Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Με συγχωρεις δεν καταλαβα. Σε ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα οτι θα παραλαβεις αλλα δεν ειχες λαβει ενημερωση για το ποτε και απλα πηγες; Η απλα πηγες χωρις καμια ενημερωση γενικα; Αν ειναι το δευτερο με προβληματιζει, καλλιστα να παμε και εμεις τοτε απο κοντα.

Το λεει ο άνθρωπος οτι του είπαν να περασει να παραλάβει αλλα αντι να τον πάρουν αυτοι, τους πρόλαβε εκείνος και τους πήρε πρώτος. Μην δημιουργείτε προβλήματα από το πουθενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, ftoulis1999 είπε

Το λεει ο άνθρωπος οτι του είπαν να περασει να παραλάβει αλλα αντι να τον πάρουν αυτοι, τους πρόλαβε εκείνος και τους πήρε πρώτος. Μην δημιουργείτε προβλήματα από το πουθενά 

Μονος σου ταραχτηκες, μονος σου εναντιωθηκες. Δεν σχολιασα εριστικα, απλα παρανοησα εμφανως την προταση του. Κανενα προβλημα πουθενα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rinzler3798 είπε

Μονος σου ταραχτηκες, μονος σου εναντιωθηκες. Δεν σχολιασα εριστικα, απλα παρανοησα εμφανως την προταση του. Κανενα προβλημα πουθενα ομως.

Και την δική μου μάλλον γιατι δεν εναντιωθηκα. Όλα εντάξει τότε φιλαρακι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είχα πάρει εγώ τηλέφωνο και μου είπαν φίλε παραλαμβάνεις αύριο το μεσημέρι. Μου είπαν μάλιστα να βάλω μέσα και ένα παιχνίδι και ένα μοχλό για την κάθε κονσολα, το δέχτηκα και μου είχαν πει να μην πάω από το κατάστημα αν δεν έχω τηλεφωνήσει πρώτα (αυτό όταν τους ρώτησα τι ώρα περίπου να πάω).

Την ίδια μέρα το πρωί πήρα τηλέφωνο και άρχισαν να μου λένε θα σε καλέσουμε εμείς από λεπτό σε λεπτό. Είδα ότι δεν με παίρνουν και πήγα από εκεί διότι αλήθεια είχα πλέον πει δεν γίνεται να το αφήσω έτσι. 

Και όντως πήγα παρέλαβα, και έβλεπα ότι έτσι κι αλλιώς όσοι ήμασταν εκεί ήταν στις ημερομηνίες που είχα παραγκειλει κι εγώ . Αλλά κανείς εμένα τελικά δεν με πήρε τηλέφωνο. Συνεχώς εγώ έπαιρνα. Και το λέω σαν συμβουλή για αυτούς που έχουν παραγκειλει να ξέρουν πώς να συμπεριφέρονται, διότι όντως δεν λέω ότι οι άνθρωποι κάνουν βλακεία αλλά δεν έχουν και τόσο προσωπικό να είναι κάποιος και να τηλεφωνεί συνεχώς πχ. Άρα να παίρνετε κι εσείς να βλέπετε που βρίσκεται η παραγγελία σας. Εγώ όσες φορές πήρα πάντως τελικά αλήθεια έλεγαν συνεχώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως, οπως ανεφεραν και 2 παιδια πιο πριν, και μενα στα public παρα το sms χθες, ειναι σε εκτεταμενη αναζητηση. κοινος παρονομαστης και των τριων φαινεται να ειναι η παραλαβη απο το καταστημα που ειχα βαλει και γω

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

-Παραγγελία από Κωτσόβολο 27/10 7:29

-Ps5 disc με αντικαταβολή.

Με πήραν χθες το απόγευμα να με ρωτήσουν άμα ενδιαφέρομαι ακόμα και αφού το επιβεβαίωσα μου είπαν ότι την επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω!

Η παραγγελία μου βέβαια είναι ακόμα στο "αναμονή διαθεσιμότητας". Αναμένω και ελπίζω!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηρθε μολις τωρα ξανα sms απο public που αναφερει επιγραμματικα οτι " ακολουθωντας τις ανακοινωσεις της κυβερνησης, η παραλαβη απο καταστημα δεν ειναι διαθεσιμη. συμπληρωσε την φορμα ενημερωσης για την παραγγελια ωστε να προχωρησουμε συμφωνα με το αιτημα σου". λογικα θα στειλουν κατι τετοιο σε οσους εχουν βαλει παραλαβη απο καταστημα

ps. Η κατασταση εχει αλλαξει σε ετοιμο για παραλαβη που σημαινει οτι το ps5 ειναι στο καταστημα και γι'αυτο εστειλαν το sms. στην φορμα που συμπληρωσα εβαλα παραλαβη απο σπιτι/γραφειο και λογικα τωρα απομενει η διαδικασια των μεταφορικων

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dorristheo είπε

Καλημέρα,

 

-Παραγγελία από Κωτσόβολο 27/10 7:29

-Ps5 disc με αντικαταβολή.

