Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, giorgosmylon είπε

Επιτέλους μπήκαμε στον Οκτώβριο 😁😁😁😁😁😁😁 μπράβο φίλε καλοπαιχνιδο,εγώ 21 Οκτωβρίου είμαι 

Εμένα είναι ετοιμο απο Δευτερα (ειχα παραγγελια 26/9) και λεει αναμενομενη εναρξη απσοτολης 1/3. Πως γινεται εσενα να σ ειπαν οτι παραλαμβανεις σε μια μερα και μαλιστα με Γενική Ταχυδρομικη. Στο ευχομαι εννοειται φιλαρακι, απλά απορω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Subrosaval είπε

Σε μια από τις παραγγελίες μου από τον Κωτσόβολο έχω βάλει εννοείται το PS5 και όλα τα accessories , κάποια παιχνίδια και εγγύηση Κωτσόβολου. Οι μάγκες ξεκινάνε να μου στείλουν τα πάντα εκτός της κονσόλας αν και το είχα δηλώσει μέσα, η παραγγελία να σταλεί σαν μια παραγγελία όλη μαζί .

Μου έρχεται μήνυμα στο κινητό ότι για δίκη μου διευκόλυνση θα σπάσουν την παραγγελία σε δυο κομμάτια και θα λάβω την κονσόλα αργότερα.

 Εννοείται τους τηλεφώνησα και τους είπα η όλα η τίποτα, όπως και επέλεξα κατά την ηλεκτρονική παραγγελία. Μαλλον ψάχνουν για κορόιδα.

Έτσι ακριβώς έγινε και με εμένα,πρώτα μου έστειλαν τα περιφερειακά,και μια μερα μετά την κονσόλα!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις μου ηρθε email απο public.

Παραγγελια 23/09.

Γεια σας!

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν GC CON PS5 DIGITAL EDITION της παραγγελίας .................. βρέθηκε στο δίκτυο προμηθευτών μας και θα είναι διαθέσιμο από 3 Μαρτίου 2021.

Θα ενημερωθείτε εκ νέου μόλις η παραγγελία σας είναι έτοιμη προς παραλαβή / απεσταλμένη.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

 Με εκτίμηση,

Ομάδα Customer Passion

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μόλις έλαβα SMS 29/9 public παραλαβή 3 Μαρτίου. 

ΓEIA ΣAΣ! TO ΠPOION GC CON PS5 STANDARD EDITION THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ...... BPEΘHKE ΣE ΠPOMHΘEYTH MAΣ KAI ANAMENETAI AΠO TIΣ 3 MAPTIOY 2021. ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ΠPOTIMHΣH ΣAΣ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εγινα εξω φρενων..... ειδα αγγελια εδω απο μελος με 500 + αξιολογήσεις  ο όποιος πουλαει για λογαριασμο φιλου,  ο οποιος φιλος του παρελαβε 2  κονσολες και δεν εχει τι να τις κανει και δεν μπορει να κανει account ΕΔΩ.

Και λεω εγω

1.ποσο θρασος εχει ενας μαυραγοριτης

Ενταξει ρε φιλε βγαζεις μεροκαματο και καλα κανεις ,γιατί ομως περνας τους αλλους για ηλιθιους?

2.Πατησα να διαβασω τις αξιολογησεις που ειναι 500+ οντως...... εχει πουλησει αλλα 4 ,ελεος για ποσο μ.....ς μας περναει δηλαδη ?

3.Δεν με νοιαζει που τα πουλαει στην μαυρη καλα κανει αλλα με πειραζει η μασημενη τσίχλα "για λογαριασμο φιλου" 

4. Απορω πραγματικα με ορισμένους. επισης δεχονται πληρωμη μεσω τραπεζας ή ολα μαυρα?

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sils είπε

Σημερα εγινα εξω φρενων..... ειδα αγγελια εδω απο μελος με 500 + αξιολογήσεις  ο όποιος πουλαει για λογαριασμο φιλου,  ο οποιος φιλος του παρελαβε 2  κονσολες και δεν εχει τι να τις κανει και δεν μπορει να κανει account ΕΔΩ.

Και λεω εγω

1.ποσο θρασος εχει ενας μαυραγοριτης

Ενταξει ρε φιλε βγαζεις μεροκαματο και καλα κανεις ,γιατί ομως περνας τους αλλους για ηλιθιους?

2.Πατησα να διαβασω τις αξιολογησεις που ειναι 500+ οντως...... εχει πουλησει αλλα 4 ,ελεος για ποσο μ.....ς μας περναει δηλαδη ?

3.Δεν με νοιαζει που τα πουλαει στην μαυρη καλα κανει αλλα με πειραζει η μασημενη τσίχλα "για λογαριασμο φιλου" 

4. Απορω πραγματικα με ορισμένους. επισης δεχονται πληρωμη μεσω τραπεζας ή ολα μαυρα?

