Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, nikos.rizos είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα παρέλαβα από Πλαίσιο!

Είχα βάλει παραγγελία για disk edition, 2ο χειριστήριο, βάση φόρτισης και το spiderman miles morales.

PS5_PLAISIO.JPG

Καλοπαίχιδη! Πότε είχες βάλει παραγγελία?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 5:31 ΜΜ, xabos είπε

Μόλις είδα το νήμα.......

Από κωτσόβολο, έγινε εχθές 04/03 η δική μου παραγγελία για το disc edition....

Δεν θέλω ούτε να κάνω πρόβλεψη......μαύρισε η ψυχή με όλα αυτά πού διάβασα....

 

Εσύ του χρόνου τώρα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες μου τηλεφωνει ο Γερμανος να μου πει πως τις αμεσως επομενες μερες θα φερουν καποια λιγα κομματια και αν ενδιαφερομαι ακομη να παραλαβω. Ειχα δηλωσει ενδιαφερον για digital edition πριν τις γιορτες στο τοπικο καταστημα της πολης μου, χωρις ομως να κανω καποια παραγγελια. Μου'χε φυγει η ορεξη μπορω να πω μιας και εχω και ενα Nintendo Switch στο σπιτι για τον μικρο... κι εγω δεν εχω ιδιαιτερο χρονο για gaming... ομως για να ειμαι τελειως ειλικρινης το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν να το τσιμπησω και να το πουλησω ακριβοτερα ετσι ωστε να βγαλω καποια εξτρα ευρω. Ασχημο αλλα ειναι η αληθεια πως αυτο σκεφτηκα. Παω λοιπον και το τσιμπαω.... οπως το βλεπω μπροστα μου, λεω τον υπευθυνο.....δεν αγοραζω και ενα ακομη dualsense? Ερχομαι στο σπιτι....ο μικρος καθολου ενθουσιασμενος αφου ουσιαστικα δεν γνωριζει καν τι ειναι το PS5. Το κοιταζω....με κοιταζει....το κοιταζω....με κοιταζει.... λεω δεν θα το ξεσφραγισω... ειμαι ετοιμος να ανεβασω αγγελια, παροτι αγορασα το δευτερο dualsense μπας και αλλαξω γνωμη!

Τελικα αλλαξα γνωμη και εχω κατεβασει ηδη 6 games... + καμια 20αρια που παιρνεις απο το PS Plus!

Αυτα! 😄

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Narcos είπε

Προχθες μου τηλεφωνει ο Γερμανος να μου πει πως τις αμεσως επομενες μερες θα φερουν καποια λιγα κομματια και αν ενδιαφερομαι ακομη να παραλαβω. Ειχα δηλωσει ενδιαφερον για digital edition πριν τις γιορτες στο τοπικο καταστημα της πολης μου, χωρις ομως να κανω καποια παραγγελια. Μου'χε φυγει η ορεξη μπορω να πω μιας και εχω και ενα Nintendo Switch στο σπιτι για τον μικρο... κι εγω δεν εχω ιδιαιτερο χρονο για gaming... ομως για να ειμαι τελειως ειλικρινης το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν να το τσιμπησω και να το πουλησω ακριβοτερα ετσι ωστε να βγαλω καποια εξτρα ευρω. Ασχημο αλλα ειναι η αληθεια πως αυτο σκεφτηκα. Παω λοιπον και το τσιμπαω.... οπως το βλεπω μπροστα μου, λεω τον υπευθυνο.....δεν αγοραζω και ενα ακομη dualsense? Ερχομαι στο σπιτι....ο μικρος καθολου ενθουσιασμενος αφου ουσιαστικα δεν γνωριζει καν τι ειναι το PS5. Το κοιταζω....με κοιταζει....το κοιταζω....με κοιταζει.... λεω δεν θα το ξεσφραγισω... ειμαι ετοιμος να ανεβασω αγγελια, παροτι αγορασα το δευτερο dualsense μπας και αλλαξω γνωμη!

