Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dapos είπε

Oυτε καν εμφανίζει τις παραγγελιες το media markt το φελεκι μου μεσα

image.png.b07e6c08bded930427f1447f888e5aff.png

To site τους εχει παθει κοκομπλοκο, εμενα μια μου την εμφανιζει μια οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα παιδια ενω την προηγουμενη βδομαδα μεσοβδομαδα ειχα μιλησει μαζι τους στον κωτσοβολο και μου ειχαν πει οτι θα παραλαβω με αντικαταβολη (το ειχα παραγγειλει απο τις 18/9), το σαββατο με πηρε ενας υπαλληλος της εταιριας και μου ειπε οτι αν δεν αποπληρωσω το ποσο θα χασω τη σειρα μου. Ειχα μεχρι τοτε δωσει 150 ως προκαταβολη. Του ειπα αυτο για την αντικαταβολη και μου λεει οτι δεν παιζει. Τελικα εβαλα τα λεφτα τα οποια μεχρι την τριτη αργα το μεσημερι δεν ηξεραν να μου πουν αν τα ειχαν λαβει ενω στην τραπεζα ελεγε οτι η πληρωμη ειχε γινει αποδεκτη. Τελικα κατα τις 4-5 το μεσημερι ενημερωθηκε η παραγγελια μου σε επιβεβαιωμενη οσον αφορα την πληρωμη. Απλα να σας πω οτι μιλησα τουλαχιστον με 7-8 διαφορετικους υπαλληλους μεχρι να βγαλω ακρη και ο καθε ενας μου ελεγε τα δικα του, τελειως διαφορετικα πραγματα. αφου μια κοπελα για να καταλαβετε μου ειπε οτι ηταν λαθος που ζητησε ολο το ποσο ενω ειχε κανονιστει αντικαταβολη. Ξεμπλεξα οταν μιλησα στην υπηρεσια τσατ που εχει η εταιρια και τους εστειλα τις αποδειξεις της τραπεζας με .jpg, παραλληλα τους ειπα οτι αν δεν διευθετηθει το θεμα θα ζητησω απο την τραπεζα τα λεφτα πισω. Τωρα να δουμε πως θα γινουν οι παραδοσεις, αυτη τη στιγμη που γραφω ειμαι στην αναμονη να ξανακανω τσατ να ρωτησω. Στην κατασταση παντως μου βγαζει αναμονη διαθεσιμοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπαραγγελία από Κωτσόβολο την 1η ημέρα που άνοιξε τις προπαραγγελίες, μου εχουν στείλει με sms ένα link για να κανω track την εξέλιξη και μου δείχνει το εξής:

Εκτιμώμενη ημεριμηνία έναρξης αποστολής: 19/11/2020

Τους πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν πως είναι προγραμματισμένο να φύγει άυριο με γενική ταχυδρομική, συνεπώς πιστέυω παραλαβή 20/11, εκτός και αν μιλήσω με γενική ταχυδρομική για πραλαβή από το κατάστημά τους άυριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gdal73 είπε

Κράτα μικρό καλάθι...

κραταω και περιμενω γιατι μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι σημερα η αυριο θα εχω μνμ απο courier, θα μαθουμε συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lakalouka είπε

Κάπου στης 11 το βράδυ..Υπήρχε μόνο η digital διαθέσιμη

Θα μας τρελανουν. Εγω εκανα ακριβως στις 11 το βραδυ. Ενα παλικαρι που εκανε γυρω στις 9 απο οτι ειπε στο φορουμ την ακυρωσαν αλλα αυτος αν δεν κανω λαθος ειχε παρει την disc. Και εγω digital εχω παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsakitsan95 είπε

Θα μας τρελανουν. Εγω εκανα ακριβως στις 11 το βραδυ. Ενα παλικαρι που εκανε γυρω στις 9 απο οτι ειπε στο φορουμ την ακυρωσαν αλλα αυτος αν δεν κανω λαθος ειχε παρει την disc. Και εγω digital εχω παρει.

παιδια σορρυ, αλλα μην ελπιζετε,

συντομα και σε εσας θα γινει ακυρωμενη (μολις εγινε και σε μενα. 21.51 ειχα παραγγειλει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, PanozX είπε

κραταω και περιμενω γιατι μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι σημερα η αυριο θα εχω μνμ απο courier, θα μαθουμε συντομα

Σου εύχομαι να μην έχεις πρόβλημα και να παραλάβεις κανονικά. Πάντως, οι γνωρίζοντες το θεμα, είμασταν στα PC όλη την ημέρα την 17/9 για να βάλουμε τις παραγγελίες, εδώ παιδιά με παραγγελία 18/9 από ότι φαίνεται δεν παραλαμβάνουν άμεσα σε κάποιες αλυσίδες..Τώρα η vodafone πως κατάφερε να έχει κονσόλες αρχές Νοεμβρίου είναι πράγματι μυστήριο...

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, James. said:

Οι χτεσινοι απο Γερμανο τσεκαρετε τα μειλ σας. Και εμενα απο "ολοκληρωμενη" αλλαξε σε "ακυρωμενη".

και εμενα το ιδιο τωρα τι κανουμε εμεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...