Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, SoLiTuDe-3- είπε

πάντως εγώ βλέπω να δίνει συνέχεια ο άνθρωπος και περιμένω και εγώ αυτή είναι τελευταία φωτογραφία ...

Screenshot_20210315-221653_Facebook.jpg

Ξαναλέω ότι το κατάστημα δεν το γνωρίζω, ο άνθρωπος μπορεί να είναι εξαιρετικός στην δουλειά του, εγώ σχολίασα αυτά που λέει παραλαβή κάθε 15 μέρες. Ε αυτό δεν παίζει με τίποτα. Δεν μπορεί να έχουν παραλαβή μια φορά τον μήνα οι πάντες και σε καταστήματα του εξωτερικού ακόμα, και ο άλλος να παίρνει κομμάτια κάθε 15 μέρες. Εκτός αν τα κομμάτια που είναι να πάρει του έρχονται διακεκομμένα και όχι μαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Ξαναλέω ότι το κατάστημα δεν το γνωρίζω, ο άνθρωπος μπορεί να είναι εξαιρετικός στην δουλειά του, εγώ σχολίασα αυτά που λέει παραλαβή κάθε 15 μέρες. Ε αυτό δεν παίζει με τίποτα. Δεν μπορεί να έχουν παραλαβή μια φορά τον μήνα οι πάντες και σε καταστήματα του εξωτερικού ακόμα, και ο άλλος να παίρνει κομμάτια κάθε 15 μέρες. Εκτός αν τα κομμάτια που είναι να πάρει του έρχονται διακεκομμένα και όχι μαζί.

Δε ξέρω πως το εννοεί εμένα μου είπε τι δίνει η Sony... πάντως με βάση τους υπολογισμούς δίνει κάθε 1 με1.5 μήνα.  Μέσα στο Μάρτιο άκουσα ότι θα γίνει η μεγαλύτερη παραλαβή μακάρι να πάρουμε.... Εσύ φίλε μου από πού παράγγειλες?? Επίσης πως ξέρεις οτι παραλαμβάνουν μια φορά το μήνα??

Επεξ/σία από SoLiTuDe-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Δε ξέρω πως το εννοεί εμένα μου είπε τι δίνει η Sony... πάντως με βάση τους υπολογισμούς δίνει κάθε 1 με1.5 μήνα.  Μέσα στο Μάρτιο άκουσα ότι θα γίνει η μεγαλύτερη παραλαβή μακάρι να πάρουμε.... Εσύ φίλε μου από πού παράγγειλες??

Sony Center 27/01. Απο βδομάδα ή παραλαμβάνω ή πάω για ψάρεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Sony Center 27/01. Απο βδομάδα ή παραλαμβάνω ή πάω για ψάρεμα.

Μακάρι στο εύχομαι με το καλό.... αν επιτρεπόταν το ψάρεμα δε θα έπαιρνα καν κονσόλα αλλά.... άσε μην ξυνουμε πληγές 😂😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Αχιλλέα,maximus(και δεν θυμάμαι ποιος άλλος) ποιος από μας θα πρωτοπαρει τηλέφωνο αύριο sony center για ρεπορτάζ??😆

Παιδιά ότι νέο έχετε πειτε μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DrFreeman είπε

Απίστευτο που μετά από τόσους μήνες δεν είναι εφικτό ούτε το να προπαραγγείλεις απλώς την κονσόλα...😐

Τραγικό φίλε άστο. 

Και το πρόβλημα είναι ότι ακόμα πολλά καταστήματα εξυπηρετούν κόσμο από Σεπτέμβριο και Οκτώβριο. Καλό καλοκαίρι και βλέπουμε δηλαδή. Η πρώτη φορά στην ζωή μου που μετάνιωσα που δεν προ παρήγγειλα προϊόν 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Τραγικό φίλε άστο. 

Και το πρόβλημα είναι ότι ακόμα πολλά καταστήματα εξυπηρετούν κόσμο από Σεπτέμβριο και Οκτώβριο. Καλό καλοκαίρι και βλέπουμε δηλαδή. Η πρώτη φορά στην ζωή μου που μετάνιωσα που δεν προ παρήγγειλα προϊόν 

Και εγώ που προπαραγγειλα ένα αρχ....ι έχω πάρει και σχετικά νωρίς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και στο εξωτερικό είναι τραγική η κατάσταση. Εδώ που είμαι κυκλοφόρησε 15 Φεβρουαρίου η κονσόλα, κάποια καταστήματα την έδιναν από Γενάρη στην τριπλάσια τιμή (μάλλον τις έφερναν από Ιαπωνία). Γνωστή μου είναι το νούμερο 2 στη μεγαλύτερη αλυσίδα τεχνολογίας εδώ και μου είπε ότι δεν παίζει κονσόλα ούτε για δείγμα. Επίσης, δεν πρόκειται να φέρουν μέχρι τέλος Απριλίου και αυτές που θα έρθουν θα είναι λίγες. Μου είπε να μην ελπίζω για φέτος :D. Παρόλα αυτά το μαυραγορίτικο μαγαζί συνεχίζει να φέρνει κονσόλες στη διπλάσια τιμή πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Αχιλλέα,maximus(και δεν θυμάμαι ποιος άλλος) ποιος από μας θα πρωτοπαρει τηλέφωνο αύριο sony center για ρεπορτάζ??😆

Φίλε ξεκινα παίρνε τηλέφωνα να δούμε τι γίνεται. Χαχαχα

Επεξ/σία από axilleas_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις εδωσα στοιχεια σε καταστημα πλαισιο για προπαραγγελια το μονο που μου ειπε ειναι οτι θα με καλεσει για ενημερωση.

Επεξ/σία από FreakBoy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FreakBoy είπε

Μολις εδωσα στοιχεια σε καταστημα πλαισιο για προπαραγγελια το μονο που μου ειπε ειναι οτι θα με καλεσει για ενημερωση.

Εννοείς οτι έκανες εκδήλωση ενδιαφέροντος μάλλον όπως εγώ και πολλοί άλλοι.... τι σου είπε ακριβώς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρώτησα αν δεχονται προπαραγγελιες μου ειπε ναι και να του δωσω τα στοιχεία μου.Το μονο που μου ειπε ειναι οτι θα με καλεσουν οταν εχουν καποια ενημερωση.

 

Επεξ/σία από FreakBoy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...