Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια φιλος φιλου παρελαβε σημερα με τηλεφωνικη παραγγελια κωτσοβολο απο 11/11! Εδειξε και αποδειξη! Τι παιζεται;

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια φιλος φιλου παρελαβε σημερα με τηλεφωνικη παραγγελια κωτσοβολο απο 11/11! Εδειξε και αποδειξη! Τι παιζεται;

Ότι είπαμε παραπάνω φίλε. Το ίδιο γνωριζω κι εγώ από Γερμανό 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κατάλαβα καλά οι παραγγελίες Σεπτεμβρίου έχουν καλυφθεί πια στο μεγαλύτερο ποσοστό έτσι;

Πάντως πραγματικά δεν περίμενα έτσι την κατάσταση, πίστευα ότι Μάρτιο - Απρίλιο θα έχει στρώσει η αγορά. Έκανα λάθος, έτσι όπως πάει δεν το βλέπω καν για 2021 να υπάρχει στοκ στα ράφια των καταστημάτων.

Ελπίζω μόνο να φτάσουμε σε ένα σημείο προς το καλοκαίρι που οι παραγγελίες θα εξυπηρετούνται σχετικά σύντομα και όχι 6 μήνες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια φιλος φιλου παρελαβε σημερα με τηλεφωνικη παραγγελια κωτσοβολο απο 11/11! Εδειξε και αποδειξη! Τι παιζεται;

Οποιος εχει μπαρμπα στην Κορώνη παραλαμβανει....Αθανατο Ελλαδιστάν με τους καφρους σου και τις καφρίλες σου.....Γι αυτο δεν θα παμε ποτε μπροστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια φιλος φιλου παρελαβε σημερα με τηλεφωνικη παραγγελια κωτσοβολο απο 11/11! Εδειξε και αποδειξη! Τι παιζεται;

 

Αν ειναι απο franchise γινεται, εχουν παραλαβει και αλλοι εκτος σειρας με παραγγελια απο καταστημα επαρχιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SDRF71 είπε

Οποιος εχει μπαρμπα στην Κορώνη παραλαμβανει....Αθανατο Ελλαδιστάν με τους καφρους σου και τις καφρίλες σου.....Γι αυτο δεν θα παμε ποτε μπροστα...

Ναι γιατί σε άλλες χώρες δεν ισχύουν αυτά...Μόνο σε εμάς.

Πάντως αμφιβάλλω ότι είναι έτσι τα πράγματα, πιο πολύ πιστεύω πως δεν μπορούν να βάλουν 2 πράγματα στην σειρά και έχουν χάσει την μπάλα στο Logistics 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εγω περιμενω απο Console Club απο τις 3/11,οταν ειχα ρωτησει τον ανθρωπο που εχει το μαγαζι(αρχες Ιανουαριου) ,μου ειπε οτι ειχε παραγγειλει 300 κομματια και η σονυ του ειχε στειλει μεχρι τοτε ...25! Φανταστειτε σε Κωτσοβολο στα αντιστοιχα νουμερα,εγω λογικα περιμενω μηνυμα αυτον τον μηνα ή το πολυ τον επομενο,αλλα μου κανει εντυπωση που το πλαισιο καταφερε και εστειλε γρηγορα τις προ παραγγελιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

 

Αν ειναι απο franchise γινεται, εχουν παραλαβει και αλλοι εκτος σειρας με παραγγελια απο καταστημα επαρχιας.

Αν μπορείς να σου στείλει μια φώτο το δελτίο του να μας το βάλεις εδώ να έχει αποδείξεις οποίος θελει για το συνήγορο του καταναλωτή για να κινηθεί για αποζημίωση. 

18 ώρες πριν, Kingedward είπε

Εγώ είμαι 18/2 στο Sony και 9/12 στον Κωτσόβολο. Θα χαρώ να ρίξω εν τέλει άκυρο στους δεύτερους με όλη μου την ψυχή για όσα τράβηξαν τα παιδιά από προηγούμενα κύματα και κακή διαχείριση (scalpers, ανοιχτές παραγγελίες, youtubers, βύσματα κλπ). 

Έχεις δίκιο φίλε πάντως, υπομονή και τίποτα άλλο θα το 'χουμε σύντομα!

