Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.!! Εγώ με παραγγελία  digital  edition 19/11/2020 από κοτσωβολο ακόμα περιμένω . Υπολόγιζα αρχικά μέσα Γενάρη  αλλά με βλέπω καλό καλοκαίρι..  Το δώρο Χριστουγέννων των παιδιών θα γίνει δώρο καλοκαιρινών διακοπών όπου και γιαυτό επιφιλασσομαι.. Η Sony  δέχεται ακόμα παραγγελίες πώς μπορώ να κάνω μια; 

τηλεφωνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Για δείτε εδώ:

image.png

Δηλαδή; Οι εταιρίες αυτές logistics δεν έχουν; δηλαδή έρχεται κάτι στην αποθήκη τους, εξαφανίζεται και κάνεις δεν παίρνει πρέφα τίποτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Δηλαδή; Οι εταιρίες αυτές logistics δεν έχουν; δηλαδή έρχεται κάτι στην αποθήκη τους, εξαφανίζεται και κάνεις δεν παίρνει πρέφα τίποτα; 

Οχι απλα ειναι μιλημενοι ολοι, το πουλανε στους εαυτους τους ή κολλητους και αμεσως μπαινει αγγελια στα φορουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Δηλαδή; Οι εταιρίες αυτές logistics δεν έχουν; δηλαδή έρχεται κάτι στην αποθήκη τους, εξαφανίζεται και κάνεις δεν παίρνει πρέφα τίποτα; 

Δεν ξερω τι παιζει ακριβως, υποθετω οτι εχουν κανει παραγγελιες αυτοι και γνωστοι και μπορει να τα βαζουν για resale. Παντως σιγουρα σε ενα μικρο ποσοστο συμβαινει και αυτο αλλα οχι οπως το αναφερει ο τυπος οτι δεν προχωρανε οι παραγγελιες εξαιτιας τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Οχι απλα ειναι μιλημενοι ολοι, το πουλανε στους εαυτους τους ή κολλητους και αμεσως μπαινει αγγελια στα φορουμ...

 

1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε

Δεν ξερω τι παιζει ακριβως, υποθετω οτι εχουν κανει παραγγελιες αυτοι και γνωστοι και μπορει να τα βαζουν για resale. Παντως σιγουρα σε ενα μικρο ποσοστο συμβαινει και αυτο αλλα οχι οπως το αναφερει ο τυπος οτι δεν προχωρανε οι παραγγελιες εξαιτιας τους.

Αν είναι "μιλημενα" τα κεντρικά ειναι απλά τραγικοί σαν εταιρίες.Αυτο με τα Media ότι δίνουν προτεραιότητα στις πλήρεις εξοφλησεις το επιβεβαιώνω και εγώ, που έχω δώσει προκαταβολή γιατί αυτό μου ζήτησαν μόνο για να "μην χάσω σειρά προτεραιότητας". Είμαι στο φόρουμ από την 140 σελίδα περίπου και απ ότι φαίνεται θα είμαι μέχρι την 1140

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

 

Αν είναι "μιλημενα" τα κεντρικά ειναι απλά τραγικοί σαν εταιρίες.Αυτο με τα Media ότι δίνουν προτεραιότητα στις πλήρεις εξοφλησεις το επιβεβαιώνω και εγώ, που έχω δώσει προκαταβολή γιατί αυτό μου ζήτησαν μόνο για να "μην χάσω σειρά προτεραιότητας". Είμαι στο φόρουμ από την 140 σελίδα περίπου και απ ότι φαίνεται θα είμαι μέχρι την 1140

Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι μιλημενα τα κεντρικα. Αυτοι ηξεραν ποτε θα ανοιξουν οι προπαραγγελιες. Εκαναν αυτοι δεκαδες παραγγελιες ή εβαλαν γνωστους τους να κανουν πρωτοι πολλες απο σεπτεμβρη κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

47 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

 

Αν είναι "μιλημενα" τα κεντρικά ειναι απλά τραγικοί σαν εταιρίες.Αυτο με τα Media ότι δίνουν προτεραιότητα στις πλήρεις εξοφλησεις το επιβεβαιώνω και εγώ, που έχω δώσει προκαταβολή γιατί αυτό μου ζήτησαν μόνο για να "μην χάσω σειρά προτεραιότητας". Είμαι στο φόρουμ από την 140 σελίδα περίπου και απ ότι φαίνεται θα είμαι μέχρι την 1140

 

42 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι μιλημενα τα κεντρικα. Αυτοι ηξεραν ποτε θα ανοιξουν οι προπαραγγελιες. Εκαναν αυτοι δεκαδες παραγγελιες ή εβαλαν γνωστους τους να κανουν πρωτοι πολλες απο σεπτεμβρη κλπ

Τωρα που το σκεφτομαι παιδια ισως αυτο να ειναι και o λογος που δεν εχει μπει ουτε 1 κονσολα online απο καταστηματα που εχουν τελειωσει με προπαραγγελιες (τουλαχιστον του disk version) οπως πλαισιο γερμανος voda. Παραγγελνουν μονο γνωστοι απο τοπικα καταστηματα ή με σπασμενο τηλεφωνο (πλαισιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ειλικρινή απορία: ποιός δίνει στις μέρες μας 700 ή 800 ευρώ για να αγοράσει playstation 5 από scalper; πόσοι τετοιοι αγοραστές να υπάρχουν; δέκα; είκοσι; πενήντα;

Να δώσει κάποιος 700 ευρώ για να το πάρει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας ή πριν τα Χριστούγεννα το καταλαβαίνω, αλλά τώρα τον Μάρτιο ποιός δίνει 700 ευρώ ή 800 ευρώ; Όσοι ήθελαν τόσο πολύ να αποκτήσουν playstation 5 το έχουν ήδη κάνει από Νοεμβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο...

