Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, selin323 είπε

είχες δώσει προκαταβολή ?  σου πέρασαν παραγγελία?

Ναι κατέβαλα την προκαταβολή, έδωσα τα στοιχεία μου και καταχωρήθηκε η παραγγελία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια μια βοηθεια γιατι θα σκασω, ελπιζω να ειναι το καταλληλο τοπικ: Κερδισα σε ενα διαγωνισμο ενα PS5 το οποιο ομως δυστυχως εχει αποσταλλει μεσω UK..Που σημαινει οτι τωρα εχει κολλησει στο τελωνειο της χωρας που μενω (Γερμανια) και μου ζηταει το αντιστοιχο ταχυδρομειο εδω τι ακριβως ειναι το πακετο, την αξια του κτλ. Φανταζομαι τωρα με το ΗΒ εκτος ΕΕ θα με βαλουν να πληρωσω δασμους, αλλα δυστυχως δεν αναφερουν τιποτα για το ποσο ακριβως ειναι αυτο το ποσο. Εχει κανει κανεις παραγγελια απο Αγγλια να ξερω τι νουμερο να περιμενω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, shikabalas είπε

Ρε παιδια μια βοηθεια γιατι θα σκασω, ελπιζω να ειναι το καταλληλο τοπικ: Κερδισα σε ενα διαγωνισμο ενα PS5 το οποιο ομως δυστυχως εχει αποσταλλει μεσω UK..Που σημαινει οτι τωρα εχει κολλησει στο τελωνειο της χωρας που μενω (Γερμανια) και μου ζηταει το αντιστοιχο ταχυδρομειο εδω τι ακριβως ειναι το πακετο, την αξια του κτλ. Φανταζομαι τωρα με το ΗΒ εκτος ΕΕ θα με βαλουν να πληρωσω δασμους, αλλα δυστυχως δεν αναφερουν τιποτα για το ποσο ακριβως ειναι αυτο το ποσο. Εχει κανει κανεις παραγγελια απο Αγγλια να ξερω τι νουμερο να περιμενω?

Δώρο είναι φίλε μου, πες τους 400 κερδισμένο από διαγωνισμό. Αν έχεις στοιχεία ότι το κέρδισες ίσως να μη πληρώσεις και τπτ. Αν πληρώσεις όμως σε τιμές Ελλάδας θα ήταν κανένα 80-90. Και πάλι δλδ σκέψου απλά ότι τσιμπάς play που δε βρίσκεις πουθενά, με ένα πολύ μικρό ποσό. Οπως και να έχει, καλοπαιχνιδο και πάντα τυχερός.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, shikabalas είπε

Ρε παιδια μια βοηθεια γιατι θα σκασω, ελπιζω να ειναι το καταλληλο τοπικ: Κερδισα σε ενα διαγωνισμο ενα PS5 το οποιο ομως δυστυχως εχει αποσταλλει μεσω UK..Που σημαινει οτι τωρα εχει κολλησει στο τελωνειο της χωρας που μενω (Γερμανια) και μου ζηταει το αντιστοιχο ταχυδρομειο εδω τι ακριβως ειναι το πακετο, την αξια του κτλ. Φανταζομαι τωρα με το ΗΒ εκτος ΕΕ θα με βαλουν να πληρωσω δασμους, αλλα δυστυχως δεν αναφερουν τιποτα για το ποσο ακριβως ειναι αυτο το ποσο. Εχει κανει κανεις παραγγελια απο Αγγλια να ξερω τι νουμερο να περιμενω?

Απλά πες τους πόσο έχει και πλήρωσε τα τέλη. Θα πάρεις PS5 με κάτω από 100€ και το σκέφτεσαι;

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να τους αφήσεις να καθορίσουν αυτοί την τιμή και να μπουν σε κανένα site scalpers και να το τιμολογησουν κανένα χιλιάρικο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2021 στις 1:23 ΠΜ, pug987 είπε

Προβλέπω καλοκαιράκι τώρα να έχουν όλοι σταματήσει να ασχολούνται με αυτό το thread εκτός από αυτούς που παραγγείλαμε από το public που ακόμα θα περιμένουμε.

Εμείς του Κώτσου θα πάρουμε του Αγίου, αφού ακόμα εξυπηρετούν 1/10 παραγγελίες 

Επεξ/σία από Corey
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ εδώ και μερικές ημέρες το thread και ήρθε η σειρά μου να σχολιάσω:

19/11 Digital Edition από e-shop της Vodafone.

Παραλαβή την επόμενη εβδομάδα.

Για να συμβαίνει αυτό από το συγκεκριμένο brand θεωρώ πως η Sony τροφοδοτεί σε καλύτερο βαθμό τις αλυσίδες τον μήνα αυτό.

Λίγη υπομονή ακόμα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συνέντευξη του Παύλου Παπαπαύλου όπου μιλάει αναλυτικά και με λεπτομέρειες για την κατάσταση με τις κονσόλες στην ελληνική αγορά. Ακούστε την, αξίζει.

