Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Δεν μας βλέπω για τώρα δυστυχώς, Απρίλη μου είχαν πει οπότε Απρίλη θα παραλάβουμε μαλλον . Αν έχεις κανένα νεότερο ρίξε σήμα !!!!!

Αν σε πήραν χτες ! Έχω μια αμυδρή ελπίδα !!

Μπηκα σε λιστα πανω κατω την ιδια ημερομηνια που λες και εσυ δεν θυμαμαι ακριβως, με πηραν εχθες μεσημερι για το αν ακομα ενδιαφερομαι, και μου λενε θα σας καλεσουμε το απογευμα για παραγγελια. Εχθές εγιναν αυτα. Δεν με ξανα πηραν εχθες, περιμενω μπας και με παρουν σημερα. Μιλαω για πλαίσιο. 

9 λεπτά πριν, Dimos13 είπε

Τελικά με πήραν το 2ο τηλέφωνο απο χθες που περίμενα στο πλαίσιο οι πωλήσεις και μου έρχεται αύριο! 

Λίστα ενδιαφέροντος μπήκα 13/3, χθες το μεσημέρι με πήραν αν όντως το θέλω και σήμερα προχώρησα στην παραγγελία.

Λέω να ρίξω και ένα joker. 😊

Μπηκα σε λιστα πανω κατω την ιδια ημερομηνια που λες και εσυ δεν θυμαμαι ακριβως, με πηραν εχθες μεσημερι για το αν ακομα ενδιαφερομαι, και μου λενε θα σας καλεσουμε το απογευμα για παραγγελια. Εχθές εγιναν αυτα. Δεν με ξανα πηραν εχθες, περιμενω μπας και με παρουν σημερα. Μιλαω για πλαίσιο. 

Επεξ/σία από DimitrisTz96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimitrisTz96 είπε

Μπηκα σε λιστα πανω κατω την ιδια ημερομηνια που λες και εσυ δεν θυμαμαι ακριβως, με πηραν εχθες μεσημερι για το αν ακομα ενδιαφερομαι, και μου λενε θα σας καλεσουμε το απογευμα για παραγγελια. Εχθές εγιναν αυτα. Δεν με ξανα πηραν εχθες, περιμενω μπας και με παρουν σημερα. Μιλαω για πλαίσιο. 

Α όχι , εγώ λέω για Sony !!! Μακάρι να την πάρεις γρήγορα την κονσόλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Α όχι , εγώ λέω για Sony !!! Μακάρι να την πάρεις γρήγορα την κονσόλα !

Σε ευχαριστώ πολυ, ευχομαι το ίδιο σε όλους εμας τους υπομονετικούς εδω και πόσους μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μια επιχειρηση που εχει μια λιστα 5000 ενδιαφερομενων βαθους 5 μηνων, εχει στατιστικα κερδος να ξεκινησει αναποδα τη λιστα (απο τους νεους προς τους παλιους):

1) Οι φρεσκοι κατα 99% ενδιαφερονται ακομα, αρα θα κερδισει μεροκαματα τηλεφωνικου κεντρου.

2) Θα δειξει οτι εξυπηρετει "αμεσα" την πελατεια. Χθες παρηγγειλα σημερα παρελαβα.

3) Θα δωσει ελπιδα πολυ συντομης παραλαβης σε νεους πελατες.

Αρα ειναι κατανοητο γιατι δεν τηρουνται οι "λιστες αναμονης" και οι επετηριδες. Αυτα ειναι πασοκτζιδικα πραγματα αδελφια...  απορω γιατι περιμενετε να τηρηθουν.

 

ΥΓ: Φυσικα και ειναι αδικο! Αλλα δεν ζουμε σε δικαιη κοινωνια (και δεν κανουμε τιποτα ουσιαστικο για να τη διορθωσουμε!)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει αρχισει και βελτιωνεται η κατασταση δεν νομιζω οτι θα εχουν μεινει και πολλοι που ειναι διατεθειμενοι να αγορασουν ps5 με καπελο απο scalper.. εγω τουλαχιστον το εχω αποδεχθει  και περιμενω. Ηδη οι τιμες των scalper εχουν παρει την κατιουσα... και εγω περιμενω το 2ο τηλεφωνο απο πλαισιο μετα το χθεσινο πρωτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, sansara είπε

 

Αρα ειναι κατανοητο γιατι δεν τηρουνται οι "λιστες αναμονης" και οι επετηριδες. Αυτα ειναι πασοκτζιδικα πραγματα αδελφια...  απορω γιατι περιμενετε να τηρηθουν.

