Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Για Δεκεμβρη υπολογιζουμε οτι θα εξυπηρετηθει Μάιο-Ιουνιο οποτε Γεναρης παει για πιο μετα. Αν δεν σε πειραζει να περιμενεις οκ, αλλα καποιες αλυσιδες που εχουν ξεμπερδεψει με προπαραγγελιες (μιλαμε παντα για disk version) δινουν κονσολες με τηλεφωνικες παραγγελιες/λιστες ενδιαφεροντος.

Μπορεις να μπεις σε λιστα στο πλαισιο ή να κανεις παραγγελια απο sonycenter και να το παρεις πιο γρηγορα.

Θεωρητικά όλα αυτά. Σονι σεντερ δεν έχει πάρει κανείς και Πλαίσιο είναι τζόγος. Αν δεν κανω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SerDavran είπε

Θεωρητικά όλα αυτά. Σονι σεντερ δεν έχει πάρει κανείς και Πλαίσιο είναι τζόγος. Αν δεν κανω λάθος.

Απο κανενα εννοεις? Γνωστοί πήραν και τους βαλαν σε λίστα , μαλιστα λεγοντας τους για γρηγορη παραδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SerDavran είπε

Θεωρητικά όλα αυτά. Σονι σεντερ δεν έχει πάρει κανείς και Πλαίσιο είναι τζόγος. Αν δεν κανω λάθος.

Sonycenter εχουν παρει ατομα Δεκεμβριου και Πλαισιο εχουν παρει ατομα με παραγγελιες Φλεβαρη. Τελευταιο ατομο που πηρε απο Πλαισιο ειχε μπει σε λιστα ενδιαφεροντος 25/2 και το πηρε την πρωτη εβδομαδα του Μαρτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, petran91 είπε

Δύσκολα είσαι. Εγώ έχω 4/12 από Κωτσόβολο και είμαι σίγουρος ότι δεν θα παραλάβω.

καλημέρα παιδιά λυπάμαι που σας στο λέω,αλλά εδώ καλά καλά δεν έχει φτάσει ούτε 5/10 και εγώ 21/10 Οκτωβρίου από Κωτσόβολο,εγώ προχτές που μίλησα με Κωτσόβολο μου είπαν αρχές Απριλίου με μέσα Απριλίου,τώρα μακάρι να κάνουν καμία μεγάλη παραλαβή να το πάρουμε όλοι

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

καλημέρα παιδιά λυπάμαι που σας στο λέω,αλλά εδώ καλά καλά δεν έχει φτάσει ούτε 5/10 και εγώ 21/10 Οκτωβρίου από Κωτσόβολο,εγώ προχτές που μίλησα με Κωτσόβολο μου είπαν αρχές Απριλίου με μέσα Απριλίου,τώρα μακάρι να κάνουν καμία μεγάλη παραλαβή να το πάρουμε όλοι

Καλά εγώ τον Κωτσόβολο τον έχω ξεγράψει κιόλας. Έχω και από 17/2 παραγγελία από Sony center και θα παραλάβω πιο γρήγορα από τους ξεφτίλες του Κώτσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, petran91 είπε

Καλά εγώ τον Κωτσόβολο τον έχω ξεγράψει κιόλας. Έχω και από 17/2 παραγγελία από Sony center και θα παραλάβω πιο γρήγορα από τους ξεφτίλες του Κώτσου.

έχω βάλει πλάνο δόσεων στον Κωτσόβολο δεν μπορούσα να το πάρω με την μια μπαμ 500€, ευτυχώς παντός μπόρεσα και πείρα κατευθείαν το Xbox series x,με το που είδα ότι το έχει διαθέσιμο το plasio το τσίμπησα κατευθείαν και το ps5 οπότε έρθει

Επεξ/σία από giorgosmylon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

καλημέρα παιδιά λυπάμαι που σας στο λέω,αλλά εδώ καλά καλά δεν έχει φτάσει ούτε 5/10 και εγώ 21/10 Οκτωβρίου από Κωτσόβολο,εγώ προχτές που μίλησα με Κωτσόβολο μου είπαν αρχές Απριλίου με μέσα Απριλίου,τώρα μακάρι να κάνουν καμία μεγάλη παραλαβή να το πάρουμε όλοι

Σοβαρά; Δηλαδή κάπου έλεος... Εγώ έχω παραγγελία από Δεκέμβρη στο Κωτσοβολο κ όταν πήρα 3-4 φορές για να ρωτήσω πότε περίπου θα παραλάβω μου είπαν μέχρι Απρίλη... Τουλάχιστον ας μας λένε την αλήθεια κ όχι να μας κοροϊδευουν... Εγώ το παράγγειλα για δώρο κ μιας κ ήθελα να το δώσω Απρίλη είπα οκ μια χαρά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ricci είπε

Σοβαρά; Δηλαδή κάπου έλεος... Εγώ έχω παραγγελία από Δεκέμβρη στο Κωτσοβολο κ όταν πήρα 3-4 φορές για να ρωτήσω πότε περίπου θα παραλάβω μου είπαν μέχρι Απρίλη... Τουλάχιστον ας μας λένε την αλήθεια κ όχι να μας κοροϊδευουν... Εγώ το παράγγειλα για δώρο κ μιας κ ήθελα να το δώσω Απρίλη είπα οκ μια χαρά... 

