Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Afriksos είπε

Παρέλαβα σήμερα. Προπαραγγελια disk 24/9 από public. Όσοι δεν το πήραμε ακόμη υπομονή, και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Θυμάσαι αν άλλαξε το στάτους της παραγγελίας μετά το "σε αναμονή από προμηθευτή, με εκτιμώμενη παράδοση χ" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι φίλε είμαι σίγουρος. Έχω μπροστά μου το μέιλ με τον αριθμό παραγγελίας. Ίσως να σταμάτησαν να δέχονται λίγο μετά. Τι να πω. Πάντως το θυμάμαι σαν τώρα που διάβασα το μήνυμα του φίλου ότι δέχονταν παραγγελίες και ότι σταμάτησαν και λέω δεν παίρνω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω; Τι έχω να χάσω;  Και μπήκε παραγγελία κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, christou είπε

Ναι φίλε είμαι σίγουρος. Έχω μπροστά μου το μέιλ με τον αριθμό παραγγελίας. Ίσως να σταμάτησαν να δέχονται λίγο μετά. Τι να πω. Πάντως το θυμάμαι σαν τώρα που διάβασα το μήνυμα του φίλου ότι δέχονταν παραγγελίες και ότι σταμάτησαν και λέω δεν παίρνω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω; Τι έχω να χάσω;  Και μπήκε παραγγελία κανονικά

Εγώ έγραψα, οπότε μετά από εμένα πήρες. Εντάξει, τι να πω πλέον και από την τηλ. εξυπηρέτηση. Αν έχει κέφια θα σε αφήσει να παραγγείλεις. Δεν έχει λογική πλέον όλο το κόλπο.

Δεν είμαστε στο 1990 αλλά στο 1890.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι βλεπω ο Κωτσος εχει μια κινηση , καλο αυτο. Προσωπικα προφανως ειμαι ακομα σε αναμονη διαθεσιμοτητας καθως ειχα κανει παραγγελια 16-11. Καλο καλοκαιρι. 

Ως προς ενημερωση του κοινου, προφανως και παιζει "κοψιμο" στις ουρες προτεραιοτητας καθως μετα απο σχετικη επικοινωνια με γνωστο(ουτε καν φιλο) που εργαζεται στον Γερμανο ενημερωθηκα οτι οντως περιμενουν καποιες παραλαβες (προηγουμενες φορες που του ειχα μιλησει μου ειπε μην περιμενω καν και δεν επαιρνε καν παραγγελια) και αν θελω μπορει να με βαλει σε λιστα αναμονης πιο ψηλα (!) ωστε αν ερθει κατι και εχουν να δωσουν να μην ειμαι στον πατο. Στην συνεχεια μου ειπε παντως να μην εχω ιδιαιτερες ελπιδες γτ τα περισσοτερα αν οχι ολα τα κομματια φευγουν Αθηνα και Θεσ/νικη και πολυ λιγα σε μικροτερες πολεις (κατω απο 10 τεμαχια συνηθως) γτ και ο γιος του ιδιοκτητη του καταστηματος περιμενει απο τον 10ο και δεν εχει παρει ακομα. 

Επεξ/σία από tsibosp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Polinator2000 είπε

Παιδιά εγώ έκανα προπαραγγελία από πλαίσιο 11/2 και με πήραν σήμερα να μου πουν ότι έρχεται στις 24/2... Απίστευτο μεν, από την άλλη είμαι μπερδεμένος σχετικά με την προτεραιότητα ως προς τους υπόλοιπους! Πολύ περίεργο αυτό που συμβαίνει... Πραγματικά αυτή η κονσόλα έχει προκαλέσει φρενίτιδα σε πολλούς... Και στα δικά σας boys 🎉🎉🎉

Το ίδιο έγινε και σε εμένα .Με ενημερώσαν ότι φεύγει σημερα όχι από πλαίσιο. Από άλλο κανάλι πωλήσης .