Προσπαθώ να βάλω παραγγελία Vodafone και Γερμανό εδώ και 10 μέρες χωρίς επιτυχία για να ακυρώσω κωτσοβολο παραγγελία προπληρωμένη από 16-11 για disc επειδή είμαι σίγουρος ότι θα το φέρουν πρώτοι αλλά χωρίς επιτυχία. Δεν τους αφήνει το σύστημα τους να βάλουν παραγγελία καν. Έστω και 1 μέρα να αργήσει να μου επιστρέψει τα χρήματα από το στάνταρ χρόνο που προβλέπεται έχω πάει καρφί συνήγορο του καταναλωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Αν μπορείς να σου στείλει μια φώτο το δελτίο του να μας το βάλεις εδώ να έχει αποδείξεις οποίος θελει για το συνήγορο του καταναλωτή για να κινηθεί για αποζημίωση. 

Προσπαθώ να βάλω παραγγελία Vodafone και Γερμανό εδώ και 10 μέρες χωρίς επιτυχία για να ακυρώσω κωτσοβολο παραγγελία προπληρωμένη από 16-11 για disc επειδή είμαι σίγουρος ότι θα το φέρουν πρώτοι αλλά χωρίς επιτυχία. Δεν τους αφήνει το σύστημα τους να βάλουν παραγγελία καν. Έστω και 1 μέρα να αργήσει να μου επιστρέψει τα χρήματα από το στάνταρ χρόνο που προβλέπεται έχω πάει καρφί συνήγορο του καταναλωτή. 

Βάλε Sony Center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, michael21 είπε

Καλησπερα,εγω περιμενω απο Console Club απο τις 3/11,οταν ειχα ρωτησει τον ανθρωπο που εχει το μαγαζι(αρχες Ιανουαριου) ,μου ειπε οτι ειχε παραγγειλει 300 κομματια και η σονυ του ειχε στειλει μεχρι τοτε ...25! Φανταστειτε σε Κωτσοβολο στα αντιστοιχα νουμερα,εγω λογικα περιμενω μηνυμα αυτον τον μηνα ή το πολυ τον επομενο,αλλα μου κανει εντυπωση που το πλαισιο καταφερε και εστειλε γρηγορα τις προ παραγγελιες.

Η διαφορά μεταξύ Πλαίσιου και Κωτσόβολου είναι η μεταξύ τους διαχείριση. Οι πρώτοι έβαλαν μπλόκο στις παραγγελίες και έτσι κατάφεραν να εξυπηρετήσουν πιο άμεσα τον κόσμο, ενώ οι δεύτεροι ακόμα και ΤΩΡΑ δέχονται τηλεφωνικώς παραγγελίες!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,έχει πάρει κανείς εχθές και σήμερα στο πλαίσιο για να κάνει παραγγελία η έστω να δηλώσει ενδιαφέρον να μας πει τι του είπαν;

Πήρα εγώ σήμερα και απλά κράτησαν το όνομα μου ώστε να υπάρχει σε κάποια λίστα αλλά ως δήλωση ενδιαφέροντος και μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Kosmass είπε

Καλημερα,έχει πάρει κανείς εχθές και σήμερα στο πλαίσιο για να κάνει παραγγελία η έστω να δηλώσει ενδιαφέρον να μας πει τι του είπαν;

Πήρα εγώ σήμερα και απλά κράτησαν το όνομα μου ώστε να υπάρχει σε κάποια λίστα αλλά ως δήλωση ενδιαφέροντος και μόνο!

Καλησπερα, δεν παιρνουν παραγγελιες αλλα σε βαζουν σε λιστα ενδιαφεροντος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα παρέλαβα από Πλαίσιο!

Είχα βάλει παραγγελία για disk edition, 2ο χειριστήριο, βάση φόρτισης και το spiderman miles morales.

PS5_PLAISIO.JPG

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nikos.rizos είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα παρέλαβα από Πλαίσιο!

Είχα βάλει παραγγελία για disk edition, 2ο χειριστήριο, βάση φόρτισης και το spiderman miles morales.

PS5_PLAISIO.JPG

Πότε είχατε κάνει παραγγελία αν επιτρέπεται??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...