Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην μασάτε και όχι μόνο να ακυρώνετε παραγγελίες σε κακούς επαγγελματιες όπως ο κωτσόβολος αλλά μην ξαναπάρετε από εκεί ούτε καφετιέρα και σας πληροφορώ ότι αυτή η κακή διαφήμιση και στο να χάσουν έναν πελάτη τους πονάει και πολύ ότι και να λένε τα παπαγαλακια τους.

Aν τους αρέσει ο ανταγωνισμός όπως λένε ας τον λουστούνε όπως πρέπει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, mihalakis είπε

Φίλος πιο πάνω παρέλαβε από πλαίσιο με παραγγελία 25/2 κάτι που σημαίνει στο ταπεινό μου μυαλό οτι αυτοί έχουν ξεμπερδέψει από τις προπαραγγελίες. Χωρίς να είμαι σίγουρος κάπου είδα οτι public και media έχουν προχωρήσει τον Οκώβρη αρκετά και ίσως να έχουν μπει και πρώτες μέρες Νοέμβρη, αλλά διορθώστε με αν σφάλλω. Ο κώτσος από την άλλη έχει κολλήσει 1/10 εδώ και λίγες μέρες. Άρα η παραλαβή της προηγούμενης εβδομάδας έχει ήδη μοιραστεί και αναμένουμε την επόμενη. Θέλω να πιστεύω οτι οι επόμενες μέρες θα κυλήσουν πιο γρήγορα μιας και ο μεγαλύτερος όγκος των προπαραγγελιών πρέπει να έγινε στα μέσα Σεπτέμβρη όταν και άρχισαν να παίρνονται παραγγελίες, και αυτές ήδη έχουν εξυπηρετηθεί

Τα public ούτε καν έχουν ξεμπερδέψει από Οκτώβριο, 3/10/2020 εγώ και ακόμα τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,εγώ ένα έχω να πω μόνο plasio έκανα παράγγελια στης 26/2 Xbox series x και το είχα 3/3 σε πέντε μέρες,και από τον Κωτσόβολο έχω κάνει παράγγελια από της 21 Οκτωβρίου ένα ps5 disk εδώ και τέσσερα μισή μήνες και ακόμα τπτ,περνώ τηλέφωνο εχτές και μου λένε ότι ακόμα είναι 2/10 και τους ρωτάω εγώ ποτέ θα το πάρω τέλος του μήνα και αν,και σκέφτομαι τι μαλακια εκανα και δεν πήγα στο plasio τότε 21 Οκτωβρίου να κάνω την παραγγελία τώρα θα το είχα και το ps5, ειλικρινά από τον Κωτσόβολο ότι λάμπα ξανά,και ήμουν και καλός πελάτης μέσα σε δύο χρόνια είχα κάνει αγορές 4000€,αλλά από και πέρα μόνο plasio,άσε που όταν περνεις τηλέφωνο δεν περιμένεις μια ώρα όπως στο Κωτσόβολο

Επεξ/σία από giorgosmylon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω Κωτσόβολο από 24/11 και sony center μέσα Φλεβάρη και εννοείται περιμένω πρώτα να ρθει από sony(αν ισχύουν και όσα είπε ο maximus πιο πάνω)...όσο περνάει πάντως απ' το χέρι μου εγώ απ' τον Κωτσόβολο δεν ξαναγοραζω τίποτα, και πραγματικά νομίζω τη φορά αυτή είναι πολύ μεγάλο το κύμα δυσαρεστημένων πελατών και ενδεχομένως να του προξενησουμε ένα κάποιο προβληματισμό έστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το νήμα.......

Από κωτσόβολο, έγινε εχθές 04/03 η δική μου παραγγελία για το disc edition....

Δεν θέλω ούτε να κάνω πρόβλεψη......μαύρισε η ψυχή με όλα αυτά πού διάβασα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, xabos said:

Μόλις είδα το νήμα.......

Από κωτσόβολο, έγινε εχθές 04/03 η δική μου παραγγελία για το disc edition....

Δεν θέλω ούτε να κάνω πρόβλεψη......μαύρισε η ψυχή με όλα αυτά πού διάβασα....

 

καλά, μην ανησυχείς, απλά βάλε σε κάποιο άλλο κατάστημα την παραγγελία σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xabos είπε

Μόλις είδα το νήμα.......