Επεξ/σία από pankot1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα επικοινωνησα με το e expert ξετω οτι ειναι και αλλα παιδια για αυτο το γραφω. Η ιδια απαντηση λες κσι μιλαω με ρομποτ. Δεν ξερουμε τιποτα μου λεει. Τις λεω της κοπελας δεν λεω να μου πειτε ποτε θα ερθει ρωταω αν παραλαμβανετε κονσολες καθως υπαρχει κινηση και απο μικροτερα μαγαζια. Δεν ξερουμε τιπιτα δεν εχουμε ενημερωση μου λεει. Οτι ναναι δηλ αλλο ρωτας αλλο σου λεει απλα να κλεισει το τηλ. Λεω και εγω συγνωμμη για την ενοχληση. Απο εμενα διαγραφη δεν παιζει κανενας με τα λεφτα μου αν δεν θελουν να εξηπηρετησουν κανενα προβλημα

Επεξ/σία από exan36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, exan36 είπε

Σημερα επικοινωνησα με το e expert ξετω οτι ειναι και αλλα παιδια για αυτο το γραφω. Η ιδια απαντηση λες κσι μιλαω με ρομποτ. Δεν ξερουμε τιποτα μου λεει. Τις λεω της κοπελας δεν λεω να μου πειτε ποτε θα ερθει ρωταω αν παραλαμβανετε κονσολες καθως υπαρχει κινηση και απο μικροτερα μαγαζια. Δεν ξερουμε τιπιτα δεν εχουμε ενημερωση μου λεει. Οτι ναναι δηλ αλλο ρωτας αλλο σου λεει απλα να κλεισει το τηλ. Λεω και εγω συγνωμμη για την ενοχληση. Απο εμενα διαγραφη δεν παιζει κανενας με τα λεφτα μου αν δεν θελουν να εξηπηρετησουν κανενα προβλημα

Απαράδεκτοι . Ένα μεγάλο Χ τους αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Subrosaval είπε

Απαράδεκτοι . Ένα μεγάλο Χ τους αξίζει.

Ρε φιλε ξερω τι γινετε δεν ειμαι χαζος βλεπω οτι υπαρχει ελειψη ουτε ζητησα να μου το φερουν απλα μια ενημερωση αν υπαρχει κινηση πολυ κρυοι απεναντι μου μειλ που ειχα στειλει δεν απαντησαν ποτε. Και εμαθα απο αλλο παιδι τους εχει στειλει 4 μειλ απαντηση καμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, exan36 είπε

Ρε φιλε ξερω τι γινετε δεν ειμαι χαζος βλεπω οτι υπαρχει ελειψη ουτε ζητησα να μου το φερουν απλα μια ενημερωση αν υπαρχει κινηση πολυ κρυοι απεναντι μου μειλ που ειχα στειλει δεν απαντησαν ποτε. Και εμαθα απο αλλο παιδι τους εχει στειλει 4 μειλ απαντηση καμια

Ακριβώς το ίδιο, κάλεσα και εγώ. Την ίδια απάντηση. Επίσης σε email που έστειλα 27-01, καμία απάντηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Ακριβώς το ίδιο, κάλεσα και εγώ. Την ίδια απάντηση. Επίσης σε email που έστειλα 27-01, καμία απάντηση.. 

Κακη εξυπηρετηση φιλε μου καμια ενημερωση δεν απαιτησαμε κατι απλα αν τσουλαει το πραγμα. Για μειλ μην το σηζητας δεν προκυτε να ασχοληθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα βάλει και μια παραγγελία για έναν ξάδερφο μου στο συγκεκριμένο κατάστημα 20/11 ( αν θυμάμαι καλά ), απλά απαράδεκτοι για τον τρόπο τους , πείτε απλά ότι τσουλαει , ότι έχουμε εξυπηρετήσει κάποιες παραγγελίες...

Τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Aleex είπε

Κανένας που να είχε ενημέρωση από Κωτσόβολο για DIGITAL κονσόλα υπάρχει? 
Μου φαίνεται μας έχουν γραμμένους εμάς...

Εγώ έχω παραγγείλει το digital από τον Κωτσόβολο , τίποτα απολύτως και ακύρωσα την παραγγελία  . Μίλησα με Sony Center πριν λίγες ημέρες για να μπω σε αυτούς σε λίστα αναμονής και μου είπαν ότι η αναλογία διαθεσιμότητας digital/Disc είναι 1/10. Όποτε μην περιμένεις σύντομα δυστυχώς. Εγώ έχω γραφτεί σε 2,3 λίστες και περιμένω . Αλλά για disc πλέον ! Digital ούτε λέπι. 

Επεξ/σία από Subrosaval
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...