 

https://www.enternity.gr/Article/Games/Oryxeio/GameUp-Η-Νέα-Γενιά--στην-αγορά-του-2021/65667.html

Επεξ/σία από Maximus Decimus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Η συνέντευξη του Παύλου Παπαπαύλου όπου μιλάει αναλυτικά και με λεπτομέρειες για την κατάσταση με τις κονσόλες στην ελληνική αγορά. Ακούστε την, αξίζει.

 

https://www.enternity.gr/Article/Games/Oryxeio/GameUp-Η-Νέα-Γενιά--στην-αγορά-του-2021/65667.html

Τωρα ειναι φωνη αυτη του παρουσιαστη για podcast? 1:00 και πονεσαν τα αυτια μου 😂.

Σε αλλα νεα παρελαβε ο φιλος στη φωτο με 25/02 πλαισιο λιστα ενδιαφεροντος.

image.png.47d45f39254b7f4e65b7505258ddb06e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Τωρα ειναι φωνη αυτη του παρουσιαστη για podcast? 1:00 και πονεσαν τα αυτια μου 😂.

Σε αλλα νεα παρελαβε ο φιλος στη φωτο με 25/02 πλαισιο λιστα ενδιαφεροντος.

image.png.47d45f39254b7f4e65b7505258ddb06e.png

Danny Devito What GIF by The Animal Crackers Movie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, shikabalas είπε

Ρε παιδια μια βοηθεια γιατι θα σκασω, ελπιζω να ειναι το καταλληλο τοπικ: Κερδισα σε ενα διαγωνισμο ενα PS5 το οποιο ομως δυστυχως εχει αποσταλλει μεσω UK..Που σημαινει οτι τωρα εχει κολλησει στο τελωνειο της χωρας που μενω (Γερμανια) και μου ζηταει το αντιστοιχο ταχυδρομειο εδω τι ακριβως ειναι το πακετο, την αξια του κτλ. Φανταζομαι τωρα με το ΗΒ εκτος ΕΕ θα με βαλουν να πληρωσω δασμους, αλλα δυστυχως δεν αναφερουν τιποτα για το ποσο ακριβως ειναι αυτο το ποσο. Εχει κανει κανεις παραγγελια απο Αγγλια να ξερω τι νουμερο να περιμενω?

Λίγο αργά απαντάω, αλλά έχει και εδώ αρκετές πληροφορίες.

Νομίζω πως αυτό που λέει ο φίλος για δώρο ισχύει πάντως. Υποτιθέμενα θα πλήρωνες ΦΠΑ, αλλά δεν παίζει αφού δεν θα υπάρχει απόδειξη. Αλλά και αν υπάρχει θα έχει μηδενική αξία. Αξίζει να ρωτήσεις και στο άλλο τόπικ πάντως μήπως στο επιβεβαιώσουν  και απο εκεί για σίγουρα...

Επεξ/σία από Paft_Dunk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paft_Dunk είπε

Λίγο αργά απαντάω, αλλά έχει και εδώ αρκετές πληροφορίες.

Νομίζω πως αυτό που λέει ο φίλος για δώρο ισχύει πάντως. Υποτιθέμενα θα πλήρωνες ΦΠΑ, αλλά δεν παίζει αφού δεν θα υπάρχει απόδειξη. Αλλά και αν υπάρχει θα έχει μηδενική αξία. Αξίζει να ρωτήσεις και στο άλλο τόπικ πάντως μήπως στο επιβεβαιώσουν  και απο εκεί για σίγουρα...

Δεν ισχύει το περί δώρου/απόδειξης. Συνήθως σε τέτοιους διαγωνισμούς, ΑΝ είναι global, αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα εκτελωνισμού. Αν δεν αναφέρει ότι είναι global, και συμφώνησε ο άλλος για αποστολή, είναι υπόχρεος για τα έξοδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει προπαραγγελια το ps5 απο Κωτσόβολο στις 6/10/20 

Πότε λέτε να το έχω , πριν μου γκρεμίσει το σπίτι ο σεισμός της Λάρισας η μετά?

 

 

 

Επεξ/σία από Itsleftis
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Itsleftis είπε

Έχω κάνει προπαραγγελια το ps5 απο Κωτσόβολο στις 6/10/20 

Πότε λέτε να το έχω , πριν μου γκρεμίσει το σπίτι ο σεισμός της Λάρισας η μετά?

 

 

 

Αν είναι Disk Edition μέσα στον μήνα λογικά θα έχεις ενημέρωση, αυτή την στιγμή είναι 01/10 ο Κωτσόβολος...

Εάν είσαι Digital είναι δύσκολο για κοντινό μέλλον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Αν είναι Disk Edition μέσα στον μήνα λογικά θα έχεις ενημέρωση, αυτή την στιγμή είναι 01/10 ο Κωτσόβολος...

Εάν είσαι Digital είναι δύσκολο για κοντινό μέλλον

Έχω παραγγείλει disk 

Ωραία τωρα θα εχω κι εγώ μια ελπίδα να κοιμάμαι τα βράδια 😂 

Άμα γίνει το οτιδήποτε θα ενημερώσω

Επεξ/σία από Itsleftis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...