Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, CemetryGates είπε

Μετά από μήνυμα που έστειλα, επικοινώνησαν μαζί μου από το Public και με ενημέρωσαν ότι θα έχουν αυτές τις ημέρες μια μεγάλη παραλαβή και ενδεχομένως να καλύψουν μεγάλο τμήμα των προπαραγγελιών του Οκτωβρίου. Όταν τους ρώτησα για τη δική μου περίπτωση (προπαραγγελία 24/10), μου απάντησαν ότι θεωρούν πιθανό να παραλάβω ακόμη και μέσα στο μήνα, επομένως να περιμένω σχετική ειδοποίηση.

Δεν έχω καμιά εμπιστοσύνη βέβαια στις μεγάλες αλυσίδες και στην πολιτική τους, ωστόσο θεώρησα σκόπιμο να ενημερώσω εδώ γιατί γενικά οι συμμετέχοντες στο νήμα που αναμένουν από Public δεν είναι πολλοί και η πληροφόρηση είναι ισχνή. Ελπίζω να παραλάβετε όλοι όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.

Φιλε μ το έγραψα πριν λιγο, εμενα με παραγγελία από public.gr 28/10 με πήραν τηλ κ αυριο παραλαμβάνω. Κάθε κατάστημα παραλαμβάνει ανάλογα τις παραγγελίες του κ αν υπάρχουν ακυρώσεις δινει στους επόμενους π βρίσκονται στο ίδιο κατάστημα, δεν ξαναστέλνουν πισω τις κονσόλες... Γ αυτό πηρα πιο πριν από σένα υποθέτω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να υπαρχει έντονη κινητικότητα στα Public. 

Εγω έχω 26/10, από Αθήνα, λογικά αν σε επαρχιακό κατάστημα καθησαν 3-4 ακυρωσεις, μπορεί να έτρεξε κ 10 μέρες μπροστά άνετα. 

Εν αναμονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tzagkaros18 είπε

Φιλε μ το έγραψα πριν λιγο, εμενα με παραγγελία από public.gr 28/10 με πήραν τηλ κ αυριο παραλαμβάνω. Κάθε κατάστημα παραλαμβάνει ανάλογα τις παραγγελίες του κ αν υπάρχουν ακυρώσεις δινει στους επόμενους π βρίσκονται στο ίδιο κατάστημα, δεν ξαναστέλνουν πισω τις κονσόλες... Γ αυτό πηρα πιο πριν από σένα υποθέτω. 

Εγώ δεν έκανα παραγγελία από συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά μέσω διαδικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15:49 sony center  Γλυφαδας **δεν αντεξα απλαααα θα τους εχουμε πριξει ολοι αλλα μετα απο αναμονη 4 μηνες απο τον απατη κωτσοβολο...... με πληρωμενο ολοτο ποσο κ ακυρωσει ,βλεπω φως 

έχω κάνει παραγγελία 20 febr, πολυ ευγενικα μου απαντησε οριακα ισως παραλαβω και εγω θα με καλεσουνε τις επομενς μερες ,παραλαμβανουν ps5 , 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Μπορεί να σου στείλει μερικά τσουρέκια  δωρεάν ο κωτσοβολος τοσοι που παράγγειλα και τους βρίζουν κάθε μέρα 😂😂😂

Ωχ κατάλαβα μπλέξαμε μάλλον και απο εκει.... 2/3 έκανα και μου είπε τέλη Μαρτίου με μέσα Απριλίου... Εσύ ποτέ έκανες παραγγελία?? ξέρω άτομο 15/1 Από εκει Που ακόμα περιμένει πάντως. 

26/12 αδερφέ.. Θα σου έλεγα ότι ίσως φταίει ότι έχω Digital, αλλά δε φταίει αυτό διότι ο τύπος δε με ρώτησε καν στοιχεία. Του είπα έχω μια παραγγελία ps5 από 26/12, και μου λέει αρχή της άλλης εβδομάδας θα ξέρω πόσα θα έρθουν.. Αυτά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

26/12 αδερφέ.. Θα σου έλεγα ότι ίσως φταίει ότι έχω Digital, αλλά δε φταίει αυτό διότι ο τύπος δε με ρώτησε καν στοιχεία. Του είπα έχω μια παραγγελία ps5 από 26/12, και μου λέει αρχή της άλλης εβδομάδας θα ξέρω πόσα θα έρθουν.. Αυτά.. 

Digital πάντως δε παρέλαβε καθόλου διότι έβλεπα οτι ρωτάνε να ξέρεις φίλε μου οπότε ίσως παίζει ρόλο όταν παραγγείλες τότε τι σου είπε?? πάντως στο site πλέον γράφει προπαραγγελιες μέχρι 30 Μαΐου.... Εγώ όταν παράγγειλα έλεγε 31 Μαρτίου οπότε φαντάζεσαι τι χαμός έγινε και εκει.... Επίσης ξέρω ενα παιδι με Disc 15/1 και ακόμα τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, CemetryGates είπε

Εγώ δεν έκανα παραγγελία από συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά μέσω διαδικτύου.

Και γω online παραγγελία εκανα με παραλαβή απ το κατάστημα Χανίων, απλα επειδη αυτη τη βδομάδα εκλεισε και το click away εδω, με πήραν τηλ οτι πρέπει να το στείλουν με courier 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε. Λογικά απο βδομάδα οι του Φλεβάρη (μέσα και μετά) σταδιακά θα ξεκινήσουν να σας παίρνουν.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

Επεξ/σία από Maximus Decimus
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε. Λογικά απο βδομάδα οι του Φλεβάρη σταδιακά θα ξεκινήσουν να σας παίρνουν.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

ναι φιλεεεεεε άντε μπράβο ρωτά κ για εμάς ,!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

Η συνέπεια και η επαγγελματικοτητα τους πρεπει να ανταμειφθεί! Οτι μας είπαν τηρήθηκε κατά γράμμα, τουλάχιστον στην περίπτωση μου σε αντίθεση με μεγάλες αλυσίδες που έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχαλια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ftoulis1999 είπε

Η συνέπεια και η επαγγελματικοτητα τους πρεπει να ανταμειφθεί! Οτι μας είπαν τηρήθηκε κατά γράμμα, τουλάχιστον στην περίπτωση μου σε αντίθεση με μεγάλες αλυσίδες που έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχαλια..

Είχα σκοπό να πάρω με επιστροφή eurobank το Plus απο Πλαίσιο. Θα το πάρω απο Center.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε. Λογικά απο βδομάδα οι του Φλεβάρη (μέσα και μετά) σταδιακά θα ξεκινήσουν να σας παίρνουν.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

Παίρνουν ήδη Φλεβάρη ρε συ, εκτός αν εγώ ήμουν ξώφαλτσος :P

 

Kalh παραλαβή και καλοπαίχνιδο!!

Επεξ/σία από michalismark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...