Τελικα αλλαξα γνωμη και εχω κατεβασει ηδη 6 games... + καμια 20αρια που παιρνεις απο το PS Plus!

Αυτα! 😄

Ίσως ο ποιο ειλικρινής εδώ μέσα μέχρι τωρα😅....εύγε αλήθεια 👍

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Narcos είπε

Προχθες μου τηλεφωνει ο Γερμανος να μου πει πως τις αμεσως επομενες μερες θα φερουν καποια λιγα κομματια και αν ενδιαφερομαι ακομη να παραλαβω. Ειχα δηλωσει ενδιαφερον για digital edition πριν τις γιορτες στο τοπικο καταστημα της πολης μου, χωρις ομως να κανω καποια παραγγελια. Μου'χε φυγει η ορεξη μπορω να πω μιας και εχω και ενα Nintendo Switch στο σπιτι για τον μικρο... κι εγω δεν εχω ιδιαιτερο χρονο για gaming... ομως για να ειμαι τελειως ειλικρινης το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν να το τσιμπησω και να το πουλησω ακριβοτερα ετσι ωστε να βγαλω καποια εξτρα ευρω. Ασχημο αλλα ειναι η αληθεια πως αυτο σκεφτηκα. Παω λοιπον και το τσιμπαω.... οπως το βλεπω μπροστα μου, λεω τον υπευθυνο.....δεν αγοραζω και ενα ακομη dualsense? Ερχομαι στο σπιτι....ο μικρος καθολου ενθουσιασμενος αφου ουσιαστικα δεν γνωριζει καν τι ειναι το PS5. Το κοιταζω....με κοιταζει....το κοιταζω....με κοιταζει.... λεω δεν θα το ξεσφραγισω... ειμαι ετοιμος να ανεβασω αγγελια, παροτι αγορασα το δευτερο dualsense μπας και αλλαξω γνωμη!

Τελικα αλλαξα γνωμη και εχω κατεβασει ηδη 6 games... + καμια 20αρια που παιρνεις απο το PS Plus!

Αυτα! 😄

Πάντως στις αξιολογήσεις σου φαίνεται ότι έχεις τσιμπήσει άλλο ένα στις 9 Φεβρουαρίου.. Just saying... Καλοπαιχνιδο αφού έστω και το 2ο το κράτησες... 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Πάντως στις αξιολογήσεις σου φαίνεται ότι έχεις τσιμπήσει άλλο ένα στις 9 Φεβρουαρίου.. Just saying... Καλοπαιχνιδο αφού έστω και το 2ο το κράτησες... 

Μήπως ήτανε γερμανός στην καταγωγή αυτός που του το πούλησε και το παρεξήγησες τζάμπα? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Πάντως στις αξιολογήσεις σου φαίνεται ότι έχεις τσιμπήσει άλλο ένα στις 9 Φεβρουαρίου.. Just saying... Καλοπαιχνιδο αφού έστω και το 2ο το κράτησες... 

Ευκολο συμπερασμα ομως δεν ισχυει. Σε καποια φαση πουλουσα 2 συσκευες σε 1 αγγελια. Κι αφου πουληθηκαν και οι 2 σε διαφορετικο timing... επρεπε να βρω μια ακυρη αγγελια για να γινει η αξιολογηση! Ασε δηλαδη που αν πουλουσα PS5 θα το εβαζα σιγουρα εδω για να φυγει τσακ μπαμ, κατι που οπως βλεπεις δεν υπαρχει. Παρολα αυτα σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15/11 ΜΜ...Ούτε φωνή ούτε ακρόαση...μοναδικό τηλεφώνημα που δέχτηκα ήταν τέλη Νοεμβρίου να με ρωτήσουν αν θέλω ν´αλλάξω από digital σε disc γιατί θα ήταν δύσκολο να παραλάβω νωρίς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, akarass είπε

