Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.

Σε όσους παραγγείλαν από Κώτσο, σας ήρθε κάποια ενημέρωση όταν άλλαξε η παραγγελία σας; 

Εγώ 19/09 και ακόμα τίποτα. Στο τηλέφωνο μού είπαν πως ακόμα περιμένουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, shadow_gp είπε

Μόλις άλλαξε η παραγγελία μου στο Public σε "Έχει ολοκληρωθεί". Σήμερα τα παρέδωσαν στην ACS αύριο το πρωί τα στέλνουν! 

Είχες διαλαξει εξαρχής αποστολή στο σπίτι ή παραλαβή από το κατάστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εγινε και εμενα ολοκληρωμενη η παρραγελια σε Γερμανο. Επικοινωνησα μαζι τους και με ενημερωσαν οτι εχει ακυρωθει χωρις να μου σταλθει εμαιλ ενημερωσης και έχοντας γινει η κρατηση απο την καρτα μου. Απολυτως απαραδεκτοι. Εντωμεταξυ εχω κανει και αγορα αλλων προιοντων για το ps απο αλλο καταστημα. Αυτα τι θα τα κανω τωρα θα τα φαω? Απαραδεκτοι.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

Παιδιά καλησπέρα.

Σε όσους παραγγείλαν από Κώτσο, σας ήρθε κάποια ενημέρωση όταν άλλαξε η παραγγελία σας; 

Εγώ 19/09 και ακόμα τίποτα. Στο τηλέφωνο μού είπαν πως ακόμα περιμένουν.

Κι εγω την ίδια ημερομηνία ακριβώς το παρήγγειλα και εμένα τα ίδια όπως εσένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Boss_ps5 είπε

Κι εγω την ίδια ημερομηνία ακριβώς το παρήγγειλα και εμένα τα ίδια όπως εσένα 

Απλά μου φαίνεται περίεργο, γιατί λένε ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και έχει προχωρήσει η παραγγελία σε κάποιους που παραγγείλαν και πιο μετά. Μακάρι να το πάρουν όλοι, απλά να μάθουμε και εμείς τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είχα δει στο launch στην Αμερική, η αναλογία Disc/Digital ήταν 7:3. Από ότι λένε η Sony χάνει αρκετά λεφτά στην digital και πιθανότατα θα προτιμούσε να πουλήσει όσο το δυνατόν περισσότερα disc edition, τουλάχιστον στην αρχή.

Υπάρχει κανείς από Κωτσόβολο που να έχει παραγγείλει digital και να έχει προχωρήσει η παραγγελία του? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakitsan95 είπε

Μολις εγινε και εμενα ολοκληρωμενη η παρραγελια σε Γερμανο. Επικοινωνησα μαζι τους και με ενημερωσαν οτι εχει ακυρωθει χωρις να μου σταλθει εμαιλ ενημερωσης και έχοντας γινει η κρατηση απο την καρτα μου. Απολυτως απαραδεκτοι. Εντωμεταξυ εχω κανει και αγορα αλλων προιοντων για το ps απο αλλο καταστημα. Αυτα τι θα τα κανω τωρα θα τα φαω? Απαραδεκτοι.

Οντως ρε φιλε, αλλα και εσυ.. αντικαταβολη επρεπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakitsan95 είπε

Εντωμεταξυ εχω κανει και αγορα αλλων προιοντων για το ps απο αλλο καταστημα. Αυτα τι θα τα κανω τωρα θα τα φαω? Απαραδεκτοι.

Το ιδιο και εδω, Βρηκα στο papadatoshome controller και την βαση φορτισης και τελικα εστειλα μαιλ ακυρωσης γτ θα τα εστελναν σημερα. Αν βρω κονσολα, τα αξεσουαρ ειναι το λιγοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, larryourwaiter είπε

Απλά μου φαίνεται περίεργο, γιατί λένε ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και έχει προχωρήσει η παραγγελία σε κάποιους που παραγγείλαν και πιο μετά. Μακάρι να το πάρουν όλοι, απλά να μάθουμε και εμείς τι γίνεται.

Πες τα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Apostol. είπε

Οντως ρε φιλε, αλλα και εσυ.. αντικαταβολη επρεπε..

μα απο τον Γερμανο το πηρα οχι απο ασχετο σκρουτσομαγαζο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

image.png.6ddf0f2cfa26cf86a11e1d1818e707cf.png^_^  digital plaisio

κι εμενα το ιδιο. ειμαι αθηνα και στην προπαραγγελια που έκανα με τα games και περιφεριακα αυτο σήμαινε παραλαβή την επομενη μερα (δλδ 12/11 την ημ/νια επισημης κυκλοφοριασ).

οποτε ευελπιστώ οτι αύριο μεσημεράκι θα έχουμε κονσολες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κοτσοβωλο εχει να κανει αν ειναι χωρις disk h με  disk Για να βγαλεις ακρη. 

Οι παραγγελιες που προχωρησαν κ σε επομενες ημερες προπαραγγελιας απο οσο καταλαβαινω ειναι αυτες με το disk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, CoderX99 είπε

Όσοι έχετε πάρει από Πλαίσιο (και γράφει ξεκίνησε Picking) μπείτε σε αυτή την σελίδα:
https://www.plaisio.gr/order-tracking

Τι σας βγάζει; Εμένα:

1) Η παραγγελία σου καταχωρήθηκε με επιτυχία και έχει προχωρήσει στο στάδιο της επεξεργασίας. Ενημερώθηκε: 17/09/2020 14:30
2) Η παραγγελία σου είναι στο στάδιο της συλλογής των προϊόντων με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως τις 25/11/2020. (Ενημερώθηκε: 17/11/2020 15:30)

Μένω επαρχία, έκανα preorder μόλις άνοιξαν, δεν νομίζω να τραβήξει μέχρι τις 25 η παράδοση με Ελτά Courrier.

και μένα το ίδιο είναι στο Πλαίσιο αλλά νε εκτιμώμενη παράδοση 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...