Εντύπωση μου κάνει το όλο θέμα με τους scalpers... Δεν περίμενα να υπάρχει ουσιαστική ζήτηση για playstation στα 700 ευρώ....

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sotirisl είπε

ρε παιδιά ειλικρινή απορία: ποιός δίνει στις μέρες μας 700 ή 800 ευρώ για να αγοράσει playstation 5 από scalper; πόσοι τετοιοι αγοραστές να υπάρχουν; δέκα; είκοσι; πενήντα;

Να δώσει κάποιος 700 ευρώ για να το πάρει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας ή πριν τα Χριστούγεννα το καταλαβαίνω, αλλά τώρα τον Μάρτιο ποιός δίνει 700 ευρώ ή 800 ευρώ; Όσοι ήθελαν τόσο πολύ να αποκτήσουν playstation 5 το έχουν ήδη κάνει από Νοεμβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο...

Εντύπωση μου κάνει το όλο θέμα με τους scalpers... Δεν περίμενα να υπάρχει ουσιαστική ζήτηση για playstation στα 700 ευρώ....

Tωρα κανουν €700 φιλε μου γιατι εχουν αρχισει και κινουνται οι προπαραγγελιες, πριν ηταν 4ψηφιο το ποσο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ αυτής της άποψης είμαι και εγώ, άρα λίγο υπομονή, τον φάγαμε τον γάιδαρο , η ουρίτσα έμεινε!!!

(αλλά όπως λέει και ένας φίλος μου, δεν είναι η ουρίτσα αυτό που κρέμεται ...) :D 

Επεξ/σία από bill987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Προπαραγγελία 8/11 digital, στον "καταπληκτικό" Κωτσόβολο, πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις. Γνωρίζει κανείς, σε περίπτωση ακύρωσης από εμένα, αν επιστέφεται όλο το ποσό; Την διαδικασία ωρίμανσης δόσεων με την τράπεζα την γνωρίζω, αυτό που δεν ξέρω είναι αν ο Κωτσοβολος αποδεσμεύει όλο το ποσό και όχι δόση δόση ανα μήνα.

Αν γνωρίζει κανείς ή έχει προσωπική εμπειρία παρακαλώ να με ενημερώσει

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vagos1592 είπε

Καλημέρα

Προπαραγγελία 8/11 digital, στον "καταπληκτικό" Κωτσόβολο, πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις. Γνωρίζει κανείς, σε περίπτωση ακύρωσης από εμένα, αν επιστέφεται όλο το ποσό; Την διαδικασία ωρίμανσης δόσεων με την τράπεζα την γνωρίζω, αυτό που δεν ξέρω είναι αν ο Κωτσοβολος αποδεσμεύει όλο το ποσό και όχι δόση δόση ανα μήνα.

Αν γνωρίζει κανείς ή έχει προσωπική εμπειρία παρακαλώ να με ενημερώσει

Ευχαριστώ 

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά και συγνώμη αν θα σε μπερδέψω περισσότερο. Αυτό που μπορώ να σου πω, σε παλιότερη παραγγελία μου που πάλι είχε καθυστερήσει, ειχ απρολαβει να πληρώσω δύο δόσεις και μου επθστρεψαν τα χρήματα σε δύο δόσεις, όπως τα πήραν δλδ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Cariolanoc said:

Tωρα κανουν €700 φιλε μου γιατι εχουν αρχισει και κινουνται οι προπαραγγελιες, πριν ηταν 4ψηφιο το ποσο...

ακόμα και αν έχεις δίκιο, το ερώτημα παραμένει: πόσοι είναι επιτέλους αυτοί που δίνουν 700 και 800 ευρώ σήμερα για να πάρουν Playstation 5; και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που διαστρεβλώνουν την αγορά...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sotirisl είπε

ακόμα και αν έχεις δίκιο, το ερώτημα παραμένει: πόσοι είναι επιτέλους αυτοί που δίνουν 700 και 800 ευρώ σήμερα για να πάρουν Playstation 5; και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που διαστρεβλώνουν την αγορά...

Σιγουρα δεν μπορω να ξερω, αλλα πιστευω οτι ειναι ελαχιστοι (καποιοι που εχουν παραγγελια Δεκεμβρη και μετα ή καθολου και εχουν να τα σκασουν).

Σκεψου ομως οτι γενικα υπαρχει ελλειψη σε hardware, οποτε οταν η 3060 για pc ξεκιναει στα €750 τοτε το ps5 στα €700 δεν φανταζει ασχημη επιλογη για αυτους που εχουν τα χρηματα να το παρουν.

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...