Μην σχολιαζετε αγγελιες εδω γιατι θα (ξανα)κλεισουν το thread...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Μην σχολιαζετε αγγελιες εδω γιατι θα (ξανα)κλεισουν το thread...

Σορρυ εχεις δικιο ..... αλλα εχει και σχεση γιατι παρςλαβε σημερα 2 απο public

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως αν παραλάβω , τις επόμενες παραγγελίες που θα μου έρθουν θα τις δώσω εδώ στο φόρουμ χωρίς εννοείται κάτι επιπρόσθετο.

Και επειδή κατάλαβα πλέον πως δουλεύει το σύστημα, δεν θα κρυφτώ , από σήμερα ενεργοποίησα οποίο γνωστό έχω και δεν έχω , και αν καταφέρω κάτι τις επόμενες θα τις σπρώξω στο φόρουμ αλλαζοντας το όνομα μου στην παραγγελία με αυτού που θα παραλάβει και μακάρι όλοι μας πολύ σύντομα να βοηθηθούμε και να έχουμε στα χέρια μας την κονσόλα .

Γιατί είναι αλητεία η κερδοσκοπία, έβλεπα χτες έναν να πουλάει στο Αμαζον 1100€ την  κονσόλα. 

Επεξ/σία από Subrosaval
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sils είπε

Σορρυ εχεις δικιο ..... αλλα εχει και σχεση γιατι παρςλαβε σημερα 2 απο public

Όσο υπάρχουν αγοραστές θα υπάρχουν και πωλητές . Όσο υπάρχουν αγοραστές που πληρώνουν και πολλά παραπάνω θα συμβαίνει και αυτό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Εγώ πάντως αν παραλάβω , τις επόμενες παραγγελίες που θα μου έρθουν θα τις δώσω εδώ στο φόρουμ χωρίς εννοείται κάτι επιπρόσθετο.

Και επειδή κατάλαβα πλέον πως δουλεύει το σύστημα, δεν θα κρυφτώ , από σήμερα ενεργοποίησα οποίο γνωστό έχω και δεν έχω , και αν καταφέρω κάτι τις επόμενες θα τις σπρώξω στο φόρουμ αλλαζοντας το όνομα μου στην παραγγελία με αυτού που θα παραλάβει και μακάρι όλοι μας πολύ σύντομα να βοηθηθούμε και να έχουμε στα χέρια μας την κονσόλα .

Γιατί είναι αλητεία η κερδοσκοπία, έβλεπα χτες έναν να πουλάει στο Αμαζον 1100€ την  κονσόλα. 

first :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, optimus prime είπε

Μολις μου ηρθε email απο public.

Παραγγελια 23/09.

Γεια σας!

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν GC CON PS5 DIGITAL EDITION της παραγγελίας .................. βρέθηκε στο δίκτυο προμηθευτών μας και θα είναι διαθέσιμο από 3 Μαρτίου 2021.

Θα ενημερωθείτε εκ νέου μόλις η παραγγελία σας είναι έτοιμη προς παραλαβή / απεσταλμένη.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

 Με εκτίμηση,

Ομάδα Customer Passion

 

Με το καλο φιλε μου. Επειδη εχω κανει και εγω την ιδια ημερα στις 10 το πρωι , προπαραγγελια για digital μπορεις να μου πεις ωρα παραγγελιας και αν εχεις προπληρωσει? Σε ευχαριστω και με το καλο να παραλαβεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Owen είπε

Με το καλο φιλε μου. Επειδη εχω κανει και εγω την ιδια ημερα στις 10 το πρωι , προπαραγγελια για digital μπορεις να μου πεις ωρα παραγγελιας και αν εχεις προπληρωσει? Σε ευχαριστω και με το καλο να παραλαβεις!!

Φιλε εγω την εκανα μετα τα μεσανυχτα στις 2 το πρωι με αντικαταβολη.

Εαν δεν σου εχει ερθει email κοιτα και στα spam και εαν δεν το δεις ουτε και εκει παρε τους ενα τηλ.

Πιστευω θα σου το στειλουν..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Φιλε εγω την εκανα μετα τα μεσανυχτα στις 2 το πρωι με αντικαταβολη.

Εαν δεν σου εχει ερθει email κοιτα και στα spam και εαν δεν το δεις ουτε και εκει παρε τους ενα τηλ.

Πιστευω θα σου το στειλουν..

Στο τηλεφωνικο κεντρο που μιλησα 2 φορες μαζι τους μου ειπαν οτι η παραγγελια βρισκεται σε επεξεργασια για αποστολη απο το καταστημα που εχω επιλεξει για παραλαβη .Κοινως η κονσολα μου εχει ερθει και θα παραλαβω απο βδομαδα.

Εγω για να ειμαι σιγουρος πηρα και στο καταστημα και μου ειπαν οτι δεν εχουν παραλαβει.Τι γινετααι τωρα?Θα αρχισω τις προσευχες οπου να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...