Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις με πηραν απο το πλαίσιο  και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμο.Προχθες καλεσα για προπαραγγελια 16/3

Επεξ/σία από FreakBoy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Enma είπε

(Από λίστα ενδιαφέροντος 5 Μαρτίου) 

Τι λες ρε φίλε, τρομερό...

Τελικά όντως πρέπει να ήταν τεράστια παραλαβή αυτή, από τους μήνες αναμονής πήγαμε στις μερικές εβδομάδες! Με το καλό να παραλαβής και εσύ και όλοι σιγά σιγά.

Αν πάει έτσι τελικά και έρθει και άλλη μια μεγάλη παραλαβή σύντομα όντως βλέπω να υπάρχει το καλοκαίρι και στοκ σε ράφια σιγά σιγά. Κάτι που δεν φανταζόμουν να δω μέχρι το 2022.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thomas1991 είπε

Καλησπέρα παιδιά  γιατί το ps5 εχει 1 ετος εγγύησης?

Δεν έχουν όλα τα προϊόντα 2 έτη βασει Ε.Ε.?

1+1 κατασκευαστή. 2 χρόνια υποχρεωτικά ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, l3m0npie είπε

μα τι συμβαινει ρε παιδια? μονο εμενα δεν θελει το πλαισιο να με βαλει σε λιστα? παρτε καποιος τηλ. εκ μερους μου ρε και βαλτε με σε λιστα. πειτε λεμον παι.

Μόλις πήρα πρώτη φορά και με βάλανε σε λίστα κανονικά. 

Παίρνε τηλέφωνο συνέχεια αδερφέ, πρέπει να πέσεις στον σωστό υπάλληλο όπως λένε.

7 λεπτά πριν, FreakBoy είπε

Μόλις με πηραν απο το πλαίσιο  και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμο.Προχτες καλεσα για προπαραγγελια 16/3

Προχτές εννοείς πως μπήκες σε λίστα ενδιαφέροντος σωστά; Γιατί οι παραγγελίες όπως μου είπαν και σήμερα παραμένουν κλειστές.

Βρε λες να περιμένω και εγώ τις επόμενες μέρες κανένα τηλέφωνο να τρελαθούμε εντελώς; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανουν οι scalpers τελικα

Απο χθες που ειπα οτι θα παραλαβω ενα απο media και δεν το θελω επεσαν να με φανε

Μεχρι και 700 ευρω μου εστειλαν για να το παρουν.

Μεχρι και χερι μου εβαλαν γιατι το εδωσα αλλου αφου μου ειχε στείλει 1ος μυνημα καποιος με περισσοτερα χρηματα 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, michalismark είπε

1+1 κατασκευαστή. 2 χρόνια υποχρεωτικά ΕΕ

Στα site πάντως γραφει 1 ετος..

Αν πάθει κάτι μετά τον πρώτο χρόνο αντε βρες ακρη..

Το αναφέρω επειδή πολλοί παραπονιουνται για δυνατο θόρυβο στην disk version 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγο κοροϊδία όλο αυτό πάντως; Να μην έχουν παραλάβει άλλοι από προπαραγγελίες του 2020 και κάποια καταστήματα να δημιουργούν λίστες την ίδια στιγμή που δεν υπάρχει καν το προϊόν στο σαιτ τους και δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση (ειλικρινά μόνο από vodafone έχω δει εκδήλωση ενδιαφέροντος αλλά και πάλι μόλις το προϊόν εμφανίζονταν στο σαιτ). Και εμείς πες κάπως ενημερωθήκαμε νωρίς από εδώ και πλαγίως χωθήκαμε σε λίστες, τα άλλα τα παιδιά θα περιμένουν το καλοκαίρι να το δουν στα ράφια... Δε ξέρω αν πρέπει να χαίρεται κάποιος που παραλαμβάνει ή να λυπάται για τη κατάντια... Απλά σκόρπιες σκέψεις που έχω στο μυαλό μου εδώ και ένα μήνα, μη με φάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μόλις πήρα πρώτη φορά και με βάλανε σε λίστα κανονικά. 

Παίρνε τηλέφωνο συνέχεια αδερφέ, πρέπει να πέσεις στον σωστό υπάλληλο όπως λένε.

έχεις δίκιο. μόλις πήρα με αμερικάνικη προφορά και με βάλανε σε λίστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Τι λες ρε φίλε, τρομερό...

Τελικά όντως πρέπει να ήταν τεράστια παραλαβή αυτή, από τους μήνες αναμονής πήγαμε στις μερικές εβδομάδες! Με το καλό να παραλαβής και εσύ και όλοι σιγά σιγά.

Αν πάει έτσι τελικά και έρθει και άλλη μια μεγάλη παραλαβή σύντομα όντως βλέπω να υπάρχει το καλοκαίρι και στοκ σε ράφια σιγά σιγά. Κάτι που δεν φανταζόμουν να δω μέχρι το 2022.

Η παραλαβή όντως είναι τεράστια , αλλά ας μην ξεχνάμε και ότι το πλαίσιο διαχειρίστηκε τη κατάσταση τέλεια!

Από το παμπλικ περιμένω 4 μήνες και στο πλαίσιο πήρε μόνο 2 βδομάδες αναμονής 😁

47 λεπτά πριν, Dimos13 είπε

Και εμένα το ίδιο, με δήλωση ενδιαφέροντος αρχές Μαρτίου. 

Γνωρίζοντας την κατάσταση, όταν μου λεει άμεσα διαθέσιμο νόμιζα οτι κάποιος μου κάνει πλάκα. Ας δούμε αν καλέσει ο πωλητής, ακόμα δεν το πιστεύω :D 

Χαχαχα και γω μου φαινόταν σαν ψέμα.

Αλλά νομίζω είναι θέμα ωρών μέχρι να μας καλέσει πλέον ο πωλητής για τα διαδικαστικά 🙏 καλό μας gaming και στα υπόλοιπα παιδιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ichigo_gr είπε

Δεν είναι λίγο κοροϊδία όλο αυτό πάντως; Να μην έχουν παραλάβει άλλοι από προπαραγγελίες του 2020 και κάποια καταστήματα να δημιουργούν λίστες την ίδια στιγμή που δεν υπάρχει καν το προϊόν στο σαιτ τους και δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση (ειλικρινά μόνο από vodafone έχω δει εκδήλωση ενδιαφέροντος αλλά και πάλι μόλις το προϊόν εμφανίζονταν στο σαιτ). Και εμείς πες κάπως ενημερωθήκαμε νωρίς από εδώ και πλαγίως χωθήκαμε σε λίστες, τα άλλα τα παιδιά θα περιμένουν το καλοκαίρι να το δουν στα ράφια... Δε ξέρω αν πρέπει να χαίρεται κάποιος που παραλαμβάνει ή να λυπάται για τη κατάντια... Απλά σκόρπιες σκέψεις που έχω στο μυαλό μου εδώ και ένα μήνα, μη με φάτε.

φίλε εμείς πελάτες είμαστε όπως εσύ όχι πολυεθνικές επιχειρήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

καλα κανουν οι scalpers τελικα

Απο χθες που ειπα οτι θα παραλαβω ενα απο media και δεν το θελω επεσαν να με φανε

Μεχρι και 700 ευρω μου εστειλαν για να το παρουν.

Μεχρι και χερι μου εβαλαν γιατι το εδωσα αλλου αφου μου ειχε στείλει 1ος μυνημα καποιος με περισσοτερα χρηματα 

Η επανάσταση λένε οι γραφές θα αρχίσει από το ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...