Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Λοιπόν φίλοι. Η μεγάλη στιγμή έφτασε. Κατα 99% παραλαμβάνω Παρασκευή, μόλις μίλησα με το κατάστημα. Το φως στο τούνελ φαίνεται πλέον, το μαρτύριο τελειώνει, και η στιγμή της αποχώρησης μου απο το πολύπαθο αυτό νήμα των τίμιων και των ωραίων πλησιάζει. 27/01 Sony Center.

Αν παραλάβουμε ίδια μέρα τότε θα δώσω Οσκαρ πρόβλεψης στον υπάλληλο. Φαίνεται πως μας έριξε κουβά :P

Επεξ/σία από michalismark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, michalismark είπε

Αν παραλάβουμε ίδια μέρα τότε θα δώσω Οσκαρ πρόβλεψης στον υπάλληλο. Φαίνεται πως μας έριξε κουβά :P

Να μαστε καλά πρώτα ο Θεός να την πάρουμε στα χέρια μας, και θα αποδοθεί ο φόρος τιμής που πρέπει στο εν λόγω κατάστημα. Θα μιλάμε για φοβερή περίπτωση "Ήρθαν-Είπαν-Τήρησαν" σε εποχές που πιο εύκολα βρίσκεις πλουτώνιο στο δρόμο παρά συνέπεια και υπευθυνότητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν μόλις τους πήρα και γω και μου είπαν τα έξης: 

"Αναμένεται μια μεγάλη παραλαβή η οποία θα εξυπηρετηθεί τμηματικά...Θεωρω πως σίγουρα θα παραλάβετε ως τέλος του μήνα απλά τηρείται αυστηρή σειρά προτεραιότητας και θα λάβετε όλοι κλήση απ' το αρμόδιο τμήμα των παραγγελιών, μείνετε ήσυχος"

 

Περίμενα κάτι πιο αισιόδοξο η αλήθεια μετά απ' αυτά που γραψαν τα παιδιά αλλά και πάλι νομίζω πλησιάζουμε επιτέλους

 

Επεξ/σία από alexcas777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Maximus Decimus είπε

Να μαστε καλά πρώτα ο Θεός να την πάρουμε στα χέρια μας, και θα αποδοθεί ο φόρος τιμής που πρέπει στο εν λόγω κατάστημα. Θα μιλάμε για φοβερή περίπτωση "Ήρθαν-Είπαν-Τήρησαν" σε εποχές που πιο εύκολα βρίσκεις πλουτώνιο στο δρόμο παρά συνέπεια και υπευθυνότητα.

Τι σου είπαν; Θα σε πάρουν για εξόφληση αύριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, selin323 είπε

Εγώ είμαι 20/2  , από Γλυφάδα λες να γίνει το θαύμα/>>> 

Και εγω 20/2 είμαι 

λετε να παραλάβουμε και εμείς ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, selin323 είπε

499 είναι  , χρεώνουν και μεταφορικά ?

Όχι η προκαταβολή αφαιρείται οπότε είναι 450 για μένα που μου ζήτησαν 50 ευρώ. Τα υπόλοιπα θα σας τα πω Πέμπτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Όχι η προκαταβολή αφαιρείται οπότε είναι 450 για μένα που μου ζήτησαν 50 ευρώ. Τα υπόλοιπα θα σας τα πω Πέμπτη.

Άντε τυχερέ χθές το λέγαμε επιτέλους αν σε πάρει ο κωτσος δώσε το όνομα μου τώρα 😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SoLiTuDe-3- είπε

Άντε τυχερέ χθές το λέγαμε επιτέλους αν σε πάρει ο κωτσος δώσε το όνομα μου τώρα 😂😂😂😂😂

Δεν είχα βάλει ποτέ παραγγελία στον Κώτσο. Είχα σκοπό απο την αρχή να αποφύγω τις μεγάλες αλυσίδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...