Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Καλημέρα και από μένα .

Update για Sonycenter παραγγελία 18/2 , κάλεσα και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχει εικόνα γιατί ήταν μόνο για τις παραγγελίες και μάλλον θα πάμε για Απρίλη και σίγουρα θα με καλέσουν εκείνοι.

Σε άλλα νέα, χθες που ξαναπήρα άλλη υπάλληλος μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να λάβω την κονσόλα αλλά πολύ οριακά.


 

Κι εγώ που πήρα χθες τηλέφωνο στο κατάστημα του Golden hall μου είπαν ότι με βλέπουν για τις παραλαβές Απριλίου. Η καταχώρηση μου στη λίστα έγινε στις 22/02 μεσημέρι. Απ' ότι έχω καταλάβει το κατάστημα της Γλυφάδας με του Golden hall έχουν διαφορετικές λίστες γι' αυτό θεωρώ ότι ορισμένοι που είναι 18/02 έχουν παραλάβει ενώ κάποιοι που είναι 17/02 δεν έχουν ακόμα νέα.

Επίσης μου είπαν ότι συνήθως παραλαμβάνουνε μέσα του μήνα οπότε όσοι είναι για Απρίλιο πάνε για μετά τις 15/04 περίπου.

Είμαι επίσης και σε λίστα στο Γερμανό στην 6η θέση που είχε αναφέρει ένα παιδί παλιότερα και πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν εικόνα για τις παραλαβές και ότι πιθανόν να έχουν την άλλη βδομάδα. Περίεργο μου φάνηκε να έχουν παραλάβει όλοι εκτός από Γερμανό αλλά υπομονή και θα δείξει.

Επεξ/σία από iosifman5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, iosifman5 είπε

Απ' ότι έχω καταλάβει το κατάστημα της Γλυφάδας με του Golden hall έχουν διαφορετικές λίστες γι' αυτό θεωρώ ότι ορισμένοι που είναι 18/02 έχουν παραλάβει ενώ κάποιοι που είναι 17/02 δεν έχουν ακόμα νέα.

Επίσης μου είπαν ότι συνήθως παραλαμβάνουνε μέσα του μήνα οπότε όσοι είναι για Απρίλιο πάνε για μετά τις 15/04 περίπου.

Σε αυτό με τις διαφορετικές λίστες τείνω να καταλήξω και εγώ. Δεν εξηγείται διαφορετικά.
Τέλος, σε προηγούμενες σελίδες εδώ λέγανε για άλλη μία παραλαβή στις 23/3. Ίσως είμαστε τότε; Γιατί το μετά τις 15/04 δεν το λες και "Τέλος Μάρτη - Αρχές Απρίλη" όπως μου έλεγαν όταν έκανα την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Πλαισιο καλεσανε ατομο με 26/2 λιστα ενδιαφεροντος και το δρομολογησανε για αυριο. Του εκαναν και την εκπτωση με τα -€30 σε καποια παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε

Λοιπον Πλαισιο καλεσανε ατομο με 26/2 λιστα ενδιαφεροντος και το δρομολογησανε για αυριο. Του εκαναν και την εκπτωση με τα -€30 σε καποια παιχνιδια.

Και σε εμένα μόλις. Παραλαβή αύριο μου ειπανε. Αλήθεια δε θυμάμαι πότε είχα κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος, σίγουρα μετά τις 20/02. Ακύρωσα κατευθείαν Κωτσοβολο, αν και ήθελα να ρίξω και κανένα καντήλι μαζί, αλλά είδε επιλογή μόνο ακύρωση παραγγελίας. 