15/11 ΜΜ...Ούτε φωνή ούτε ακρόαση...μοναδικό τηλεφώνημα που δέχτηκα ήταν τέλη Νοεμβρίου να με ρωτήσουν αν θέλω ν´αλλάξω από digital σε disc γιατί θα ήταν δύσκολο να παραλάβω νωρίς

Έχεις δώσει προκαταβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έδωσα,το είχα βάλει με αντικαταβολή και όταν επικοινώνησαν μαζί μου δήθεν για αλλαγή τους είπα εγώ ο ίδιος για λεφτά να τους το πληρώσω και απλά μου είπαν δεν χρειάζεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akarass είπε

Όχι δεν έδωσα,το είχα βάλει με αντικαταβολή και όταν επικοινώνησαν μαζί μου δήθεν για αλλαγή τους είπα εγώ ο ίδιος για λεφτά να τους το πληρώσω και απλά μου είπαν δεν χρειάζεται 

Σε ρωτάω γιατί μίλησα μαζί τους έχω κάνει παραγγελία Ιανουάριο και μου είπαν ότι στην Θεσσαλονίκη είμαι σε σειρά 25 αλλά επειδή έδωσα προκαταβολή αυτό με πάει στο 15... Ίσως παίζει ρόλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GogoFly είπε

Σε ρωτάω γιατί μίλησα μαζί τους έχω κάνει παραγγελία Ιανουάριο και μου είπαν ότι στην Θεσσαλονίκη είμαι σε σειρά 25 αλλά επειδή έδωσα προκαταβολή αυτό με πάει στο 15... Ίσως παίζει ρόλο..

Στη Θεσσαλονίκη σας δίνουν και σε ποιο αριθμό είστε? Δε σε αμφισβητώ, μη παρεξηγηθώ.. 

Ρε παίδες καταλαβαίνετε τι μεγάλο μπ@#€&# είμαστε? Το κάθε ένα από τα μεγάλα κατάστηματα της ίδιας αλυσίδας λέει και κάνει ότι θέλει.. Και μετά μας πουλάνε φούμαρα για ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΕΙΡΆ ΠΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑΣ... έχω σιχαθεί μα την Παναγία... Μακάρι να βρεθεί διαθέσιμο στο Amazon να το πάρω από εκεί και να ρίξω μούντζα στα μπ@#&#@ εδώ πέρα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Γελασα πολυ με τα 2 τελευταια σχολια, ο ενας μιλαει για ειλικρινεια-μπραβο-like και ο επομενος τον ξεμπροστιαζει ξερα. 🤣

 

Φίλε μου μπλακ χιούμορ κάνουμε.....ο καθένας κάνει ότι γουστάρει η τσέπη του δεν είμαι κανένας εγώ να τον τιμωρήσω η να του πω μπράβο.....απλά το παιδί είπε με ειλικρίνεια τι κάνει και γούστο του.....εύγε κ παλι😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Στη Θεσσαλονίκη σας δίνουν και σε ποιο αριθμό είστε? Δε σε αμφισβητώ, μη παρεξηγηθώ.. 

Ρε παίδες καταλαβαίνετε τι μεγάλο μπ@#€&# είμαστε? Το κάθε ένα από τα μεγάλα κατάστηματα της ίδιας αλυσίδας λέει και κάνει ότι θέλει.. Και μετά μας πουλάνε φούμαρα για ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΕΙΡΆ ΠΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑΣ... έχω σιχαθεί μα την Παναγία... Μακάρι να βρεθεί διαθέσιμο στο Amazon να το πάρω από εκεί και να ρίξω μούντζα στα μπ@#&#@ εδώ πέρα... 

Πήρα τηλ και τους ρώτησα κ μου είπαν αυτά που έγραψα πιο πάνω τώρα τι να πω... Το χάος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...