Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράγγελια από πλαίσιο 26/2 Xbox series x και μου έρχεται αύριο 😱😱😱😱 τι μαλακια εκανα και δεν παραγγειλα από το πλαίσιο και το ps5,και περιμένω εδώ και σχεδόν τέσσερα μισή μήνες το ps5 από τον Κωτσόβολο και ακόμα από ότι βλέπω έχει πολύ μέλλον ακόμα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Απ'οτι εχω καταλαβει απο τις εξελιξεις των προπαραγγελιων  στα public δεν κουνιεται φυλλο....μαλλον οσοι παραγγειλαμε απο κει την κατσαμε...

προπαραγγελια public 14/11. Αν ακομα εξυπηρετειται ο Σεπτεβρης εχουμε δρομο ακομα.......

Επεξ/σία από Zifkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παραγγελια digital απο Public 15/10, πηρα σημερα τηλ. και μου είπαν οτι έχουν τελείωσει μεχρι τελος Σεπτεβρίου και δεν εχουν ενημέρωση ποτε θα παραλάβουν πάλι. Τελευταία παραλαβή που είχαν ήταν στο τελος της προηγούμενης εβδομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

Παράγγελια από πλαίσιο 26/2 Xbox series x και μου έρχεται αύριο 😱😱😱😱 τι μαλακια εκανα και δεν παραγγειλα από το πλαίσιο και το ps5,και περιμένω εδώ και σχεδόν τέσσερα μισή μήνες το ps5 από τον Κωτσόβολο και ακόμα από ότι βλέπω έχει πολύ μέλλον ακόμα

Κατά τ' άλλα φταίει ο προμηθευτής "sony".

Σώνει και καλά να μας κάνουνε καψόνι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kingedward είπε

Κατά τ' άλλα φταίει ο προμηθευτής "sony".

Σώνει και καλά να μας κάνουνε καψόνι!

από εδώ και πέρα φίλε μόνο plasio,και δεν περιμένεις μια ώρα στο τηλέφωνο κατευθείαν το σηκώνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmylon είπε

από εδώ και πέρα φίλε μόνο plasio,και δεν περιμένεις μια ώρα στο τηλέφωνο κατευθείαν το σηκώνουν

Για κάποιο λόγο πάντα πίστευα το αντίθετο γιατί δούλεψα ένα διάστημα στον Κώτσο αλλά εν τέλει αυτά που βλέπω είναι τουλάχιστον τραγελαφικά!

Το πλαίσιο έχει μια κακή φήμη στο εσωτερικό αλλά τουλάχιστον προς τα έξω σαν πελάτες απ' όσο βλέπω ειδικά με τις online παραγγελίες και την όλη διαχείριση το πάει τραίνο. Μπορεί να άλλαξε κάτι στην ιεραρχία! :P

Εγώ παρήγγειλα και από sony εδώ και κάποιες βδομάδες και όποιος προλάβει. Το άκυρο θα χαρώ να το δώσω πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmylon είπε

από εδώ και πέρα φίλε μόνο plasio,και δεν περιμένεις μια ώρα στο τηλέφωνο κατευθείαν το σηκώνουν

Εγώ πάντως απο αυτά που διαβάζω έχω καταλάβει ότι τα τηλέφωνα στο Πλαίσιο για παραγγελία είναι κάτι σαν turn based game. Δηλαδή έχεις ένα 10% να καταχωρηθεί παραγγελία, και ένα 5% να είναι critical hit και να παραλάβεις εντός 10ήμερου. Στα 10 τηλέφωνα το 1 κερδίζει, και ένας υπερτυχερός περνάει μέσα απο την σκουληκότρυπα του Interstellar και βγαίνει στον χωροχρόνο της άμεσης διαθεσιμότητας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Εγώ πάντως απο αυτά που διαβάζω έχω καταλάβει ότι τα τηλέφωνα στο Πλαίσιο για παραγγελία είναι κάτι σαν turn based game. Δηλαδή έχεις ένα 10% να καταχωρηθεί παραγγελία, και ένα 5% να είναι critical hit και να παραλάβεις εντός 10ήμερου. Στα 10 τηλέφωνα το 1 κερδίζει, και ένας υπερτυχερός περνάει μέσα απο την σκουληκότρυπα του Interstellar και βγαίνει στον χωροχρόνο της άμεσης διαθεσιμότητας.

