχειρημα,καλα κανεις να εισαι αισιοδοξος μαν ολοι ετσι ειμαστε αλλα η ζωη ειναι κυνικη,εγω λοιπον ειμαι πεποισμενος απο οτι εχω δει μεχρι τωρα οτι αν παραλαβουμε το 2021 θα ειμαστε τυχεροι(ειδικα εμεις που αργησαμε να παραγγειλουμε)

 

εδιτ σεναριο ραφι ουτε καν

Για το λόγο αυτό ότι πωληθεί θα είναι μόνο  με λίστα αναμονής (στο ορατό τουλάχιστον μέλλον). Η εφοδιαστική αλυσίδα δεν πρόκειται να ισορροπήσει μέσα στο 21 ακόμη και αν λήξουν ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ παγκοσμίως τα lockdown το Μάη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, di maria kun είπε

που το στηριζεις αυτο??η ελλειψη ειναι ενα αθροισμα πολλων παραγοντων των οποιων ο κυριοτερος ειναι ο κοβιντ με οτι συνεπαγεται,απο την παραγωγη την μεταφορα ως την αυξηση ζητησης,δεν υφισταται μονο στην ελλαδα αυτο το φαινομενο αλλα παγκοσμιως και μαλιστα πολυ χειροτερα,κουραστηκα απο το νοεμβριο να διαβαζω αυτα τα ραντομ σχολια απο χριστουγεννα θα παραλαβουμε απο φεβρουαριο τα ιδια απο πασχα και παει λεγοντας διχως κανενα αποδεικτικο επιχειρημα,καλα κανεις να εισαι αισιοδοξος μαν ολοι ετσι ειμαστε αλλα η ζωη ειναι κυνικη,εγω λοιπον ειμαι πεποισμενος απο οτι εχω δει μεχρι τωρα οτι αν παραλαβουμε το 2021 θα ειμαστε τυχεροι(ειδικα εμεις που αργησαμε να παραγγειλουμε)

 

εδιτ σεναριο ραφι ουτε καν

Πότε παράγγειλες φίλε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε μέιλ από direktmarket  στο οποίο μιλάμε για ακύρωση της παραγγελίας που είχε γίνει προσφατα σχετικά. Ο λόγος έλλειψη διαθεσιμότητας. Ευτυχώς δεν τους είχα πάρει και σοβαρά και είχα βάλει αντικαταβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SerDavran είπε

Γερά

ak.png

ηρθε η ωρα να αντικρίσουμε την αληθεια!Μονο οι πρωτοι πρωτοι που παρηγγειλαν και τιποτα streamers, youtubers θα εχουν access σε αυτη την κοσνολα. Εμεις οι θνητοι απο το 2021 χριστουγεννα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zuki είπε

Υπάρχει έντονη κινητικότητα στον Κωτσόβολο....Και σε εμένα άλλαξε το status με παραγγελία 28/9.

τρελααα με το καλο παιδια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, EleftheriaG είπε

Έχουμε εικόνα από public? Εγώ έκανα 29/9 public Βόλου αλλά δε βλέπω να κινείται τίποτα.. 

Σήμερα εξυπηρετούνται πολύ λιγες παραγγελίες λίγο πριν την ημερομηνία σου. Αν δεν σου ήρθε μύνημα να παραλάβεις είσαι πολύ κοντά. Πάρε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα μήπως σου πούνε πόσα άτομα έχεις μπροστά σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άλλαξε το στάτους της παραγγελίας μου απο public 28/9ε εκτιμώμενη παράδοση 25/2. Είχα βάλει παραλαβή από κατάστημα, αλλα επειδή είναι κλειστά πλέον στην Αθήνα θα με καλέσουν αυτοί για να το στείλουν? Στο κατάστημα έχω κάνει τηλ αλλα δεν το σήκωνει κάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έκανα προπαραγγελία από πλαίσιο 11/2 και με πήραν σήμερα να μου πουν ότι έρχεται στις 24/2... Απίστευτο μεν, από την άλλη είμαι μπερδεμένος σχετικά με την προτεραιότητα ως προς τους υπόλοιπους! Πολύ περίεργο αυτό που συμβαίνει... Πραγματικά αυτή η κονσόλα έχει προκαλέσει φρενίτιδα σε πολλούς... Και στα δικά σας boys 🎉🎉🎉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Polinator2000 είπε

Παιδιά εγώ έκανα προπαραγγελία από πλαίσιο 11/2 και με πήραν σήμερα να μου πουν ότι έρχεται στις 24/2... Απίστευτο μεν, από την άλλη είμαι μπερδεμένος σχετικά με την προτεραιότητα ως προς τους υπόλοιπους! Πολύ περίεργο αυτό που συμβαίνει... Πραγματικά αυτή η κονσόλα έχει προκαλέσει φρενίτιδα σε πολλούς... Και στα δικά σας boys 🎉🎉🎉

Φίλε μου απο που έκανες παραγγελία αν επιτρέπεται? Με το καλό! 

Εννοώ τηλεφωνική παραγγελία ήτανε? 

Επεξ/σία από Maximus Decimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...