Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, axilleas_p είπε

Πριν πέντε μέρες περίπου

Απο Γλυφάδα τις 22/3 μου τις έχουν αναφέρει και μένα. Για να δούμε. Την άλλη βδομάδα νομίζω θα καθαρίσει οριστικά το νέφος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Απο Γλυφάδα τις 22/3 μου τις έχουν αναφέρει και μένα. Για να δούμε. Την άλλη βδομάδα νομίζω θα καθαρίσει οριστικά το νέφος.

Ποτε έχεις παραγκειλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γαμωτο θα ήθελα να υπάρχει κάποιος που έχει παραγκειλει πριν από εμένα να ενημερωθώ από κάπου ότι τον ειδοποίησαν και άρα να ξέρω οτι έρχεται και η σειρά μου

 

Επεξ/σία από axilleas_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Ειχε κανεις παρομοια εμπειρια με κωτσο; Βαζω να δω την παραγγελια στο site και μου βγαζει αυτο: image.png.8979a4736ff11a91004ddbdd58938d80.png

Το ίδιο μου έβγαζε κι εμένα και γι΄αυτό αποφάσισα να τους πάρω τηλέφωνο, όπου μου επιβεβαίωσαν την παραγγελία και το κινητό. Θα σου πρότεινα να τους πάρεις ένα τηλ. για σιγουριά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, axilleas_p είπε

Γαμωτο θα ήθελα να υπάρχει κάποιος που έχει παραγκειλει πριν από εμένα να ενημερωθώ από κάπου ότι τον ειδοποίησαν και άρα να ξέρω οτι έρχεται και η σειρά μου

 

Δυστυχώς δεν έχουμε κάποια αναφορά εδώ για προγενέστερη παραγγελία, πέραν μίας κοπέλας που μας έγραψε ότι παρέλαβε στις 19/2 αν θυμάμαι καλά με παραγγελία 28/12.  Αν υπάρξει παραλαβή στις 22, θέλω να πιστεύω ότι μέχρι και τις 26/3 θα παραλάβουμε. 

Επίσης να κοιτάς και στο skroutz, αλλά πρέπει να τα προλαβαίνεις κιόλας πριν τα διαγράφει ο κομπλεξικός χασάπης που κάνει modding και διαγράφει κυριολεκτικά τα πάντα σε ότι αφορά ημ/νίες και μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Έχει καταλάβει κανείς για ποιο λόγο το κάνουν αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω στο Σκρουτζ?

Προφανώς για να μην αμαυρώσουν την εικόνα των πελατειακών τους σχέσεων . Κάποιο μέτρο προστασίας είναι προς τα καταστήματα σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, scooterlord είπε

Καλημέρα σε όλους!

@Nickthegreek1995 πως το γνωρίζεις αυτό;

Από εδώ φίλος, κάποια παιδιά παρέλαβαν μέχρι αρχές Οκτωβρίου, από εκεί και πέρα δεν είχαμε κανένα νεότερο. Το για τον Οκτώβριο ξέρω ότι τα public δεν έχουν πολλές προ- παραγγελίες από ένα φίλο ! Αυτά ξέρω αλλά βέβαια πότε δεν ξέρεις. Υπομονή και εγώ σχεδόν 5 μήνες περιμένω.!

6 ώρες πριν, ReddingtonBL είπε

Καλησπέρα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με public την Τρίτη που μας πέρασε παρέλαβαν τα τελευταία άτομα τα οποία ήταν προπαραγγελία 25/9 οπότε καλό καλοκαίρι αν συνεχίσει έτσι 

Φίλε πριν λιγο πήρα τηλέφωνο μέχρι 25/9 έχει εξυπηρέτηση το public

Τέλος για εμένα αυτή η εταιρεία ακύρωση και πάω sony center τηλέφωνο πριν λίγο λίστα αναμονής και καλό καλοκαίρι

Φίλε έχουν μπει Οκτωβρίο, τώρα μέχρι πότε δεν ξέρω. Εγώ έχω ένα φίλο στις 15 Οκτωβρίου, μόλις παραλάβει και αν θα ενημερώσω εδώ απευθείας για να έχουμε μια εικόνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, DETHAS4 είπε

Το ίδιο μου έβγαζε κι εμένα και γι΄αυτό αποφάσισα να τους πάρω τηλέφωνο, όπου μου επιβεβαίωσαν την παραγγελία και το κινητό. Θα σου πρότεινα να τους πάρεις ένα τηλ. για σιγουριά. 

Τώρα εμφανίζεται κανονικά, είχαν θέμα με το σύστημά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ εχω κάνει παραγγελία 29/1 απο κωτσοβολο. Αξίζει λετε να περιμένω?? Γιατι ετσι οπως το βλεπω με αυτην την κατάσταση, θα αργήσω πολυ να το παρω.

Επεξ/σία από adamv123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Παιδιά εγώ εχω κάνει παραγγελία 29/1 απο κωτσοβολο. Αξίζει λετε να περιμένω?? Γιατι ετσι οπως το βλεπω με αυτην την κατάσταση, θα αργήσω πολυ να το παρω.

Δύσκολα είσαι. Εγώ έχω 4/12 από Κωτσόβολο και είμαι σίγουρος ότι δεν θα παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Παιδιά εγώ εχω κάνει παραγγελία 29/1 απο κωτσοβολο. Αξίζει λετε να περιμένω?? Γιατι ετσι οπως το βλεπω με αυτην την κατάσταση, θα αργήσω πολυ να το παρω.

Για Δεκεμβρη υπολογιζουμε οτι θα εξυπηρετηθει Μάιο-Ιουνιο οποτε Γεναρης παει για πιο μετα. Αν δεν σε πειραζει να περιμενεις οκ, αλλα καποιες αλυσιδες που εχουν ξεμπερδεψει με προπαραγγελιες (μιλαμε παντα για disk version) δινουν κονσολες με τηλεφωνικες παραγγελιες/λιστες ενδιαφεροντος.

Μπορεις να μπεις σε λιστα στο πλαισιο ή να κανεις παραγγελια απο sonycenter και να το παρεις πιο γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...