Με πήραν χθες το απόγευμα να με ρωτήσουν άμα ενδιαφέρομαι ακόμα και αφού το επιβεβαίωσα μου είπαν ότι την επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω!

Η παραγγελία μου βέβαια είναι ακόμα στο "αναμονή διαθεσιμότητας". Αναμένω και ελπίζω!

 

 

Καλημέρα να ρωτήσω από Αθήνα η παραγγελία? Εγώ από 14/10 ακόμα τίποτα. Με το καλό να σου έρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

επικοινώνησα με Sony Center. Έχω παραγγελία στις 17/2 με προκαταβολή. Η κυρία μου είπε ότι το σύστημα με βγάζει για Απρίλιο.
Για ποιο λόγο ο @michalismark παρέλαβε ενώ είχε παραγγελία 18/2 δεν το ξέρω (φυσικά δεν τα βάζω με τον φίλο, εννοείται αυτό).

Μήπως δεν μας τα λέει καλά και το Sony Center με την "αυστηρή τήρηση προτεραιότητας";

Αυτά τα λέω με επιφύλαξη φυσικά για την περίπτωση που χτυπήσει κι εμένα το τηλέφωνο μου αυτές τις μέρες. Πράγμα που το κόβω χλωμό από την αντίδραση της κυρίας που το σήκωσε.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είμαι με public 27/10 από Αθήνα κι δεν έχω λάβει κάποια ενημέρωση. Είδα πιο πριν ότι φίλος θα παραλάβει από public με παραγγελία 24/10. Άρα κάπου μεταξύ αυτών των ημερομηνιών σταμάτησαν τα κομμάτια. Αν κάποιος έχει παραπάνω πληροφορίες, παρακαλώ να τις μοιραστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαιχνιδη σε ολα τα παιδια που παραλαμβανουν!

Απο Πλαισιο να φανταστω δεν εχει κανεις νεοτερα ε; 😅

8 λεπτά πριν, Giannis-kun είπε

Καλημέρα. Είμαι με public 27/10 από Αθήνα κι δεν έχω λάβει κάποια ενημέρωση. Είδα πιο πριν ότι φίλος θα παραλάβει από public με παραγγελία 24/10. Άρα κάπου μεταξύ αυτών των ημερομηνιών σταμάτησαν τα κομμάτια. Αν κάποιος έχει παραπάνω πληροφορίες, παρακαλώ να τις μοιραστεί

Την επομενη εβδομαδα (Τριτη) εχει και αλλη παραλαβη συμφωνα με πληροφορια απο sonycenter οποτε κανε υπομονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Καλοπαιχνιδη σε ολα τα παιδια που παραλαμβανουν!

Απο Πλαισιο να φανταστω δεν εχει κανεις νεοτερα ε; 😅

Την επομενη εβδομαδα (Τριτη) εχει και αλλη παραλαβη συμφωνα με πληροφορια απο sonycenter οποτε κανε υπομονη.

Μακάρι. Τουλάχιστον θα την έχω μέχρι το Πάσχα σίγουρα, αφού προχώρησαν τόσο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Καλημέρα,

επικοινώνησα με Sony Center. Έχω παραγγελία στις 17/2 με προκαταβολή. Η κυρία μου είπε ότι το σύστημα με βγάζει για Απρίλιο.
Για ποιο λόγο ο @michalismark παρέλαβε ενώ είχε παραγγελία 18/2 δεν το ξέρω (φυσικά δεν τα βάζω με τον φίλο, εννοείται αυτό).

Μήπως δεν μας τα λέει καλά και το Sony Center με την "αυστηρή τήρηση προτεραιότητας";

Αυτά τα λέω με επιφύλαξη φυσικά για την περίπτωση που χτυπήσει κι εμένα το τηλέφωνο μου αυτές τις μέρες. Πράγμα που το κόβω χλωμό από την αντίδραση της κυρίας που το σήκωσε.

Τι να σου πώ ρε συ, πραγματικά δεν ξέρω. Μπορεί να καταχωρήθηκε εμένα αμέσως, και σένα καμιά μέρα μετά.

 

Γιατί τους ζήτησα αμέσως δελτίο παραγγελίας.

 

Εξόφλησα πάντως, ήρθε απόδειξη σήμερα το πρωί, παραλαμβάνω αύριο.

Δεν παρέλαβα ακόμα, αλλά καλώς εχόντων αυριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα .

Update για Sonycenter παραγγελία 18/2 , κάλεσα και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχει εικόνα γιατί ήταν μόνο για τις παραγγελίες και μάλλον θα πάμε για Απρίλη και σίγουρα θα με καλέσουν εκείνοι.

Σε άλλα νέα, χθες που ξαναπήρα άλλη υπάλληλος μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να λάβω την κονσόλα αλλά πολύ οριακά.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...