φίλε για δύο μέρες ήταν διαθέσιμο το Xbox series x στο plasio και έκανα ηλεκτρονική παραγγελία,γιατί θέλω να έχω και της δύο κονσόλες,αλλά δεν περίμενα τόσο γρήγορα,και λέω αν τελικά τότε που πήγα στον Κωτσόβολο και έκανα την παραγγελία για το ps5 στης 21 Οκτωβρίου τώρα θα το είχα και το ps5 αν ειχα κάνει την παραγγελία από το plasio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

φίλε για δύο μέρες ήταν διαθέσιμο το Xbox series x στο plasio και έκανα ηλεκτρονική παραγγελία,γιατί θέλω να έχω και της δύο κονσόλες,αλλά δεν περίμενα τόσο γρήγορα,και λέω αν τελικά τότε που πήγα στον Κωτσόβολο και έκανα την παραγγελία για το ps5 στης 21 Οκτωβρίου τώρα θα το είχα και το ps5 αν ειχα κάνει την παραγγελία από το plasio

Ναι φίλε μου, δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη περίπτωση, απλά πιάστηκα απο την αναφορά σου για να προσπαθήσω να περιγράψω το πως αντιλαμβάνομαι την όλη κατάσταση στο συγκεκριμένο κατάστημα αναφορικά με τις τηλεφωνικές του PS5. Καλοπαίχνιδη σου εύχομαι και σύντομα να έρθει και το 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Ναι φίλε μου, δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη περίπτωση, απλά πιάστηκα απο την αναφορά σου για να προσπαθήσω να περιγράψω το πως αντιλαμβάνομαι την όλη κατάσταση στο συγκεκριμένο κατάστημα αναφορικά με τις τηλεφωνικές του PS5. Καλοπαίχνιδη σου εύχομαι και σύντομα να έρθει και το 5.

τι να πω φίλε δεν ξέρω,και εγώ παντός που είχα πάρει αρχές Φεβρουαρίου να ρωτήσω για ps5 στο plasio μου είπαν δεν υπάρχει και να περιμένω στο σάιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση και γω από Sony Center,  παραγγελία 18/02, κατέθεσα προκαταβολή 100€ (τόσο μου ζήτησαν) και στο δελτίο παραγγελίας, αλλά και στο τηλέφωνο η εκπρόσωπος μου είπε για τέλη Μαρτίου ότι παραλαμβάνω, έχει δεσμεύσει λέει κονσόλα και τα περιφερειακά που ζήτησα κλπ

Οχι ότι θα με χαλάσει να πάει και αρχές Απρίλη, τι τέλη Μάρτη τι αρχές, απλά ενημερώνω πώς μου τα είπαν να έχουμε εικόνα. Χθες τους πήρα για να προσθέσω κάτι και μου επιβεβαίωσαν το παραπάνω.

Επεξ/σία από michalismark
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, michalismark είπε

Ενημέρωση και γω από Sony Center,  παραγγελία 18/02, κατέθεσα προκαταβολή 100€ (τόσο μου ζήτησαν) και στο δελτίο παραγγελίας, αλλά και στο τηλέφωνο η εκπρόσωπος μου είπε για τέλη Μαρτίου ότι παραλαμβάνω, έχει δεσμεύσει λέει κονσόλα και τα περιφερειακά που ζήτησα κλπ

Οχι ότι θα με χαλάσει να πάει και αρχές Απρίλη, τι τέλη Μάρτη τι αρχές, απλά ενημερώνω πώς μου τα είπαν να έχουμε εικόνα. Χθες τους πήρα για να προσθέσω κάτι και μου επιβεβαίωσαν το παραπάνω.

εγώ που είμαι 20/2  δεν μου ζήτησαν προκαταβολή , λες να μην το πάρω?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...