Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Maximus Decimus είπε

Εγώ σου λέω εντάξει, πες ότι άνοιξαν παραγγελίες και όντως κάποιοι κατάφεραν και καταχώρησαν τηλεφωνικώς. Αυτό που αδυνατώ να κατανοήσω είναι ότι κατα τα λεγόμενα, αυτές εξυπηρετούνται σε χρόνους-αστραπή. Αυτό είναι που είναι πραγματικά το απίστευτο. Το σίγουρο είναι ένα για μένα : Η παραλαβή του Φεβρουαρίου, ήτανε - δεδομένων των συνθηκών - υπολογίσιμη και ουσιαστική. Αυτό μαθεύτηκε και κοινοποιήθηκε στάνταρ σε ένα γαϊτανάκι απο γνωστούς, φίλους, φίλους φίλων κοκ, και όσοι μπορέσανε να το εκμεταλλευτούν το κάνανε, απλά πράγματα. Τέλος πάντων δεν έχει κανένα νόημα νομίζω όλη αυτή η κουβέντα. Καλοπαίχνιδη σε όλους, και ας ελπίσουμε ότι η ώρα μας δεν αργεί πολύ ακόμα. (χαχαχαχα) 

Τωρα πριν λιγο ανεβασε ενα παλικαρι σε ομαδα στο φεις παραγγελια 9 φλεβαρη τηλ απο πλαισιο του εστειλαν οτι παραλαμβανει εχει ανεβασει και φωτο και μειωση 60%σε ενα παιχνιδι!! Ετοιμαζομαι για μαχη μου φαινετε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ το παιδί ανέβασε απόδειξη από την παραγγελία που έκανε τηλεφωνικώς 9 Φεβρουαρίου Πλαίσιο και παρελαβε χθες. 

Facebook link

Edit: ακριβώς αυτό που ανέφερε ο exan36

Επεξ/σία από EleftheriaG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EleftheriaG είπε

Εδώ το παιδί ανέβασε απόδειξη από την παραγγελία που έκανε τηλεφωνικώς 9 Φεβρουαρίου Πλαίσιο και παρελαβε χθες. 

Facebook link

 

Αυτο λεω και εγω μιλαμε για απιθανα πραγματα του αλλου του παιδιου πιο πανω του ελεγαν οι υοαλληλοι οτι δεν γινετε τηλ παραγγελια χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, exan36 είπε

Τωρα πριν λιγο ανεβασε ενα παλικαρι σε ομαδα στο φεις παραγγελια 9 φλεβαρη τηλ απο πλαισιο του εστειλαν οτι παραλαμβανει εχει ανεβασει και φωτο και μειωση 60%σε ενα παιχνιδι!! Ετοιμαζομαι για μαχη μου φαινετε

Λοιπον για αυτους που απορουν πως εγινε η δουλεια στο πλαισιο:

image.png.b4c4f1434828ba626814b9fef5479068.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πράγματα ειναι απλά. Ειχαν γνωστούς στο πλαίσιο και οι φιλοι μολις ειδαν στο συστημα οτι μπήκαν PS5 τους πέρασαν τις παραγγελίες και τις προώθησαν. Ολα τα άλλα που λένε είναι στάχτη στα μάτια. Ειναι και νέοι λογαρισμοί.......

Για μένα αυτό είναι χειρότερο απο την συμπεριφορα του Kωτσόβολου.

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EleftheriaG είπε

Εδώ το παιδί ανέβασε απόδειξη από την παραγγελία που έκανε τηλεφωνικώς 9 Φεβρουαρίου Πλαίσιο και παρελαβε χθες. 

Facebook link

 

Αν δείτε στα σχόλια, ο τύπος μαρτυράει χωρίς ξύλο που λέμε. Λέει ξεκάθαρα : "Μου το είπαν μέσα απο την εταιρία". Όχι ότι είχα αμφιβολίες. Με σημαδεμένη τράπουλα παίξανε οι "το έμαθα απο έναν φίλο μου που άκουσε κάποιες φήμες εκεί που ψώνιζε γκαζόζες στο μινι μάρκετ".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε το νεο πορισμα για πλαισιο ειναι οτι επεσε συρμα και πηραν τηλ γνωστοι και φιλοι να παραγγειλουν γιατι ξερουν οτι αν ανοιξει το site εστω για λιγο για αυτους θα τα παρουν.

Τωρα μενει να δουμε αν θα βαλουν και καμια κονσολα online περα απο τις βυσματικες...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Αν δείτε στα σχόλια, ο τύπος μαρτυράει χωρίς ξύλο που λέμε. Λέει ξεκάθαρα : "Μου το είπαν μέσα απο την εταιρία". Όχι ότι είχα αμφιβολίες. Με σημαδεμένη τράπουλα παίξανε οι "το έμαθα απο έναν φίλο μου που άκουσε κάποιες φήμες εκεί που ψώνιζε γκαζόζες στο μινι μάρκετ".