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε. Πήρα τηλέφωνο Sony center να προσθέσω dualsense και ρώτησα για το πότε θα εξυπηρετηθώ. Παραγγελία 5/2 δίσκος . Μου λέει μετά από μέσα Απριλίου γιατί αυτή η παραλαβή ήταν μικρή και επειδή κλείνει το οικονομικό έτος της Sony δεν θα έρθει άλλη. Ρώτησα για παραλαβή Τρίτη που ακούγεται και μου λέει ξαναπάρε απόγευμα να μιλήσεις με συνάδελφο. Με Γλυφάδα μίλησα. Εξαρχής απο Φεβρουαρίου μου είχαν πει οτι θα εξυπηρετηθώ τέλη Μάρτιο και ίσως αρχές Απρίλη . Εδώ βγαίνουν αρκετά έξω όμως και δεν ισχύουν τα υπόλοιπα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, petran91 είπε

Σε αυτό με τις διαφορετικές λίστες τείνω να καταλήξω και εγώ. Δεν εξηγείται διαφορετικά.
Τέλος, σε προηγούμενες σελίδες εδώ λέγανε για άλλη μία παραλαβή στις 23/3. Ίσως είμαστε τότε; Γιατί το μετά τις 15/04 δεν το λες και "Τέλος Μάρτη - Αρχές Απρίλη" όπως μου έλεγαν όταν έκανα την παραγγελία.

Πριν μία εβδομάδα περίπου που είχα ξανακαλέσει μου είχαν πει αυτό που λες. ότι θα είχαν δύο παραλαβές μέσα στον Μάρτη. Μία μέσα Μαρτίου, μία τέλος Μαρτίου. Χθες που πήρα μου είπαν ότι επόμενη είναι Απρίλιο και λογικά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giwrgos-77- είπε

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε. Πήρα τηλέφωνο Sony center να προσθέσω dualsense και ρώτησα για το πότε θα εξυπηρετηθώ. Παραγγελία 5/2 δίσκος . Μου λέει μετά από μέσα Απριλίου γιατί αυτή η παραλαβή ήταν μικρή και επειδή κλείνει το οικονομικό έτος της Sony δεν θα έρθει άλλη. Ρώτησα για παραλαβή Τρίτη που ακούγεται και μου λέει ξαναπάρε απόγευμα να μιλήσεις με συνάδελφο. Με Γλυφάδα μίλησα. Εξαρχής απο Φεβρουαρίου μου είχαν πει οτι θα εξυπηρετηθώ τέλη Μάρτιο και ίσως αρχές Απρίλη . Εδώ βγαίνουν αρκετά έξω όμως και δεν ισχύουν τα υπόλοιπα. 

Οκ, 5/2 δεν παραλαμβάνεις και παραλαμβάνουν άλλοι που είναι ~20/2. Μια χαρά μας βγήκε και το Sony Center. Και το πλαίσιο φυσικά που παραλαμβάνουν κάποιοι με λίστα ενδιαφέροντος ενώ άλλοι περιμένουν από το 2020.

Για να μην παρεξηγούμαι ξαναλέω δεν έχω κανένα θέμα με τα παιδιά που παραλαμβάνουν, τα βάζω με τα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, petran91 είπε

Οκ, 5/2 δεν παραλαμβάνεις και παραλαμβάνουν άλλοι που είναι ~20/2. Μια χαρά μας βγήκε και το Sony Center. Και το πλαίσιο φυσικά που παραλαμβάνουν κάποιοι με λίστα ενδιαφέροντος ενώ άλλοι περιμένουν από το 2020.

Για να μην παρεξηγούμαι ξαναλέω δεν έχω κανένα θέμα με τα παιδιά που παραλαμβάνουν, τα βάζω με τα καταστήματα.

