Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Αυτό δείχνει ότι είναι επαγγελματίες μιας και πολλά παιδιά ανέφεραν ότι τους δέχτηκαν τις προηγούμενες μέρες, από ότι έχω καταλάβει είναι καταστήματα που ξέρουν τι λένε και είναι ταπεινοί.
Εμένα στο τηλέφωνο που μίλησα μου τόνισαν ότι: δεν κάνουν ανοίγματα και δεν υπόσχονται διότι δεν θέλουν να γίνουν σαν τους άλλους και να χρωστάνε κονσόλες από τον Σεπτέμβρη και πως δεν δέχονται και προκαταβολές παρα μόνον όταν υπάρξει διαθέσιμο απόθεμα στο εκάστοτε όνομα.

Μπράβο τούς τότε και μπράβο στους τυχερούς που πρόλαβαν και έβαλαν παραγγελίες... Εγώ έμπλεξα  μάλλον με κατάστημα με νοοτροπία κωτσο και το πλαίσιο Που μπήκα σε λίστα ενδιαφέροντος τελη Φεβρουαρίου που δεν έχω ιδέα αν τηρηθεί και ισχύει κιόλας....

Επεξ/σία από SoLiTuDe-3-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, SoLiTuDe-3- είπε

Μπράβο τούς τότε και μπράβο στους τυχερούς που πρόλαβαν και έβαλαν παραγγελίες... Εγώ επέλεξα μάλλον με κατάστημα με νοοτροπία κωτσο και το πλαίσιο Που μπήκα σε λίστα ενδιαφέροντος τελη Φεβρουαρίου που δεν έχω ιδέα αν τηρηθεί και ισχύει κιόλας....

Και τα Sony Center σε λίστα ενδιαφέροντος βάζουν τον κόσμο μην φανταστείς, το Πλαίσιο φαίνεται να τα έχει πάει καλά ελπίζω ότι σύντομα θα έχεις ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aleex είπε

Και τα Sony Center σε λίστα ενδιαφέροντος βάζουν τον κόσμο μην φανταστείς, το Πλαίσιο φαίνεται να τα έχει πάει καλά ελπίζω ότι σύντομα θα έχεις ενημέρωση.

Μακάρι αδερφέ να είσαι καλά.... Σήμερα που πήρα να δω τι παίζει λόγο κινητικότητας δεν γνώριζαν τίποτα αλλά από πληροφορίες φαίνεται οτι δε χρωστάνε κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SoLiTuDe-3- είπε

Μακάρι αδερφέ να είσαι καλά.... Σήμερα που πήρα να δω τι παίζει λόγο κινητικότητας δεν γνώριζαν τίποτα αλλά από πληροφορίες φαίνεται οτι δε χρωστάνε κονσόλες. 

Και να χρωστάνε είναι σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από Κωτσόβολο... υπομονή δε μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kwstakisii είπε

Θα σταλεί η κονσόλα στο κατάστημα που έβαλες να παραλάβεις. Με το που φτάσει θα σε πάρουν τηλ από το κατάστημα να σου την στείλουν στο σπίτι. Αν στην περιοχή σου δουλεύει η αγορά με click away θα σου έρθει μύνημα να κλείσεις ραντεβού. 

 Όσους βλέπεις να έχουν tracking number είναι γιατί βάλανε αποστολή στο σπίτι τους και οι κονσόλες φύγανε κατευθείαν από την κεντρική αποθήκη.

Thks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Ήδη σταμάτησαν παραγγελίες γιατί εγώ πού πήρα να κάνω σήμερα έφαγα άκυρο...

Παραγγελίες πρέπει να έχουν κλείσει εδώ και μερικές εβδομάδες. Εκτός αν εννοείς ότι σταμάτησαν και να δέχονται για λίστα ενδιαφέροντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς να μας δώσει μια εικόνα πόσες μέρες-μήνες μετά έλαβε ενημέρωση από Sony Center αφότου είχε κάνει δήλωση ενδιαφέροντος και όχι παραγγελία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε να τελειωσουν με  ολες τις παραγγελιες του φεβρουαριου σε αυτην την παραλαβη μπας και παρουμε και εμεις σειρα?
(26/02 σονυ σεντερ γλυφαδας λιστα ενδιαφεροντος με οριζοντα παραλαβης τοτε απριλιο τελη με μαιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoss97 είπε

Λετε να τελειωσουν με  ολες τις παραγγελιες του φεβρουαριου σε αυτην την παραλαβη μπας και παρουμε και εμεις σειρα?
(26/02 σονυ σεντερ γλυφαδας λιστα ενδιαφεροντος με οριζοντα παραλαβης τοτε απριλιο τελη με μαιο)

Μάλλον στην επόμενη παραλαβή θα είσαι φιλε μου τον Απρίλιο γιατι όπως ενημερωσαν και ενα παιδι το μεσημέρι, θα εξυπηρετηθουν παραγγελίες μέχρι και 18/2 το πολυ, με την σημερινή παραλαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, ftoulis1999 είπε

Μάλλον στην επόμενη παραλαβή θα είσαι φιλε μου τον Απρίλιο γιατι όπως ενημερωσαν και ενα παιδι το μεσημέρι, θα εξυπηρετηθουν παραγγελίες μέχρι και 18/2 το πολυ, με την σημερινή παραλαβή.

Nai εγώ 18/02 sony center εξυπηρετούμαι, επιβεβαιώνω, με πήραν για εξόφληση το μεσημέρι κλπ

Επεξ/σία από michalismark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, michalismark είπε

Nai εγώ 18/02 sony center εξυπηρετούμαι, επιβεβαιώνω, με πήραν για εξόφληση το μεσημέρι κλπ

Οι μεσημεριανοι της 18/2 μάλλον πάμε για Απρίλη :P

Επεξ/σία από jimis panousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, michalismark είπε

Nai εγώ 18/02 sony center εξυπηρετούμαι, επιβεβαιώνω, με πήραν για εξόφληση το μεσημέρι κλπ

Εμένα γιατί δεν με παίρνουν και ανησυχώ.. (17/2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...