Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε. Λογικά απο βδομάδα οι του Φλεβάρη (μέσα και μετά) σταδιακά θα ξεκινήσουν να σας παίρνουν.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

17/02 εγω...

Αύριο λοιπόν πες στα παιδιά εκεί ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους όλων μας και ότι κέρδισαν πολλούς πελάτες με τη συνέπειά τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Digital πάντως δε παρέλαβε καθόλου διότι έβλεπα οτι ρωτάνε να ξέρεις φίλε μου οπότε ίσως παίζει ρόλο όταν παραγγείλες τότε τι σου είπε?? πάντως στο site πλέον γράφει προπαραγγελιες μέχρι 30 Μαΐου.... Εγώ όταν παράγγειλα έλεγε 31 Μαρτίου οπότε φαντάζεσαι τι χαμός έγινε και εκει.... Επίσης ξέρω ενα παιδι με Disc 15/1 και ακόμα τίποτα. 

Δε ξέρω αν κατάλαβες τι σου είπα φίλε μου. Στο τηλέφωνο ή κουβέντα ήταν η εξής. 

-Καλησπέρα για ένα PS5 που παρήγγειλα 26/12 τηλεφωνώ , έχετε παραλαβές? 

-Από εβδομάδα θα ξέρω φίλε τι παραλαβή θα έρθει. 

 

Από ότι βλέπεις δεν αναφέρθηκε ποτέ ότι έχω Digital. 

Επεξ/σία από Jake07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, michalismark είπε

Παίρνουν ήδη Φλεβάρη ρε συ, εκτός αν εγώ ήμουν ξώφαλτσος :P

Ναι, ο σκοπός είναι να μάθουμε μέχρι ποια ημ/νια θα καλύψουν. Αύριο θα ρωτήσω τα εξής :

  1. Μέχρι πότε θα καλυφθεί ο Φλεβάρης
  2. Πόσο μεγαλύτερη του Φλεβάρη είναι η παραλαβή του Μαρτίου
  3. Αναλογία Disk-Digital
  4. Πότε προβλέπεται η επόμενη παραλαβή        

Stay tuned!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Ναι, ο σκοπός είναι να μάθουμε μέχρι ποια ημ/νια θα καλύψουν. Αύριο θα ρωτήσω τα εξής :

  1. Μέχρι πότε θα καλυφθεί ο Φλεβάρης
  2. Πόσο μεγαλύτερη του Φλεβάρη είναι η παραλαβή του Μαρτίου
  3. Αναλογία Disk-Digital
  4. Πότε προβλέπεται η επόμενη παραλαβή        

Stay tuned!

από ποιο κατάστημα παραλαβή από  Γλυφάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Ναι, ο σκοπός είναι να μάθουμε μέχρι ποια ημ/νια θα καλύψουν. Αύριο θα ρωτήσω τα εξής :

  1. Μέχρι πότε θα καλυφθεί ο Φλεβάρης
  2. Πόσο μεγαλύτερη του Φλεβάρη είναι η παραλαβή του Μαρτίου
  3. Αναλογία Disk-Digital
  4. Πότε προβλέπεται η επόμενη παραλαβή        

Stay tuned!

Τους έδωσα συγχαρητήρια ήδη από όταν με πήραν. Να τους δώσεις από όλους μας όταν πας για τη στάση τους όλο αυτό τον καιρό. Γιατι είμαστε επαρχία μερικοί και δε μπορούμε να τους "δουμε."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, selin323 είπε

από ποιο κατάστημα παραλαβή από  Γλυφάδα?

Ναι. Το κατάστημα στο hall να ξέρετε είναι υποκατάστημα, το main είναι της Γλυφάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αυτό παιδιά με την παραλαβη από το καταστημα μη το αναφέρετε και πολύ έτσι όπως είναι τα πράγματα, μη μπλέξουν και οι άνθρωποι που θέλουν να εξυπηρετήσουν τον κόσμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmy08 είπε

Απλά αυτό παιδιά με την παραλαβη από το καταστημα μη το αναφέρετε και πολύ έτσι όπως είναι τα πράγματα, μη μπλέξουν και οι άνθρωποι που θέλουν να εξυπηρετήσουν τον κόσμο. 

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ προσοχη ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ κανενα ,καλα τα λεει ο συνονοματος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Update απο Sony Center !

Λοιπόν παιδιά, είπα προηγουμένως ότι παραλαμβάνω Παρασκευή, λάθος! Αύριο παραλαμβάνουμε απο το κατάστημα! Μόλις με πήρανε τηλέφωνο, κάτι που σημαίνει ότι πάμε για μεγάλη παραλαβή εφόσον εξυπηρετούνται τόσο γρήγορα ημ/νίες απο τις 10/01 που όπως ξέραμε κάλυψε η παραλαβή του Φλεβάρη! Αύριο θα ρωτήσω απο κοντά πλέον και για του Φεβρουαρίου μέχρι πόσο θα καλυφτεί και θα σας ενημερώσω να ξέρετε. Λογικά απο βδομάδα οι του Φλεβάρη (μέσα και μετά) σταδιακά θα ξεκινήσουν να σας παίρνουν.