Γραφει πιο κατω οτι ειναι τρολια δες ολη την συνομιλια. Παντως οπως και να εχει ο τυπος εγινε θεμα συζητησης χαχα. Οσο για μας τι να πω εγω θα μιλησω με πλαισιο και ειμαι περιεργος τι θα μου πουνε. Τυχεροι που εχει καραντινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, exan36 είπε

Γραφει πιο κατω οτι ειναι τρολια δες ολη την συνομιλια. Παντως οπως και να εχει ο τυπος εγινε θεμα συζητησης χαχα. Οσο για μας τι να πω εγω θα μιλησω με πλαισιο και ειμαι περιεργος τι θα μου πουνε. Τυχεροι που εχει καραντινα

Ναι εκείνη την ώρα που πόσταρα δεν είχε απαντήσει ακόμα ο τύπος. Πάντως λογική εξήγηση για όλο αυτό πέρα των insiders ΔΕΝ υπάρχει. Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Τωρα μενει να δουμε αν θα βαλουν και καμια κονσολα online περα απο τις βυσματικες...

 

Και άμα τις βάλουν θα ανοιξουν οι παραγγελιες απο τις 03:00 μέχρι τις 03:05 για τα υπόλοιπα φιλαράκια που δεν πρόλαβαν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, exan36 είπε

Γραφει πιο κατω οτι ειναι τρολια δες ολη την συνομιλια. Παντως οπως και να εχει ο τυπος εγινε θεμα συζητησης χαχα. Οσο για μας τι να πω εγω θα μιλησω με πλαισιο και ειμαι περιεργος τι θα μου πουνε. Τυχεροι που εχει καραντινα

Οταν εγινε αναφορα σε βυσμα ξαφνικα εγινε τρολλια... οποιος καταλαβε... καταλαβε, παμε παρακατω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Ναι εκείνη την ώρα που πόσταρα δεν είχε απαντήσει ακόμα ο τύπος. Πάντως λογική εξήγηση για όλο αυτό πέρα των insiders ΔΕΝ υπάρχει. Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα. 

Οντωε λογικη εξηγηση δεν υπαρχει εγω ειμαι εκνευρισμενος απλα γιατι θεωρουν οτι ειμαι χαζος. Παρε τωρα πλαισιο να δουμε τι θα πουν

Επεξ/σία από exan36
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, exan36 είπε

Οντωε λογικη εξηγηση δεν υπαρχει εγω ειμαι εκνευρισμενος απλα γιατι θεωρουν οτι ειμαι χαζος. Παρε τωρα αυτον που μιλας και πες του τι εγινε με στοιχεια να δουμε τι παπατζα θα σου πει παλι

Τι να πω ρε μάγκες, μπέσα σας λέω σήμερα μίλησα, δεν σας λέω μπαρμπούτσαλα. Πάρτε τους τηλ και πείτε τους τι έχει παιχτεί και δώστε feedback να δούμε αν η γραμμή είναι ενιαία ή διακεκομμένη.

Εμένα πάντως αυτοί που μου ανάβουν τα λαμπάκια είναι αυτοί οι influencers-youtubers που έχουν τα χάπατα τα πιτσιρίκια να τους σκάνε donate και μετά να τους κάνουν flexing στην μάπα υπολογιστές, ηχόμπαρες, κάρτες γραφικών, χειριστήρια, ρολόγια, κινητά, laptop και μου είναι άπαντες 10 μέρες πίσω απο το launch με κονσόλα, και στάνταρ έχουν καβατζώσει και τα φιλαράκια τους. Αυτοί μου προκαλούν εμετό πραγματικά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Τι να πω ρε μάγκες, μπέσα σας λέω σήμερα μίλησα, δεν σας λέω μπαρμπούτσαλα. Πάρτε τους τηλ και πείτε τους τι έχει παιχτεί και δώστε feedback να δούμε αν η γραμμή είναι ενιαία ή διακεκομμένη.

Εμένα πάντως αυτοί που μου ανάβουν τα λαμπάκια είναι αυτοί οι influencers-youtubers που έχουν τα χάπατα τα πιτσιρίκια να τους σκάνε donate και μετά να τους κάνουν flexing στην μάπα υπολογιστές, ηχόμπαρες, κάρτες γραφικών, χειριστήρια, ρολόγια, κινητά, laptop και μου είναι άπαντες 10 μέρες πίσω απο το launch με κονσόλα, και στάνταρ έχουν καβατζώσει και τα φιλαράκια τους. Αυτοί μου προκαλούν εμετό πραγματικά. 

 

Ασε ατους ειναι δυστηχως αλλη πονεμενη ιστορια εγω σε λιγο που θα γυρισω σπιτι θα τους παρω και θα τους ρωτησω πως εγιναν παραγγελιες χωρις ενημερωση του κοσμου και αποδειξεις αν θελουνε υπαρχουν να δω τι θα πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, exan36 είπε

Ασε ατους ειναι δυστηχως αλλη πονεμενη ιστορια εγω σε λιγο που θα γυρισω σπιτι θα τους παρω και θα τους ρωτησω πως εγιναν παραγγελιες χωρις ενημερωση του κοσμου και αποδειξεις αν θελουνε υπαρχουν να δω τι θα πουν

Φίλε αν σου είναι εύκολο μετά ενημέρωσε μας και εμάς να δούμε τι σε είπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...