Από κωτσόβολο, έγινε εχθές 04/03 η δική μου παραγγελία για το disc edition....

Δεν θέλω ούτε να κάνω πρόβλεψη......μαύρισε η ψυχή με όλα αυτά πού διάβασα....

 

Εσυ θα παραλαβεις οταν θα εχει λανσαριστει το PS5 Pro....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μπει κατι σαν vote να γνωριζουμε τις ημερομηνιες παραγγελιας μας και παραλαβες με % στο topic,νομιζω θα ειναι αρκετα κατατοπιστικο για να γνωριζουμε πανω κατω ποτε τσουλαει η δουλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sotirisl είπε

καλά, μην ανησυχείς, απλά βάλε σε κάποιο άλλο κατάστημα την παραγγελία σου...

Ακύρωσε το, δε θα το πάρεις πριν βγει στα ράφια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, michalismark είπε

Public είναι πρώτες μέρες Οκτώβρη, και αν. Έχω εκεί μια παραγγελία 31/10 και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Φίλε είμαι 3/10 και ούτε καν μια ειδοποίηση 

7 ώρες πριν, scooterlord είπε

Public 15/10 disc, ακόμα τίποτα απολύτως. Πήρα χτες τηλέφωνο, αλλά άκουσα τα κλασικά, στο 'επόμενο χρονικό διάστημα' κτλ

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται φίλε πήρα τηλ 6 το απόγευμα και μου λέει "είναι το προϊόν στην κεντρική αποθήκη μέσα σε 3-4 μέρες παραλαβή ή κουριερ" και περνώ τηλ καπάκι στις 7 και βγενει άλλος υπάλληλος και λέει δεν υπάρχει τπτ αναμένουμε να παραλάβουμε από sony μέχρι τέλος του μήνα είναι όλοι άχρηστοι ΓΤΠ καλά να πάθουμε θέλαμε τις πολυεθνικές εταιρείες περνουμε ένα αρχ.... Δι όλοι μαζι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostasolga είπε

Φίλε είμαι 3/10 και ούτε καν μια ειδοποίηση 

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται φίλε πήρα τηλ 6 το απόγευμα και μου λέει "είναι το προϊόν στην κεντρική αποθήκη μέσα σε 3-4 μέρες παραλαβή ή κουριερ" και περνώ τηλ καπάκι στις 7 και βγενει άλλος υπάλληλος και λέει δεν υπάρχει τπτ αναμένουμε να παραλάβουμε από sony μέχρι τέλος του μήνα είναι όλοι άχρηστοι ΓΤΠ καλά να πάθουμε θέλαμε τις πολυεθνικές εταιρείες περνουμε ένα αρχ.... Δι όλοι μαζι

Μια χαρά ξέρουν τι τους γίνεται, απλά τα δίνουν στους δικούς τους 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Subrosaval είπε

Μια χαρά ξέρουν τι τους γίνεται, απλά τα δίνουν στους δικούς τους 

Λες εεεε? Αν και έχω γνωστό μέσα στα public δίνουν αναφορά στην Sony ότι το συγκεκριμένο SN θα το πάρει το όνομά τάδε απ'οτι λέει αν και είναι καλός φίλος ποτέ δεν ξέρεις! Μόνο τα media είχαν συμφωνία η σειρά προτεραιότητας να είναι με βάση το ποσό, δλδ αν κάποιος το έχει προεξοφλείσει το παραλαμβάνει ακόμα και αν ήταν τελευταία προπαραγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostasolga είπε

Λες εεεε? Αν και έχω γνωστό μέσα στα public δίνουν αναφορά στην Sony ότι το συγκεκριμένο SN θα το πάρει το όνομά τάδε απ'οτι λέει αν και είναι καλός φίλος ποτέ δεν ξέρεις! Μόνο τα media είχαν συμφωνία η σειρά προτεραιότητας να είναι με βάση το ποσό, δλδ αν κάποιος το έχει προεξοφλείσει το παραλαμβάνει ακόμα και αν ήταν τελευταία προπαραγγελία 

Θα προσθέσω ότι εκτός του «καλού πελάτη » τακτοποιούνται γρήγορα και οι μεγάλες παραγγελίες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...