Καλού κακού αν βρεις , κάνε παραγγελία από Πλαίσιο και Γερμανό, Vodafone και μπες στην λίστα ενδιαφέροντος. Εγώ στην θέση σου πάντως θα έκανα και σε sonycenter ή θα έπαιρνα τηλ ανά βδομάδα στο Πλαίσιο. Δεν χάνεις τίποτα!

Επεξ/σία από Kingedward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω απο Γερμανο πριν 1 εβδομαδα,digital edition αλλα θα σας πω την ιστορια μου για να καταλαβετε τι παιζει,τουλαχιστον απο αυτα που εχω καταλαβει εγω

Δεν ειχα κανει προπαραγγελια ps5 εξαρχης γιατι ειχα κανει για το series X το οποιο και παρελαβα κανονικα την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας απο public

15/11 εκανα προπαραγγελια digital στον Κωτσοβολο και 21/11 στο e-experts ειτε digital ειτε disc,οτι εφερναν πρωτο

Εδω λοιπον μπαινει στη μεση ο Γερμανος...Καποια στιγμη λοιπον,καποιο παιδι ειχε γραψει εδω στο φορουμ,οτι να ριχξουμε καμια ματια σε καταστηματα Γερμανος σε επαρχια,γιατι μπορει να εχουν καποια κομματια στα ραφια τους,τα οποια και δεν παρεδωσαν λογω lockdown.Ειλικρινα δεν θυμαμαι ποτε εγινε αυτο,αλλα πρεπει να ηταν αρχες Νοεμβριο,μετα την κυκλοφορια του series X...
Αρχισα λοιπον να παιρνω τηλεφωνο σε καταστηματα Γερμανος επαρχιας,στις οποιες περιοχες ειχα καποιον γνωστο η συγγενη που θα μπορουσε να το παραλαβει απο το καταστημα απευθειας...Πηρα πρωτα σχεδον σε ολα τα καταστηματα της Θεσσαλονικης χωρις καμια τυχη...Στη συνεχεια πηρα επαρχια οπου ειχα γνωστους η συγγενεις...Αλεξανδρουπολη,Γιαννενα,Λαρισα κτλ κλτ
Στη Αλεξανδρουπολη θυμαμαι μου ειχαν πει οτι εχουν φερει κομματια απλα τωρα επαιρναν τηλεφωνο να πανε να παραλαβουν γιατι ηταν με παραγγελια και μου ειπε μια κοπελα,αν καποιος δεν το θελει θα σας παρω αυριο μου ειπε να το παρετε εσεις,οπως και πραγματικα εγινε,απλα δεν εμεινε τιποτα...Μου ειπε αν θελετε να κρατησω τα στοιχεια σας και θα σας παρω οταν φερουμε,αλλα δεν με ξαναπηραν ποτε

Πριν μια εβδομαδα με καλουν απο το καταστημα Γερμανος απο αλλη επαρχιακη πολη που ειχα παρει τηλεφωνο(απο οπου καταγομαι και εχω συγγενεις εκει) και μου λενε οτι εχει ερθει η παραγγελια σας...Εγω δεν το θυμομουν καν,αλλα η κοπελα ειχε κρατησει τα στοιχεια μου και ειχε κανει παραγγελια στο ονομα μου!!!!Επισης μου λεει,επρεπε να σας εξυοηρετησουμε κυριε,εχετε παραγγειλει εδω και τοσους μηνες....Ευγενεσταση και η κοπελα και τα παιδια ολα στο καταστημα,πηγαν ΜΟΝΟΙ  τους το ps5 σε εταιρια κουριερ και αφου μιλησα με το κουριερ,ο ανθρωπος μου το συσκευασε και μου το εστειλε Θεσσαλονικη(δεν γινοταν παραλαβη λογω lockdown).Απιστευτη εξυπηρετηση και απο το καταστημα και απο την εταιρια κουριερ.Η πληρωμη εγινε με καταθεση σε λογαριασμο.Δεν ξερω κανεναν απο τους υπαλληλους του καταστηματος(για να μην πει κανενας οτι ηξερα καποιον)

2 πραγματακια-συμβουλες

Πρωτον,αν θελετε τη γνωμη μου,ξεχαστε τις μεγαλες εταιριες,γιατι μας δουλευουν ολους και δεν κρατουν σειρα...Δινουν σε φιλους,γνωστους κτλ και αν περισεψει κατι δινουν σε κανεναν απο εμας.Βρειτε ενα καταστημα επαρχιας,καλα θα ηταν να ειναι επωνυμο(Γερμανος, vodafone κτλ) και καντε μια παραγγελια εκει.Αν ειστε επαρχια,πηγαινετε στο τοπικο καταστημα και καντε εκει την παραγγελια σας.

