Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, St@th1sm είπε

Και εγώ 26/01 είμαι , από παλαιότερη ενημέρωση που είχα μέχρι τέλος του μήνα αρχές του επόμενου θα το έχουμε πάρει. Από όσα έχω διαβάσει εδώ , παιδιά μέχρι τα μέσα Ιανουαρίου, από sony center παντα , έχουν εξυπηρετηθεί.

Εμένα η τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι 22 του μήνα θα έχουν παραλαβή και θα είμαι μέσα σε αυτούς. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα μου είχαν πει τέλος του μήνα με αρχές αυτού θα το είχα αλλά εντάξει να είχαμε να λέγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, axilleas_p είπε

Εμένα η τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι 22 του μήνα θα έχουν παραλαβή και θα είμαι μέσα σε αυτούς. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα μου είχαν πει τέλος του μήνα με αρχές αυτού θα το είχα αλλά εντάξει να είχαμε να λέγαμε

απο ποιο sony center?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, axilleas_p είπε

Εμένα η τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι 22 του μήνα θα έχουν παραλαβή και θα είμαι μέσα σε αυτούς. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα μου είχαν πει τέλος του μήνα με αρχές αυτού θα το είχα αλλά εντάξει να είχαμε να λέγαμε

Εγώ που είμαι μια μέρα μετά απο εσάς (27/01) έχω διαφορετική ενημέρωση και πιο συγκεκριμένα με βάση και την τελευταία επικοινωνία που είχα πριν μια βδομάδα μου είπαν ότι ο Γενάρης θα παραλάβει εντός Μαρτίου αρχής γενομένης απο το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Επίσης στο email που συνοδεύει το δελτίο παραγγελίας αναγράφεται για παραλαβή "μέχρι Μάρτιο με βάση την τελευταία ενημέρωση απο Sony Europe". Θέλω να πω δηλαδή ότι παρότι είχανε αφήσει ένα μικρό παράθυρο για τέλη Φλεβάρη, ουδέποτε μου ανέφεραν ότι θα παραλάβουμε 100% τέλη Φεβρουαρίου, αλλά μου είπανε με απόλυτη βεβαιότητα για Μάρτιο. Ίδωμεν.

Αν έχουν βάση τα όσα λένε, εντός των προσεχών ημερών πρέπει να παραλάβουμε. Επίσης ουδέποτε και σε καμία επικοινωνία δεν μου αναφέρθηκε για παραλαβή Απρίλιο, ούτε καν αρχές Απριλίου.

Επεξ/σία από Maximus Decimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

απο ποιο sony center?

 

Από της Γλυφάδας.

Μακάρι πάντως να παραλάβουμε μέχρι τέλος του μήνα όπως λέει και ο φίλος από πάνω! 

Το καλό είναι ότι σιγά σιγά θα ξεμπουκωσει λίγο η κατάσταση. Να μου πεις σχεδόν φτάνει Πάσχα αλλά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Εγώ που είμαι μια μέρα μετά απο εσάς (27/01) έχω διαφορετική ενημέρωση και πιο συγκεκριμένα με βάση και την τελευταία επικοινωνία που είχα πριν μια βδομάδα μου είπαν ότι ο Γενάρης θα παραλάβει εντός Μαρτίου αρχής γενομένης απο το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Επίσης στο email που συνοδεύει το δελτίο παραγγελίας αναγράφεται για παραλαβή "μέχρι Μάρτιο με βάση την τελευταία ενημέρωση απο Sony Europe". Θέλω να πω δηλαδή ότι παρότι είχανε αφήσει ένα μικρό παράθυρο για τέλη Φλεβάρη, ουδέποτε μου ανέφεραν ότι θα παραλάβουμε 100% τέλη Φεβρουαρίου, αλλά μου είπανε με απόλυτη βεβαιότητα για Μάρτιο. Ίδωμεν.

