Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πλαίσιο?? σε τηλεφωνική επικοινωνία Που είχα μαζί τους δε γνώριζαν τίποτα για παραλαβές και είπαν ότι θα με καλέσουν αν και όταν... είμαι στη λίστα ενδιαφέροντος προς τα τέλη Φεβρουαρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Μου ηρθε και sms απο media οτι το στειλανε για παραδοση στο κουριερ. Ποτε παραλαμβανω λετε; Αυριο ή μεθαυριο;

Τι ημερομηνία και τι έκδοση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητέ πελάτη,
Η παραγγελία σου με αριθμό 0000000 που καταχωρήθηκε στις 11/11/2020, έχει τιμολογηθεί και παραδοθεί στην εταιρία courier. Θα ακολουθήσει ενημέρωση για την πορεία αποστολής από την συνεργαζόμενη εταιρία courier.Πριν λιγο ελαβα αυτο το μνμ.

λετε να παραλαβω εως παρασκευη?

media mark disk

Επεξ/σία από r_tom88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πλαίσιο?? σε τηλεφωνική επικοινωνία Που είχα μαζί τους δε γνώριζαν τίποτα για παραλαβές και είπαν ότι θα με καλέσουν αν και όταν... είμαι στη λίστα ενδιαφέροντος προς τα τέλη Φεβρουαρίου. 

Είδα κινητικότητα σήμερα σε αρκετές αλυσίδες και έστειλα να ρωτήσω αλλά μου είπαν οτι δεν ξέρουν κάτι ακόμα. 23/2 είμαι εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23/10 digital κωτσοβολος
 Σε εξέλιξη

4/11 digital public.
Υπό επεξεργασία
εκτιμώμενο διάστημα παράδοσης: Θα ενημερωθείς το συντομότερο δυνατό μέσω email ή και SMS
Σε εκτεταμένη αναζήτηση

4/11 digital mediamarkt
δεν μου ανοιγει την παραγγελια να δω επιπλεον στοιχεια της.το ιδιο και απο το κινητο.δεν ξερω τι προβλημα υπαρχει.

προς το παρων τιποτα απο κανενα καταστημα.προβλεψεις?κατι που ανεφερε ενας φιλος πιο πριν με την αναολογια 90/10 Disk/digital ισχυει?

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, panoss97 είπε

εγω παντως που ειμαι σε λιστα απο σονυ σεντερ γλυφαδας 26/02 μου ειπε στο τηλ που πηρα πριν λιγο  οτι ακομα εξυπηρετουν δεκεμβριο και γεναρη και δεν μπηκανε στον φλεβαρη και να το περιμενω τελη απριλιου με μαιο το αργοτερο πραγμα που ξερω απο τα παιδια εδω μεσα οτι δεν ισχυει..με ξενερωσε λιγο η αληθεια ειναι αλλα δεν μασαμε

 ότι νάνε ,  βάλε + ξενέρωμα και από εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jimdem582 είπε

Είδα κινητικότητα σήμερα σε αρκετές αλυσίδες και έστειλα να ρωτήσω αλλά μου είπαν οτι δεν ξέρουν κάτι ακόμα. 23/2 είμαι εγώ

και μένα το ίδιο είπαν σήμερα που κάλεσα... σε λίστα ενδιαφέροντος είσαι και εσύ φίλε μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ενημέρωση που είχα πριν 4 ώρες για την παραγγελία (24/10, disk) από public για διαθεσιμότητα από 22/3, μόλις άλλαξε το στάτους της παραγγελίας σε "έτοιμο προς αποστολή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, r_tom88 είπε

Αγαπητέ πελάτη,
Η παραγγελία σου με αριθμό 0000000 που καταχωρήθηκε στις 11/11/2020, έχει τιμολογηθεί και παραδοθεί στην εταιρία courier. Θα ακολουθήσει ενημέρωση για την πορεία αποστολής από την συνεργαζόμενη εταιρία courier.Πριν λιγο ελαβα αυτο το μνμ.

λετε να παραλαβω εως παρασκευη?

media mark disk

Κι εγώ με 12/11 το ίδιο φίλε. Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο και μου ειπαν οτι πράγματι έχει παραδοθεί σε κούριερ αλλά δε ξέρουν σε ποιό (!) διότι συνεργάζονται με πολλά. Αρα αναμένουμε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, CaseyBullitt είπε

Κι εγώ με 12/11 το ίδιο φίλε. Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο και μου ειπαν οτι πράγματι έχει παραδοθεί σε κούριερ αλλά δε ξέρουν σε ποιό (!) διότι συνεργάζονται με πολλά. Αρα αναμένουμε...

Από ποιο κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτό που μου έγραψαν από το Public για διαθεσιμότητα 22/3 μάλλον ήταν τυπικό, διότι μόλις έλαβα και νέο mail (λίγα λεπτά αφού άλλαξε το στάτους σε "έτοιμο προς αποστολή") ότι η παραγγελία "έχει αποσταλεί με εταιρεία courier". Αυτό σημαίνει ότι ενδεχομένως θα λάβουμε την κονσόλα πριν τη Δευτέρα. Να ελέγχετε τα mails σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Μου ρθε sms επισης μολις τωρα για 30 ευρω κουπονι για αγορα games λογω παραγγελιας του ps5. Να υποθεσω οτι παει απατο επειδη το πηρα digital? 

Κάνε μια προσπάθεια  μήπως γίνεται για κάρτα για το store ή περιφερειακά. Η πάρε τους τηλ μήπως γίνεται να σου δώσουν τίποτα άλλο, τι προωθητική ενέργεια είναι αυτή δηλαδή ας μην το έστελναν καθόλου αλλιώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν θα ασχοληθω με τα 30 ευρω. Οποιος θελει μου στελνει pm να του δωσω τον κωδικο. 

Τα επιλεγμενα games ειναι τα nioh collection, demons souls, spiderman και sackboy

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...