Δευτερον...Ευτυχως υπαρχουν ανθρωποι και σωστοι επαγγελματιες που κανουν αψογα τη δουλεια τους και βοηθουν...


Ελπιζω ολοι σιγα σιγα να παραλαβετε παιδια

ΥΓ1 :Συγγνωμη για το μεγαλο μνμ αλλα ηθελα να σας δωσω μια εικονα,μηοως βοηθησω καποιους απο εσας

ΥΓ2 :Δεν αναφερω το εν λογω καταστημα,για λογους διαφημισης...

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, john1080 είπε

Παρελαβα και εγω απο Γερμανο πριν 1 εβδομαδα,digital edition αλλα θα σας πω την ιστορια μου για να καταλαβετε τι παιζει,τουλαχιστον απο αυτα που εχω καταλαβει εγω

Δεν ειχα κανει προπαραγγελια ps5 εξαρχης γιατι ειχα κανει για το series X το οποιο και παρελαβα κανονικα την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας απο public

15/11 εκανα προπαραγγελια digital στον Κωτσοβολο και 21/11 στο e-experts ειτε digital ειτε disc,οτι εφερναν πρωτο

Εδω λοιπον μπαινει στη μεση ο Γερμανος...Καποια στιγμη λοιπον,καποιο παιδι ειχε γραψει εδω στο φορουμ,οτι να ριχξουμε καμια ματια σε καταστηματα Γερμανος σε επαρχια,γιατι μπορει να εχουν καποια κομματια στα ραφια τους,τα οποια και δεν παρεδωσαν λογω lockdown.Ειλικρινα δεν θυμαμαι ποτε εγινε αυτο,αλλα πρεπει να ηταν αρχες Νοεμβριο,μετα την κυκλοφορια του series X...
Αρχισα λοιπον να παιρνω τηλεφωνο σε καταστηματα Γερμανος επαρχιας,στις οποιες περιοχες ειχα καποιον γνωστο η συγγενη που θα μπορουσε να το παραλαβει απο το καταστημα απευθειας...Πηρα πρωτα σχεδον σε ολα τα καταστηματα της Θεσσαλονικης χωρις καμια τυχη...Στη συνεχεια πηρα επαρχια οπου ειχα γνωστους η συγγενεις...Αλεξανδρουπολη,Γιαννενα,Λαρισα κτλ κλτ
Στη Αλεξανδρουπολη θυμαμαι μου ειχαν πει οτι εχουν φερει κομματια απλα τωρα επαιρναν τηλεφωνο να πανε να παραλαβουν γιατι ηταν με παραγγελια και μου ειπε μια κοπελα,αν καποιος δεν το θελει θα σας παρω αυριο μου ειπε να το παρετε εσεις,οπως και πραγματικα εγινε,απλα δεν εμεινε τιποτα...Μου ειπε αν θελετε να κρατησω τα στοιχεια σας και θα σας παρω οταν φερουμε,αλλα δεν με ξαναπηραν ποτε

Πριν μια εβδομαδα με καλουν απο το καταστημα Γερμανος απο αλλη επαρχιακη πολη που ειχα παρει τηλεφωνο(απο οπου καταγομαι και εχω συγγενεις εκει) και μου λενε οτι εχει ερθει η παραγγελια σας...Εγω δεν το θυμομουν καν,αλλα η κοπελα ειχε κρατησει τα στοιχεια μου και ειχε κανει παραγγελια στο ονομα μου!!!!Επισης μου λεει,επρεπε να σας εξυοηρετησουμε κυριε,εχετε παραγγειλει εδω και τοσους μηνες....Ευγενεσταση και η κοπελα και τα παιδια ολα στο καταστημα,πηγαν ΜΟΝΟΙ  τους το ps5 σε εταιρια κουριερ και αφου μιλησα με το κουριερ,ο ανθρωπος μου το συσκευασε και μου το εστειλε Θεσσαλονικη(δεν γινοταν παραλαβη λογω lockdown).Απιστευτη εξυπηρετηση και απο το καταστημα και απο την εταιρια κουριερ.Η πληρωμη εγινε με καταθεση σε λογαριασμο.Δεν ξερω κανεναν απο τους υπαλληλους του καταστηματος(για να μην πει κανενας οτι ηξερα καποιον)

2 πραγματακια-συμβουλες

Πρωτον,αν θελετε τη γνωμη μου,ξεχαστε τις μεγαλες εταιριες,γιατι μας δουλευουν ολους και δεν κρατουν σειρα...Δινουν σε φιλους,γνωστους κτλ και αν περισεψει κατι δινουν σε κανεναν απο εμας.Βρειτε ενα καταστημα επαρχιας,καλα θα ηταν να ειναι επωνυμο(Γερμανος, vodafone κτλ) και καντε μια παραγγελια εκει.Αν ειστε επαρχια,πηγαινετε στο τοπικο καταστημα και καντε εκει την παραγγελια σας.

