Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Ricci είπε

Πήρα τηλέφωνο αρχές του μήνα Sony center και απλά κράτησαν τα στοιχεία μου. Δεν μου είπαν κάτι για προκαταβολή κτλ

Σε ποιο απο όλα? Περιστέρι δεν παίρνουν καν στοιχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με Sony center πάλι, με διαβεβαίωσε ότι θα παραλάβω σίγουρα μέσα στον Μάρτιο γιατί θα εξυπηρετήσουν ολόκληρο τον Ιανουάριο. Μου είπε ότι κάποιες παραλαβές θα γίνουν από το τέλος της επόμενης εβδομάδας και κάποιες από την μεθεπόμενη. Γενικά Δευτέρα με τρίτη θα έχουν πιο ακριβής ενημερωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, selin323 είπε

 σου ζητήσανε διεύθυνση  κτλ? 

δεν ζητάνε τπτ πια. είναι φουλ κ αυτοί. ούτε εμένα ζήτησαν διεύθυνση. μονο τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, axilleas_p είπε

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με Sony center πάλι, με διαβεβαίωσε ότι θα παραλάβω σίγουρα μέσα στον Μάρτιο γιατί θα εξυπηρετήσουν ολόκληρο τον Ιανουάριο. Μου είπε ότι κάποιες παραλαβές θα γίνουν από το τέλος της επόμενης εβδομάδας και κάποιες από την μεθεπόμενη. Γενικά Δευτέρα με τρίτη θα έχουν πιο ακριβής ενημερωση. 

Γλυφάδα ή Μαρούσι πήρε τηλέφωνο φίλε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, l3m0npie είπε

δεν ζητάνε τπτ πια. είναι φουλ κ αυτοί. ούτε εμένα ζήτησαν διεύθυνση. μονο τηλ.

σε έναν φίλο ζητήσανε άλα τα στοιχεία του πρέπει να ήταν 19 Φεβρουαρίου, οται νάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sony Center πήρα και γω να δω τι παίζει, εντελώς φιλολογικά, πήρα Γλυφάδα.

Εγώ είμαι 18/02 πληροφοριακά.

Το παιδί ήταν ευγενικότατο, μου είπε περίπου όσα αναφέρθηκαν παραπάνω.

- Δεν ξέρουν ακόμα πόσα κομμάτια θα πάρουν ακριβώς, θα έρθουν γύρω στις 22/03.

-Σχεδιασμός είναι να φύγει όλος ο Γενάρης, και αρκετός Φλεβάρης.

-Τηρείται σειρά προτεραιότητας παραγγελιών, δεν έχει είπε σημασία αν έδωσες προκαταβολή (ρώτησα συγκεκριμένα).

- Υπολογίζει ότι ίσως πιάσει και μένα, εξέφρασε μια συγκρατημένη σιγουριά, χωρίς να δεσμεύεται.

-Επόμενη παραλαβή Απρίλη, δεν ξέρουν ακόμα πότε

Αυτά.

Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι δικά μου συμπεράσματα, είναι μόνο οι πληροφορίες που έλαβα.

Επεξ/σία από michalismark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexcas777 είπε

Παιδιά εσείς που πήρατε sony center παίζει να ρωτήσατε ποτέ θα είναι η επόμενη παραλαβή μετά τις 22/03 να ξέρουμε και μεις του Φεβρουαρίου

Μου είπε Απρίλη, δεν ξέρει ακόμα πότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, selin323 είπε

σε έναν φίλο ζητήσανε άλα τα στοιχεία του πρέπει να ήταν 19 Φεβρουαρίου, οται νάνε 

Άλλο 19 Φεβρουαρίου που μπορούσες να βάλεις κανονικά παραγγελία και άρα σου ζητούσαν τα στοιχεία σου, και άλλο τώρα που δεν μπορείς να βάλεις παραγγελία και άρα δεν έχει νόημα να ζητήσουν τα στοιχεία σου.

20 λεπτά πριν, michalismark είπε

-Σχεδιασμός είναι να φύγει όλος ο Γενάρης, και αρκετός Φλεβάρης.

-Τηρείται σειρά προτεραιότητας παραγγελιών, δεν έχει είπε σημασία αν έδωσες προκαταβολή (ρώτησα συγκεκριμένα).

- Υπολογίζει ότι ίσως πιάσει και μένα, εξέφρασε μια συγκρατημένη σιγουριά, χωρίς να δεσμεύεται.

Τέλεια με αυτό σου το μήνυμα μου έδωσες ελπίδες μιας και βρίσκομαι στις 17/2 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, l3m0npie είπε

δεν ζητάνε τπτ πια. είναι φουλ κ αυτοί. ούτε εμένα ζήτησαν διεύθυνση. μονο τηλ.

Τίποτα δε ζητάνε παιδιά. Εμένα μου δήλωσαν ξεκάθαρα ότι δεν πρόκειται για παραγγελία.

Όταν θα εξυπηρετηθούν οι παραγγελίες κτλ. Τότε θα αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνα για να προχωρήσουν σε παραγγελίες.

Καλή υπομονή να έχουμε παιδιά. Ίσως καλοκαιράκι αν όλα πάνε καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα ετοιμοπαραδοτη κονσόλα ps5 αλλά είναι πακέτο 6 παιχνίδια 2ο χειριστήριο, καμερα, ακουστικά και δεν θυμάμαι αν μου είπε βάση φορτησης 1300 συμφέρει 

2 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Βρήκα ετοιμοπαραδοτη κονσόλα ps5 αλλά είναι πακέτο 6 παιχνίδια 2ο χειριστήριο, καμερα, ακουστικά και δεν θυμάμαι αν μου είπε βάση φορτησης 1300 συμφέρει 

???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Βρήκα ετοιμοπαραδοτη κονσόλα ps5 αλλά είναι πακέτο 6 παιχνίδια 2ο χειριστήριο, καμερα, ακουστικά και δεν θυμάμαι αν μου είπε βάση φορτησης 1300 συμφέρει 

???? 

Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Βρήκα ετοιμοπαραδοτη κονσόλα ps5 αλλά είναι πακέτο 6 παιχνίδια 2ο χειριστήριο, καμερα, ακουστικά και δεν θυμάμαι αν μου είπε βάση φορτησης 1300 συμφέρει 

???? 

Ούτε για πλάκα. Scalping καθαρό γνήσιο ανόθευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...