Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, nyne said:

Να τα μας(mediamarkt)...

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας!

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας με αριθμό  .... θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση. Ζητούμε συγγνώμη και δεσμευόμαστε να σας ενημερώσουμε εκ νέου το συντομότερο δυνατό για την εξέλιξή της.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση

 

Just now, Apostol. said:

Mediamarkt παραγγελια  προχθες που εδειχνε στοκ ηρθε mail τωρα οτι :" θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση."

μιλησα σημερα μαζι τους και μου ειπε ο υπαλληλος οτι αυτοι θα στειλουν αυριο τις κονσολες και οτι οι υπολοιποι θα λαβουν πιο μετα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μωρέ λίγο αργότερα πχ τον επόμενο μήνα κτλ...Εγώ ως καβατζα την έκανα κ έχω πει ότι αν σκάσει θα ποσταρω εδώ μπας κ την θέλει κανένας,αλλά το μικρή καθυστέρηση  σημαίνει πχ λίγες μέρες όχι κ κανένα μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, πολύ βοηθητικό το θέμα σχετικά με την τρέχουσα κατάσταση.

Εγω είχα κάνει 2 προπαραγγελίες (μια για μένα και μια για τον αδερφό), μια από πλαίσιο και μια από Κωτσόβολο στις 17/09 το μεσημέρι με αντικαταβολή.

Γενικά η όλη αντιμετώπιση του πλαισίου ήταν πιο σωστή, με πήραν άμεσα για προκαταβολή 50€ και μου ήρθε κάποιες μέρες αργότερα μήνυμα οτι θα είναι day one η παραλαβή. Λίγες μέρες πριν επικοινώνησαν μαζί μου για εξόφληση του ποσού ενόψει της παράδοσης 19/11.

Ο κωτσόβολος δεν με ενόχλησε ποτέ μέχρι το Σάββατο που με θυμήθηκε και μου ζήτησε πάλι εξόφληση ενώ με διαβεβαίωσε οτι θα το έχουμε day one. Στο τηλεφωνικό κέντρο τους έκανε εντύπωση που δεν μου ζητήθηκε κάποια προκαταβολή, αλλά δεν άλλαξε ποτέ η παραγγελία εκτός από τον τρόπο πληρωμής που είδα οτι τον είχαν κάνει από αντικαταβολή σε κατάθεση.

Ένας φίλος μου έκανε από media markt που και εκεί ζητήθηκε προκαταβολή 50€ πάλι στις 17/09 και δεν έχουν καν επικοινωνήσει μαζί του ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κ γω μια στα mediamarkt στις 17/09 παραγγελια χωρις προκαταβολη παραλαβη από κατάστημα , δεν εχει καλέσει κανεις μεχρι τώρα.. πραγματικά εχω απορία τι θα κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, mike0402 είπε

μιλησα σημερα μαζι τους και μου ειπε ο υπαλληλος οτι αυτοι θα στειλουν αυριο τις κονσολες και οτι οι υπολοιποι θα λαβουν πιο μετα!

Και εγω που πηρα μου ειπαν οτι δεν ξερουν καν ποτε θα ερθει . μονο οσοι εκανα στις 19 θα παραλάβουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Eliaskat είπε

εχω παραγγείλει απο βοντα με εξόφληση και δεν εχω καμία ενημέρωση 

Κι εγω απο κει περιμενω, θεωρω οτι απο αυριο θα εχουμε σιγα σιγα εικονα,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

εχω παραγγείλει απο βοντα με εξόφληση και δεν εχω καμία ενημέρωση 

Και εγώ φίλε και εντάξει μεταξύ μας ήταν το μεγαλύτερο ρίσκο..Όχι ότι θα χάσουμε τα λεφτά μας

αλλά ακουγόταν λίγο too good to be true να είχαν στοκ day one.Θα δείξει αν και λογικά απο αύριο πρέπει σίγουρα

να παραλαμβάνουν στοκ τα καταστήματα(αν υπάρχει!) τι στο καλό δεν μπορεί να τους τα δώσουν στις 19!

Επεξ/σία από avenger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, avenger είπε

Και εγώ φίλε και εντάξει μεταξύ μας ήταν το μεγαλύτερο ρίσκο..Όχι ότι θα χάσουμε τα λεφτά μας

αλλά ακουγόταν λίγο too good to be true να είχαν στοκ day one.Θα δείξει αν και λογικά απο αύριο πρέπει σίγουρα

να παραλαμβάνουν στοκ τα καταστήματα(αν υπάρχει!) τι στο καλό δεν μπορεί να τους τα δώσουν στις 19!

Ηταν φυσικα ρισκο, δεν ειχα προσωπικα να χασω κατι γιατι δεν ειχα κανει καμια προπαραγγελια νωρις, οποτε και την εκανα την παραγγελια. παντως οποιος εχει μιλησει μαζι τους αυτες τις μερες λενε οτι κανονικα θα τα στειλουν σε ολους. Θα δουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λογικό είναι τουλάχιστον δύο ημέρες πριν να είναι το στοκ στη θέση του,θα είναι μέγα φάουλ να παραδώσει η sony 19 του μήνα κ δε νομίζω να γίνει έτσι...οπότε θεωρητικά αύριο παραλαμβάνουν τα κατάστημα,βλέπουν παραγγελίες κτλ κ ξεκινούν να στέλνουν sms τηλ κ τα σχετικά...Τώρα όπως όλοι καταλαβαίνουμε τα κούριερ πνίγονται οπότε ας δείξουμε κ κάποια κατανόηση...Εγώ δεν έχω θέμα να παραλάβω κ Δευτέρα η Σάββατο αρκεί να έχω ενημερωθεί ότι έχει δρομολογήσει τη παραγγελία μου το κατάστημα κ να έχω πχ tracking number.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nyne είπε

Το λογικό είναι τουλάχιστον δύο ημέρες πριν να είναι το στοκ στη θέση του,θα είναι μέγα φάουλ να παραδώσει η sony 19 του μήνα κ δε νομίζω να γίνει έτσι...οπότε θεωρητικά αύριο παραλαμβάνουν τα κατάστημα,βλέπουν παραγγελίες κτλ κ ξεκινούν να στέλνουν sms τηλ κ τα σχετικά...Τώρα όπως όλοι καταλαβαίνουμε τα κούριερ πνίγονται οπότε ας δείξουμε κ κάποια κατανόηση...Εγώ δεν έχω θέμα να παραλάβω κ Δευτέρα η Σάββατο αρκεί να έχω ενημερωθεί ότι έχει δρομολογήσει τη παραγγελία μου το κατάστημα κ να έχω πχ tracking number.

Ακριβως, βεβαια την Πεμπτη αν και λεω οτι δεν καιγομαι θα την βγαλω στο μπαλκονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια στο κότσο από 18/9 με αντικαταβολή .Δε μου ζητήθηκε προκαταβολή τίποτα και απλά περιμένω .Όπως και σε σας το site γράφει αναμονή διαθεσιμότητας.Το ωραίο όμως ξέρετε ποιο είναι ?Τη Παρασκευή παράγγειλα 2ρο χειριστήριο  ps5 όπου κ έχει είχε προπαραγγελια χωρίς να γράφει διαθεσιμότητα και σήμερα μου ήρθε κανονικά ..Το βλέπω, το λιγουρεύομαι ,το μυρίζω παίρνω μια αίσθηση αλλά μέχρι εκεί.Κοιτάμε ο ένας τον άλλον ...

9976FC70-FFAF-41B9-BB4B-1087E66E0424.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...