Δευτερον...Ευτυχως υπαρχουν ανθρωποι και σωστοι επαγγελματιες που κανουν αψογα τη δουλεια τους και βοηθουν...


Ελπιζω ολοι σιγα σιγα να παραλαβετε παιδια

ΥΓ1 :Συγγνωμη για το μεγαλο μνμ αλλα ηθελα να σας δωσω μια εικονα,μηοως βοηθησω καποιους απο εσας

ΥΓ2 :Δεν αναφερω το εν λογω καταστημα,για λογους διαφημισης...

 

Ευχαριστουμε για την πληροφορηση φιλε μου. Οπως ειχα γραψει σε ενα τσατ παλιοτερα (γιατι εβλεπα καποιους απο επαρχια να παραλαμβανουν απο διαφορα καταστηματα) στο τελος θα αναγκαστουμε να κανουμε παραγγελια απο επαρχια για να μας ερθει Αττικη.

Ειναι τραγικη  η κατασταση και συγκεκριμενα με τον Γερμανο γιατι οχι μονο μου ακυρωσαν την παραγγελια (17/11) εμενα και πολλων αλλων παιδιων απο διαφορες αλλες ημερομηνιες, αλλα οπου και οσες φορες εχω παρει στην Αττικη κανουν τον κινεζο περι ps5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πάντως πλαίσιο κ σονυ σεντερ δεν δέχονται πια παραγγελίες. μόνο λίστα ενδιαφέροντος. καλο 2022,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ricci είπε

Σοβαρά; Δηλαδή κάπου έλεος... Εγώ έχω παραγγελία από Δεκέμβρη στο Κωτσοβολο κ όταν πήρα 3-4 φορές για να ρωτήσω πότε περίπου θα παραλάβω μου είπαν μέχρι Απρίλη... Τουλάχιστον ας μας λένε την αλήθεια κ όχι να μας κοροϊδευουν... Εγώ το παράγγειλα για δώρο κ μιας κ ήθελα να το δώσω Απρίλη είπα οκ μια χαρά... 

καλησπέρα,από τον Κωτσόβολο μην περιμένεις σοβαρη εξηγήσει,εγώ όταν έκανα την παραγγελία μου στης 21/10/20 με διαβεβαίωναν ότι θα έχω της γιορτές τα Χριστούγεννα εδώ γελάμε πραγματικά,τους είχα πάρει στα μέσα Δεκεμβρίου και μου έλεγαν να περιμένετε τηλέφωνο για την παραδώση και πάλυ γελάμε γιατί ακόμα περιμένω τηλέφωνο,όταν είχαν άνοιξη τα μαγαζιά μέσα στον Ιανουάριο και πήγα στο κατάστημα που το είχα παραγγείλει και τότε ήμουν στους 3 μήνες ιδεί,και τους είπα όλο αυτό,μου λένε κύριε δεν σας είχαμε πει έτσι έκανα μια φασαρία ωραία,και πάλυ όμως άκρη δεν έβγαλα,εγώ το μετάνιωσα που δεν είχα πάει στο πλαίσιο τότε να κάνω την παραγγελία,στις 26/2/21 κάνω παράγγελια το Xbox series x και 3/3/21 το είχα,στο Κωτσόβολο η άνθρωποι είναι απατεώνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kingedward είπε

Καλού κακού αν βρεις , κάνε παραγγελία από Πλαίσιο και Γερμανό, Vodafone και μπες στην λίστα ενδιαφέροντος. Εγώ στην θέση σου πάντως θα έκανα και σε sonycenter ή θα έπαιρνα τηλ ανά βδομάδα στο Πλαίσιο. Δεν χάνεις τίποτα!

Πήρα τηλέφωνο αρχές του μήνα Sony center και απλά κράτησαν τα στοιχεία μου. Δεν μου είπαν κάτι για προκαταβολή κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ricci είπε

Πήρα τηλέφωνο αρχές του μήνα Sony center και απλά κράτησαν τα στοιχεία μου. Δεν μου είπαν κάτι για προκαταβολή κτλ

 σου ζητήσανε διεύθυνση  κτλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...