Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Aleex είπε

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πισω θα δεις οτι τα λεγομενα του Sony Center ισχυουν μιας και ατομα με παραγγελιες 2 μηνες πριν ενημερωθηκαν οτι θα παραλαβουν

Τα διάβασα! Γι αυτό μου φάνηκε παράξενη η αναλογία 90 10..😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panoss97 είπε

και δεν μας εδινες την σειρα σου ρε αδερφε να βλεπαμε και εμεις ασπρη μερα🥶

θα ηθελα να τα κανω καταθεση και δεν ειχα δευτερο 500αρικο διαθεσιμο περιμενω και απο media markt to digital αν γινει κατι θα σε πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ricci είπε

Τα διάβασα! Γι αυτό μου φάνηκε παράξενη η αναλογία 90 10..😁

Γενικοτερα οπως και η παραγωγη ετσι και η ζητηση των Disk ειναι μεγαλυτερη απο των Digitals

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ricci είπε

Επίσης 1/3 μπήκα σε λίστα στη Sony golden Hall για το digital.. Όταν τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβουμε περίπου είπε Απρίλη Μάη... Οπότε η αναλογία 90-10 που είπε κάποιος ή δεν ισχύει ή μας κοροϊδεύουν κ αυτοί 

Φιλε πραγματικά είναι οι μόνοι ίσως που δεν κοροϊδεύουν και όλοι εμείς είμαστε τα ζωντανά παραδείγματα. Η αλήθεια είναι οτι πρεπει να πέσεις και στον υπάλληλο που κατέχει καλύτερα περί παραλαβων ps5. Εγω (15/2 παραγγελια και παραλαμβάνω αυριο) είχα ρωτήσει τοτε για digital και μου λέει ότι με τις ποσότητες που έρχονται τα digital το καλοκαίρι θα παραλαμβανα. Έτσι κατέληξα να πάρω το disc και μεσα σε έναν μήνα ακριβώς παραλαμβάνω. Οι ημερομηνίες τους είναι πολύ καλά μελετημένες καθώς φαίνεται πως όταν βγαίνουν εκτός παραγγελιών αριθμητικά σταματάνε και τις υποσχεσεις/προκαταβολες. Από εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας αλλα η επαγγελματικοτητα τους δεν χωράει καμια αμφισβήτηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ftoulis1999 είπε

Φιλε πραγματικά είναι οι μόνοι ίσως που δεν κοροϊδεύουν και όλοι εμείς είμαστε τα ζωντανά παραδείγματα. Η αλήθεια είναι οτι πρεπει να πέσεις και στον υπάλληλο που κατέχει καλύτερα περί παραλαβων ps5. Εγω (15/2 παραγγελια και παραλαμβάνω αυριο) είχα ρωτήσει τοτε για digital και μου λέει ότι με τις ποσότητες που έρχονται τα digital το καλοκαίρι θα παραλαμβανα. Έτσι κατέληξα να πάρω το disc και μεσα σε έναν μήνα ακριβώς παραλαμβάνω. Οι ημερομηνίες τους είναι πολύ καλά μελετημένες καθώς φαίνεται πως όταν βγαίνουν εκτός παραγγελιών αριθμητικά σταματάνε και τις υποσχεσεις/προκαταβολες. Από εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας αλλα η επαγγελματικοτητα τους δεν χωράει καμια αμφισβήτηση. 

Ήδη σταμάτησαν παραγγελίες γιατί εγώ πού πήρα να κάνω σήμερα έφαγα άκυρο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Ήδη σταμάτησαν παραγγελίες γιατί εγώ πού πήρα να κάνω σήμερα έφαγα άκυρο...

Στα Sony Center πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, v17 είπε

Καλησπέρα.Ενω μου ήρθε και εμένα το μύνημα απο Public σημερα με παραγγελία 02/10 δεν άλλαξε η κατασταση στην παραγγελία και εξακολουθει να γραφει "Σε εκτεταμένη αναζητηση.Επίσης δεν μου ήρθε κάποια άλλη ενημέρωση οτι στάλθηκε.

"Μήπως παίζει ρόλο ότι όταν είχα κανει την παραγγελία είχα γραψει για παραλαβή απο το κατάστημα ;

Αν γνωρίζει κάτι κάποιος η έχει αντίστοιχη περίπτωση θα ηθελα να μάθω.

Εγώ ακριβώς η ίδια περίπτωση

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ftoulis1999 είπε

Επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου 

παιδια εγω που πηρα 26/02 και εδωσα διευθ. και τηλ. και περιμενω να με καλεσουν για τα υπολοιπα οταν θα ξερουν ειμαι σε καλο δρομο πιστευετε? Εννοω πιανεται καπως σαν παραγγελία αυτο που εχω κανει τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panoss97 είπε

παιδια εγω που πηρα 26/02 και εδωσα διευθ. και τηλ. και περιμενω να με καλεσουν για τα υπολοιπα οταν θα ξερουν ειμαι σε καλο δρομο πιστευετε? Εννοω πιανεται καπως σαν παραγγελία αυτο που εχω κανει τι λετε?

Παρε ενα τηλεφωνο αυριο δεν χανεις κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SoLiTuDe-3- είπε

Ναι Sony center golden hall το σήκωσε μία κύρια και είπε ότι πλέον δεν δέχονται άλλες παραγγελίες...

Αυτό δείχνει ότι είναι επαγγελματίες μιας και πολλά παιδιά ανέφεραν ότι τους δέχτηκαν τις προηγούμενες μέρες, από ότι έχω καταλάβει είναι καταστήματα που ξέρουν τι λένε και είναι ταπεινοί.
Εμένα στο τηλέφωνο που μίλησα μου τόνισαν ότι: δεν κάνουν ανοίγματα και δεν υπόσχονται διότι δεν θέλουν να γίνουν σαν τους άλλους και να χρωστάνε κονσόλες από τον Σεπτέμβρη και πως δεν δέχονται και προκαταβολές παρα μόνον όταν υπάρξει διαθέσιμο απόθεμα στο εκάστοτε όνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, v17 είπε

Καλησπέρα.Ενω μου ήρθε και εμένα το μύνημα απο Public σημερα με παραγγελία 02/10 δεν άλλαξε η κατασταση στην παραγγελία και εξακολουθει να γραφει "Σε εκτεταμένη αναζητηση.Επίσης δεν μου ήρθε κάποια άλλη ενημέρωση οτι στάλθηκε.

"Μήπως παίζει ρόλο ότι όταν είχα κανει την παραγγελία είχα γραψει για παραλαβή απο το κατάστημα ;

Αν γνωρίζει κάτι κάποιος η έχει αντίστοιχη περίπτωση θα ηθελα να μάθω.

Θα σταλεί η κονσόλα στο κατάστημα που έβαλες να παραλάβεις. Με το που φτάσει θα σε πάρουν τηλ από το κατάστημα να σου την στείλουν στο σπίτι. Αν στην περιοχή σου δουλεύει η αγορά με click away θα σου έρθει μύνημα να κλείσεις ραντεβού. 

 Όσους βλέπεις να έχουν tracking number είναι γιατί βάλανε αποστολή στο σπίτι τους και οι κονσόλες φύγανε κατευθείαν από την κεντρική αποθήκη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...