Αδερφέ καλά κανεις. Και εγώ στην ακύρωση στον κωτσο μου λέει είστε σίγουρος? Της λέω ναι γτ παρήγγειλα Νοέμβρη(πόσο μάλλον για τα υπόλοιπα παιδιά που είναι και νωρίτερα) από εσάς και με γράφετε ενώ στο πλαίσιο πήρα 25/02 και μου το φέρνουν αύριο στο σπίτι μου. Και άρχισαν τα παραμύθια ότι τους προτίμησε ο κόσμος με αποτέλεσμα να έχουν τεράστιο όγκο παραγγελιών ενώ το πλαίσιο όχι.. Το ότι είναι γίδια και παίρνουν ακόμα παραγγελίες όμως δε το λέει.. Τεσπα, έρχεται η ώρα μου να αποχωρήσω,ελπίζω αύριο με την παραλαβή που θα ρίξω τελευταία ενημέρωση, ακυρώνω expert και νότες, αυτά που κοροιδευω(scalping) δε τα κάνω. 

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Αδερφέ καλά κανεις. Και εγώ στην ακύρωση στον κωτσο μου λέει είστε σίγουρος? Της λέω ναι γτ παρήγγειλα Νοέμβρη(πόσο μάλλον για τα υπόλοιπα παιδιά που είναι και νωρίτερα) από εσάς και με γράφετε ενώ στο πλαίσιο πήρα 25/02 και μου το φέρνουν αύριο στο σπίτι μου. Και άρχισαν τα παραμύθια ότι τους προτίμησε ο κόσμος με αποτέλεσμα να έχουν τεράστιο όγκο παραγγελιών ενώ το πλαίσιο όχι.. Το ότι είναι γίδια και παίρνουν ακόμα παραγγελίες όμως δε το λέει.. Τεσπα, έρχεται η ώρα μου να αποχωρήσω,ελπίζω αύριο με την παραλαβή που θα ρίξω τελευταία ενημέρωση, ακυρώνω expert και νότες, αυτά που κοροιδευω(scalping) δε τα κάνω. 

 

Απ' το να ακυρώσεις γιατί δεν δίνεις τη σειρά σου σε κάποιον άλλον?τελείως φιλικά στο λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

 

Απ' το να ακυρώσεις γιατί δεν δίνεις τη σειρά σου σε κάποιον άλλον?τελείως φιλικά στο λέω 

Γτ προσωπικά το θεωρώ αδικία να το δώσω πχ στο Χ που παρήγγειλε τον Νοέμβρη Δεκέμβρη κλπ και ο Ψ να περιμένει ακόμα από Σεπτέμβρη Οκτώβρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Γτ προσωπικά το θεωρώ αδικία να το δώσω πχ στο Χ που παρήγγειλε τον Νοέμβρη Δεκέμβρη κλπ και ο Ψ να περιμένει ακόμα από Σεπτέμβρη Οκτώβρη. 

συμφωνω με αυτο. επισης με την ακυρωση καποιων θα παρουν πιο γρηγορα και οι επομενοι που περιμενουν αρα ειναι και μια η αλλη, και λιγο πιο δικαιο θεωρω.

Επεξ/σία από 12valvidos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iceblazer είπε

Καλημέρα να ρωτήσω από Αθήνα η παραγγελία? Εγώ από 14/10 ακόμα τίποτα. Με το καλό να σου έρθει

Και εγώ μαζί σου 14/10 αλλά παραγγελία από κατάστημα Ρόδου. Με πήραν χθες και στο στατους γράφει εκτιμώμενη ημ/νια έναρξης αποστολής 19/3. Αν δεν το πάρω στα χέρια μου δεν χαίρομαι γιατί είμαι και γκαντέμης:) Ελπίζω να λάβεις και εσύ το πολυπόθητο μήνυμα σύντομα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Γτ προσωπικά το θεωρώ αδικία να το δώσω πχ στο Χ που παρήγγειλε τον Νοέμβρη Δεκέμβρη κλπ και ο Ψ να περιμένει ακόμα από Σεπτέμβρη Οκτώβρη. 

Φίλε μου όταν σε έβαλαν στην λίστα στο πλαίσιο σου έδωσαν και αριθμό ή μόνο ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο??? ρωτάω για να δω που βρισκόμαστε και οι υπόλοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...