Αν έχουν βάση τα όσα λένε, εντός των προσεχών ημερών πρέπει να παραλάβουμε. Επίσης ουδέποτε και σε καμία επικοινωνία δεν μου αναφέρθηκε για παραλαβή Απρίλιο, ούτε καν αρχές Απριλίου.

Εμένα με παραγγελία 17/2 μου γράφουν στο mail "εκτιμώμενη παράδοση τον Απρίλιο"

Φίλος μου που έκανε την ίδια μέρα, μετά από μένα του είπαν τέλος Μαρτίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι 17/02(Γλυφάδα) μου έλεγαν με σιγουριά τέλη Μαρτίου....Πριν λίγες μέρες που τους ρώτησα στο Instagram μου είπαν "σίγουρα εως Απρίλιο"...Όπως λέει και ο maximus θα κριθούν και αυτοί σε λίγες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τα είπαμε και προχθές. 11/3 λέει το καλεντάρι. Δυο βδομάδες έχει ο Μάρτης ακόμα. Λίγο υπομονή και θα δούμε πλέον στην πράξη αν σέρνεται επιδημία Κοτσοβοvirus. Εγώ απο την επικοινωνία που είχα πραγματικά το λέω και το πιστεύω ότι θα παραλάβουμε τον Μάρτιο. Για τα παιδιά που είναι μέσα Φλεβάρη δηλαδή απο τις 15/02 και μετά, θεωρώ ότι αν τους ειπώθηκε ότι θα παραλάβουν σίγουρα Μάρτιο νομίζω ότι είναι μια πολύ τολμηρή και ταυτόχρονα επισφαλέστατη δήλωση, υπο την λογική ότι οι ίδιοι έχουν αναφέρει ότι οι παραγγελίες εξυπηρετούνται στο δίμηνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17/2 κι εγώ από Sony center (κατάστημα δεν ξέρω καθώς είμαι σε νησί απλώς πήρα στο τηλ που είδα στο site), στο email επιβεβαίωσης λέει αρχές Απριλίου. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με public την Τρίτη που μας πέρασε παρέλαβαν τα τελευταία άτομα τα οποία ήταν προπαραγγελία 25/9 οπότε καλό καλοκαίρι αν συνεχίσει έτσι 

2 ώρες πριν, scooterlord είπε

Καλημέρα σε όλους!

@Nickthegreek1995 πως το γνωρίζεις αυτό;

Φίλε πριν λιγο πήρα τηλέφωνο μέχρι 25/9 έχει εξυπηρέτηση το public

Τέλος για εμένα αυτή η εταιρεία ακύρωση και πάω sony center τηλέφωνο πριν λίγο λίστα αναμονής και καλό καλοκαίρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Καλησπέρα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με public την Τρίτη που μας πέρασε παρέλαβαν τα τελευταία άτομα τα οποία ήταν προπαραγγελία 25/9 οπότε καλό καλοκαίρι αν συνεχίσει έτσι 

Φίλε πριν λιγο πήρα τηλέφωνο μέχρι 25/9 έχει εξυπηρέτηση το public

11 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Καλησπέρα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με public την Τρίτη που μας πέρασε παρέλαβαν τα τελευταία άτομα τα οποία ήταν προπαραγγελία 25/9 οπότε καλό καλοκαίρι αν συνεχίσει έτσι 

Φίλε πριν λιγο πήρα τηλέφωνο μέχρι 25/9 έχει εξυπηρέτηση το public

Να ξέρεις δεν ισχύει γιατί και εγώ πηρα και μου είπαν τελείωσαν του 9 του και έχουν μπει στον 10 πολύ από τον 10 μήνα έχουν πάρει απλά τα δίνουν λίγο από εδώ και από εκεί τι να πω είναι λίγο πουτανα παντος δίνουν οκτωμβριου το έχω δει σε πολλά φόρουμ μέχρι 4 του 10 