 

με πασοκ θα ειχαμε ολοι τις κονσολες τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Παιδια φιλος πηρε χθες τηλεφωνο και εκανε κρατηση χωρις βυσμα και σημερα τον πηραν οτι παραλαμβανει απο πλαισιο. Οτι ναναι

Τοτε ειναι αλητεια αυτο που κανει το Πλαισιο διοτι σαφως δεν τηρειται η σειρα. Καταλαβαινω γιατι παραγγειλατε ΚΑΙ απο κει, η ελλειψη PS5 ειναι γνωστη αλλα σε νορμαλ καταστασεις ποτε ξανα. Κοιταχτε τι εγινε με την καρτα γραφικων που ειχε παραγγειλει ενα παιδι εδω...Μιλαμε για κλεφτες 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Παιδια φιλος πηρε χθες τηλεφωνο και εκανε κρατηση χωρις βυσμα και σημερα τον πηραν οτι παραλαμβανει απο πλαισιο. Οτι ναναι

χτες πήρα με την ωραία φωνή μου κ έκανα κράτηση. θα φανεί μέσα στη μέρα αν ισχύει αυτό που είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις κατι τυπακια που εκαναν παραγγελια πριν κανα μηνα να παραλαμβανουν και εμεις που ειμαστε απο Σεπτεμβρη ακομα περιμενουμε. Ελεος. 20-27 Φλεβαρη καθε μερα επαιρνα τηλεφωνο νο πλαισιο και μαλιστα πηγα και 2 φορες απο 2 διαφορετικα καταστηματα. "Δεν δεχομαστε παραγγελιες" μου ειπανε αλλα διαφορετικα πραγματα βλεπω σε αυτο το forum (δεδομενου οτι δεν λενε ψεματα το οποιο ειναι και παρα πολυ πιθανο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, speedy23 είπε

Τοτε ειναι αλητεια αυτο που κανει το Πλαισιο διοτι σαφως δεν τηρειται η σειρα. Καταλαβαινω γιατι παραγγειλατε ΚΑΙ απο κει, η ελλειψη PS5 ειναι γνωστη αλλα σε νορμαλ καταστασεις ποτε ξανα. Κοιταχτε τι εγινε με την καρτα γραφικων που ειχε παραγγειλει ενα παιδι εδω...Μιλαμε για κλεφτες 

 

εφοσον εκανε παραγγελια με την αρχική τιμη και εχει τα email να απευθυνθει στην προστασια καταναλωτη αμεσα. σιγουρα θα δικαιωθει αν θελει να την παρει απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thinkbetter είπε

Βλεπεις κατι τυπακια που εκαναν παραγγελια πριν κανα μηνα να παραλαμβανουν και εμεις που ειμαστε απο Σεπτεμβρη ακομα περιμενουμε. Ελεος. 20-27 Φλεβαρη καθε μερα επαιρνα τηλεφωνο νο πλαισιο και μαλιστα πηγα και 2 φορες απο 2 διαφορετικα καταστηματα. "Δεν δεχομαστε παραγγελιες" μου ειπανε αλλα διαφορετικα πραγματα βλεπω σε αυτο το forum (δεδομενου οτι δεν λενε ψεματα το οποιο ειναι και παρα πολυ πιθανο. 

Γιατί να πούμε ψέμματα?? 24/2 τηλεφωνική παραγγελία... πήρα και άλλη φορά γιατί ο πρώτος Που κάλεσα τα μασαγε... είπαμε πρέπει να πέσετε στο κατάλληλο υπάλληλο δυστυχώς...

Screenshot_20210318-231049_Outlook.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για την εγγύηση.

Απο όσο ρώτησα το πλαίσιο, μου είπαν οτι δεν προσφέρουν κάποια δικιά τους επέκταση εγγύησης για να αγόραζα.

Άρα πάμε με 1 χρόνο της Sony + 1 της ΕΕ, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dimos13 είπε

Ερώτηση για την εγγύηση.

Απο όσο ρώτησα το πλαίσιο, μου είπαν οτι δεν προσφέρουν κάποια δικιά τους επέκταση εγγύησης για να αγόραζα.

Άρα πάμε με 1 χρόνο της Sony + 1 της ΕΕ, σωστά?

Έχω την ίδια απορία 

Εγώ ξέρω ότι όλες οι συσκευές έχουν 2 έτη βασει ΕΕ..Πως γίνεται το ps5 να έχει 1?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...