Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πήρα σήμερα στα public για να μάθω γιατί δεν έχω λάβει μήνυμα για παραλαβή ενώ άλλα άτομα τα έχουν ενημερώσει από Πέμπτη και μου είπαν την κλασσική παπατζα. Σε αναμονή από προμηθευτή

 

23/9 digital και έχουν ενημερώσει σίγουρα για 23 αλλά και για 24/9 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Raiden5 είπε

Απο sony center παντως που πηρα σημερα για να παραγγειλω το digital μου ειπαν για απριλιο παραλαβη αλλα υπαρχουν πιθανοτητες και για μαρτιο, δεν ζητησαν προκαταβολη.

γλυφαδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update απο Sony Center και απο εδώ :

Επιβεβαιώνω τον KingEdward, καθάρισαν με Δεκέμβριο. Όσοι είμαστε Γενάρη, ή απο βδομάδα ή σίγουρα απο 20 εώς 25 Μαρτίου. Όπως είχα γράψει και πριν μέρες, παραγγελία = δίμηνο. Άρα όσοι είστε Φλεβάρη πάτε Απρίλιο, με ένα μικρό παραθυράκι που σχετίζεται με το μέγεθος της επόμενης παραλαβής και γιατί όπως ενημερώθηκα είναι λίγες οι παραγγελίες του Γενάρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center και απο εδώ :

Επιβεβαιώνω τον KingEdward, καθάρισαν με Δεκέμβριο. Όσοι είμαστε Γενάρη, ή απο βδομάδα ή σίγουρα απο 20 εώς 25 Μαρτίου. Όπως είχα γράψει και πριν μέρες, παραγγελία = δίμηνο. Άρα όσοι είστε Φλεβάρη πάτε Απρίλιο, με ένα μικρό παραθυράκι που σχετίζεται με το μέγεθος της επόμενης παραλαβής και γιατί όπως ενημερώθηκα είναι λίγες οι παραγγελίες του Γενάρη. 

Εγω που ειχα επικοινωνια με sony center ενημερώθηκα πως παραγγελίες Φλεβάρη (με κατάθεση προκαταβολής) έχουν δεσμευτεί κονσόλες που θα έχουν φθάσει στο κατάστημα μέχρι τέλη Μάρτη- βαριά αρχές απριλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ftoulis1999 είπε

Εγω που ειχα επικοινωνια με sony center ενημερώθηκα πως παραγγελίες Φλεβάρη (με κατάθεση προκαταβολής) έχουν δεσμευτεί κονσόλες που θα έχουν φθάσει στο κατάστημα μέχρι τέλη Μάρτη- βαριά αρχές απριλη.

Ε, αρχές Απρίλη, Απρίλης είναι 🙂. Και όπως είδες έγραψα ότι υπάρχει μια πιθανότητα και για τέλη Μάρτη, εφόσον οι παραγγελίες του Γενάρη είναι λίγες όπως με ενημέρωσαν. Ο Φλεβάρης όμως έχει πολλές, καμία σχέση με τον Γενάρη, οπότε οι early Φεβρουάριος ναι, είναι πιθανόν να εξυπηρετηθούν και τέλη Μάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Ε, αρχές Απρίλη, Απρίλης είναι 🙂. Και όπως είδες έγραψα ότι υπάρχει μια πιθανότητα και για τέλη Μάρτη, εφόσον οι παραγγελίες του Γενάρη είναι λίγες όπως με ενημέρωσαν. Ο Φλεβάρης όμως έχει πολλές, καμία σχέση με τον Γενάρη, οπότε οι early Φεβρουάριος ναι, είναι πιθανόν να εξυπηρετηθούν και τέλη Μάρτη.

Ναι φίλε μου δεν είχα σκοπό να σε αναιρεσω, απλά προσέθεσα την δική μου ενημέρωση που έλαβα από το κατάστημα, στο δικό σου σχόλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Maximus Decimus είπε

Ε, αρχές Απρίλη, Απρίλης είναι 🙂. Και όπως είδες έγραψα ότι υπάρχει μια πιθανότητα και για τέλη Μάρτη, εφόσον οι παραγγελίες του Γενάρη είναι λίγες όπως με ενημέρωσαν. Ο Φλεβάρης όμως έχει πολλές, καμία σχέση με τον Γενάρη, οπότε οι early Φεβρουάριος ναι, είναι πιθανόν να εξυπηρετηθούν και τέλη Μάρτη.

20/2.  παει για τελος μαρτιου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα που είμαι νωρίτερα από 20 Φλεβάρη με διαβεβαίωσαν ότι είμαι τέλος Μαρτίου!!βέβαια μ αυτά που έχουμε δει και αρχές Απριλίου να μου τη φέρουν δεν θα χαλαστω...αρκεί να μην πάθουν κοτσοβολο και αυτοί 

Επεξ/σία από alexcas777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kundi είπε

20/2.  παει για τελος μαρτιου ; 

Θα εξαρτηθεί απο την ποσότητα σε κομμάτια, όπως επίσης αν υπάρξει εκ νέου διαθεσιμότητα με λίγα τεμάχια απο βδομάδα όπως με ενημέρωσαν (υπο την έννοια ότι θα καθαρίσουν και οι λίγες του Γενάρη και η παραλαβή τέλη Μάρτη θα αφορά αποκλειστικά τον Φλεβάρη) . Αν σου έχουν πει τέλος Μαρτίου ή Απρίλη, υπολόγιζε καλύτερα το δεύτερο για να είσαι χαλαρός και αν αλλάξει κάτι να είναι για καλύτερο. Υπενθυμίζω, ότι όπως λένε και οι ίδιοι οι παραγγελίες (και έχω επιβεβαιώσει) εξυπηρετούνται μεσοσταθμικά στο δίμηνο, και ότι ακόμα ΔΕΝ έχει εξυπηρετηθεί τίποτα απο Γενάρη. Θα σας ενημερώσω εκ νέου την Παρασκευή, και την άλλη Δευτέρα αν υπάρξει κάποια αλλαγή.

 

EDIT : Για να έχετε μια εικόνα. Ξέρω ότι παραλαμβάνω 100% με την επόμενη παραλαβή, και είμαι στις 27/1. 

Επεξ/σία από Maximus Decimus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Εμένα που είμαι νωρίτερα από 20 Φλεβάρη με διαβεβαίωσαν ότι είμαι τέλος Μαρτίου!!βέβαια μ αυτά που έχουμε δει και αρχές Απριλίου να μου τη φέρουν δεν θα χαλαστω...αρκεί να μην πάθουν κοτσοβολο και αυτοί 

φιλε αν μπορεις20/2 ειμαι  ενημερωσε αν εχεις κανενα νεο γιατι ακυρωσα μετα απο 3 μηνες απο τον μπιπ κοτσω , και αρχες απριλη δεν με νοιαζει αν θα παρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι εχω καταλαβει απο τις εξελιξεις των προπαραγγελιων  στα public δεν κουνιεται φυλλο....μαλλον οσοι παραγγειλαμε απο κει την κατσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Απ'οτι εχω καταλαβει απο τις εξελιξεις των προπαραγγελιων  στα public δεν κουνιεται φυλλο....μαλλον οσοι παραγγειλαμε απο κει την κατσαμε...

Εδώ και 2 εβδομάδες κουνιέται φύλλο εκει απλα έρχονται κάθε βδομάδα κονσόλες με το σταγονόμετρο.

Εχουν αναφέρει πιο πίσω ότι έχουν παραλάβει κάποιοι.

Αυτην την εβδομάδα φέρνουν και πολύ λίγα κομμάτια απο digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...