Μόλις τώρα, nkakolyris είπε

Να ξέρεις δεν ισχύει γιατί και εγώ πηρα και μου είπαν τελείωσαν του 9 του και έχουν μπει στον 10 πολύ από τον 10 μήνα έχουν πάρει απλά τα δίνουν λίγο από εδώ και από εκεί τι να πω είναι λίγο πουτανα παντος δίνουν οκτωμβριου το έχω δει σε πολλά φόρουμ μέχρι 4 του 10 

Εγώ φαντάσου είμαι 12/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nkakolyris είπε

Να ξέρεις δεν ισχύει γιατί και εγώ πηρα και μου είπαν τελείωσαν του 9 του και έχουν μπει στον 10 πολύ από τον 10 μήνα έχουν πάρει απλά τα δίνουν λίγο από εδώ και από εκεί τι να πω είναι λίγο πουτανα παντος δίνουν οκτωμβριου το έχω δει σε πολλά φόρουμ μέχρι 4 του 10 

Εγώ φαντάσου είμαι 12/10 

3/10 εγω και τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

3/10 εγω και τπτ

Σε αυτή να ξέρεις θα πάρουν πολύ !!Λενε ότι θα είναι αρκετά μεγαλύτερη από της προηγούμενες για να μπορέσουν τα τελειώσουν με της προπαραγγελίες του 20 !!!πηρα τηλ εγώ επροχθες και μου είπε το παλικάρι ότι Έχουν προχωρήσει η διαθηκασια και είμαι κοντά να πάρω γιατί στην παραγγελία μ λέει υπό επεξεργασία εκεί που ήταν υποδιεκπερεωση τώρα τι να σου πω 12/10 είμαι εγώ !!Παντος έχω δει να έχει πάρει άτομο από public 16/10 

DE56026F-C0B5-4630-871E-586279C4E007.png

Μόλις τώρα, nkakolyris είπε

Σε αυτή να ξέρεις θα πάρουν πολύ !!Λενε ότι θα είναι αρκετά μεγαλύτερη από της προηγούμενες για να μπορέσουν τα τελειώσουν με της προπαραγγελίες του 20 !!!πηρα τηλ εγώ επροχθες και μου είπε το παλικάρι ότι Έχουν προχωρήσει η διαθηκασια και είμαι κοντά να πάρω γιατί στην παραγγελία μ λέει υπό επεξεργασία εκεί που ήταν υποδιεκπερεωση τώρα τι να σου πω 12/10 είμαι εγώ !!Παντος έχω δει να έχει πάρει άτομο από public 16/10 

DE56026F-C0B5-4630-871E-586279C4E007.png

Τώρα δεν ξέρω άμα έλεγε ψέματα το παλικάρι !!τι να σου πω υπομονή α πως κάνουμε και εμείς 

5AA57C18-D7A8-4ADC-BDC3-9029E524C018.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Maximus Decimus είπε

Εγώ που είμαι μια μέρα μετά απο εσάς (27/01) έχω διαφορετική ενημέρωση και πιο συγκεκριμένα με βάση και την τελευταία επικοινωνία που είχα πριν μια βδομάδα μου είπαν ότι ο Γενάρης θα παραλάβει εντός Μαρτίου αρχής γενομένης απο το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Επίσης στο email που συνοδεύει το δελτίο παραγγελίας αναγράφεται για παραλαβή "μέχρι Μάρτιο με βάση την τελευταία ενημέρωση απο Sony Europe". Θέλω να πω δηλαδή ότι παρότι είχανε αφήσει ένα μικρό παράθυρο για τέλη Φλεβάρη, ουδέποτε μου ανέφεραν ότι θα παραλάβουμε 100% τέλη Φεβρουαρίου, αλλά μου είπανε με απόλυτη βεβαιότητα για Μάρτιο. Ίδωμεν.

Αν έχουν βάση τα όσα λένε, εντός των προσεχών ημερών πρέπει να παραλάβουμε. Επίσης ουδέποτε και σε καμία επικοινωνία δεν μου αναφέρθηκε για παραλαβή 

Η παραγγελία μου είναι 26/1 golden hall και μου είπαν παραλαβή θα έχουν 22/3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...