27/01

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ !!!

Συγκινήθηκα αλήθεια χα χα παίξετε και για εμάς κανένα warzone solo 😂😂😂😂😂 .... 

14 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Δε ξέρω αν κατάλαβες τι σου είπα φίλε μου. Στο τηλέφωνο ή κουβέντα ήταν η εξής. 

-Καλησπέρα για ένα PS5 που παρήγγειλα 26/12 τηλεφωνώ , έχετε παραλαβές? 

-Από εβδομάδα θα ξέρω φίλε τι παραλαβή θα έρθει. 

 

Από ότι βλέπεις δεν αναφέρθηκε ποτέ ότι έχω Digital. 

Εμείς προσεύχομαι να μη πέσαμε σε καινούριο κωτσοβολο.... 😢😢😢😢😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους πιθανώς να διέφυγε, τρέχει διαγωνισμός με δώρο PS5 μέχρι τις 4/4 στο Enternity  :

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/PS5-Μεγάλος-διαγωνισμός-με-δώρο-την-κονσόλα-αξεσουάρ-και-games/65755.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tzagkaros18 είπε

Φιλε μ το έγραψα πριν λιγο, εμενα με παραγγελία από public.gr 28/10 με πήραν τηλ κ αυριο παραλαμβάνω. Κάθε κατάστημα παραλαμβάνει ανάλογα τις παραγγελίες του κ αν υπάρχουν ακυρώσεις δινει στους επόμενους π βρίσκονται στο ίδιο κατάστημα, δεν ξαναστέλνουν πισω τις κονσόλες... Γ αυτό πηρα πιο πριν από σένα υποθέτω. 

Τι λες ρε Μπρο εδώ ήμαστε 12/10 public και ακόμα κοιταζόμαστε και εσυ λες 28/10 ότι περνεις και λες πάει ανάλογα με της ακυρώσεις!!!Η τα λετε για να τρολαρετε η έχετε κάποιον γνωστό που σε έβαλε πιο προς τα !! Πες ότι έχω κονε πιο πολύ θα σε παραδεκτό μην ακουω μαλακιες 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Σε όσους πιθανώς να διέφυγε, τρέχει διαγωνισμός με δώρο PS5 μέχρι τις 4/4 στο Enternity  :

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/PS5-Μεγάλος-διαγωνισμός-με-δώρο-την-κονσόλα-αξεσουάρ-και-games/65755.html

Σε πολλά Give away τα δώσανε σε χρήματα λόγω έλλειψης κονσόλας 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nkakolyris είπε

Τι λες ρε Μπρο εδώ ήμαστε 12/10 public και ακόμα κοιταζόμαστε και εσυ λες 28/10 ότι περνεις και λες πάει ανάλογα με της ακυρώσεις!!!Η τα λετε για να τρολαρετε η έχετε κάποιον γνωστό που σε έβαλε πιο προς τα !! Πες ότι έχω κονε πιο πολύ θα σε παραδεκτό μην ακουω μαλακιες 

Δεν ξέρεις πως λειτουργεί το κάθε κατάστημα και δεν υπάρχει λόγος να μιλάς έτσι. Στην τελική δεν σου φταίει ο άλλος σε τίποτα.

Προσωπικά, έχω 11/11 παραγγελία από Public και μου είπαν όταν με πήραν τηλέφωνο πριν κανα μήνα ότι "δεν γνωρίζουμε πότε" κλπ κλπ. 

Στις 03/02 εγινε μάλλον κάποιο λάθος και βγήκε διαθέσιμη η κονσόλα στο site για λίγα λεπτά, για παραλαβή από συγκεκριμένο κατάστημα στην Αθήνα και το έκλεισα 2η φορά και κάλεσα στο κατάστημα να ρωτήσω τι παίζει.

Μίλησα με τον υπεύθυνο, ο οποίος ήταν ευγενέστατος και μου είπε 50 φορές ότι έγινε κάποιο λάθος και δεν υπάρχει ίχνος κονσόλας, ωστόσο να μην ακυρώσω την παραγγελία μου γιατί "ποτέ δεν ξέρεις". Μάλιστα του ανέφερα ότι έχω ήδη παραγγελία στα Public από τον Νοέμβρη και πληρωμένη και μου είπε "δεν πειράζει, άστη να υπάρχει γιατί μερικές φορές λόγω επιστροφών κάποια καταστήματα ίσως βρεθούν να έχουν απόθεμα". 

Έχουν περάσει μήνες, όλοι μας τη θέλουμε την κονσόλα και όλοι μας θα την πάρουμε. Άλλοι λίγο νωρίτερα, άλλοι λίγο αργότερα. Σειρές προτεραιότητας και λοιπά, καλώς ή κακώς, "τηρούνται" εντός πολλών εισαγωγικών. Τσιλ εντ εντζοι δε ράιντ, θα έχουμε να το λέμε στα παιδιά μας όλο αυτό στην τελική βρε αδερφέ. :)  

image.png.64ff06ad170be95215da566866da5ae2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...