Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Pantaz είπε

Παιδια μια ερωτηση προς ολους! Αξιζει να κανω προπαραγγελια απο Κωτσοβολο ή να απευθυνθω σε αλλο καταστημα;

Πλαίσιο με 1000

30 λεπτά πριν, costacurta είπε

Παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου δεν σκόπευα να αγοράσω δεν γνωρίζω τι παίζει ακριβώς με τα ps5 εκτός άπο αυτό το γενικό ότι υπάρχει τρελή έλλειψη. 

 

Αυτή τη στιγμή μπορώ να κάνω αν όχι προπαραγγελια εκδήλωση ενδιαφέροντος σε κάποιο κατάστημα ή αλυσίδα? Δέχονται κάτι τέτοιο? Ίσως τηλεφωνικά? Μπαίνω στα σαιτ και είναι όλα κλειδωμένα 

Μόνο πλαίσιο αλλά νομίζω έκλεισε η λίστα σήμερα αδερφέ πάντως πάρε να ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mtzinos είπε

για να καταλαβω, πλαισιο και σονυ σεντερ εχουν παραδωσει παραγγελειες που εχουν γινει το 21 και οι αλλοι ειναι ακομα οκτωμβρη, νοεμβρι του 20??? Εγω εχω πληρωσει το ντιτζιταλ απο 6/11 στο ανικανο public, μια φορα πριν κανα τριμηνο τους πηρα τηλ. μονο. Απο τοτε διαβαζω τι γινετε εδω και λεω δεν εχει νοημα να τους περνω αφου δεν ξερουν τι τους γινεται. Που βρισκετε το public σε digital?

Εγώ είμαι digital απο Public 9/11. Καμία ενημέρωση επίσης. Απο συζητήσεις στο discord ένα παιδί με παραγγελία 4/11 digital απο Public έβαλε screenshot της παραγγελίας του που είναι σε status 'Υπο επεξεργασία". Από όσο έχουμε δει μέχρι στιγμής το status αυτο ειναι ενδειξη οτι σε λίγες μέρες θα πάρει και sms.  Η δικιά μου έχει από την αρχή status "Προς διεκπεραίωση" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά lurker είμαι εδώ για αρκετές εβδομάδες. Πήρα τηλέφωνο χθες το μεσημερι πλαίσιο για να μπώ στη λίστα ενδιαφέροντος. Ο πρώτος υπάλληλος δεν ήξερε καμία λίστα. Ξαναπαίρνω στο καπάκι και ο δεύτερος υπάλληλος με έβαλε κατευθείαν. Σήμερα το μεσημέρι με πήραν απο πλαίσιο και παραλαμβάνω έως 29/03 λόγω του οτι είμαι επαρχία. Digital και με αντικαταβολή.

image.png.8cbd7ee5905dae740d3455eeb9f23c0a.png

Επεξ/σία από VixN
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeX77 είπε

Ξέρει κανείς αν και την επόμενη εβδομάδα έχουν παραλαβές? Μπας και προχωρήσει λίγο και ο Νοέμβριος..

φίλε με την courier center συνεργάζεται ο Κωτσόβολος,με αυτή θα μου το στείλουν αύριο η την Δευτέρα

1 ώρα πριν, Dimitris_Dask είπε

Εγώ έκανα το λάθος και εκανα προπαραγγελια από Κωτσόβολο τον Οκτώβριο και ακόμα δεν έχω παραλάβει...

Ψάχνω να βρω κάποιο κατάστημα να παραγγείλω άλλο αλλά δυστυχώς όλα είναι κλειστά και δεν έχουν προπαραγγελια...

Και το θέμα είναι ότι έχω παραγγείλει το digital και δεν το θέλω τελικά.

φίλε δυστυχώς με digital μεγάλη φόλα έχουν φάει όσοι έχουν παραγγείλει από Κωτσόβολο ακόμα 18/9 είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω όλους αυτούς που παραλαμβάνουν με πρόσφατες παραγγελίες κ εγώ που ακόμα περιμένω Κώτσο από Νοέμβριο νιώθω ultimate κορόιδο ..

 

  • Like 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Enma είπε

Πλαίσιο με 1000

Μόνο πλαίσιο αλλά νομίζω έκλεισε η λίστα σήμερα αδερφέ πάντως πάρε να ρωτήσεις δεν χάνεις 

Πήρα μόλις δεν υπάρχει κάτι λένε δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε εκδήλωση ενδιαφέροντος 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαίσιο μάλλον δε βάζει άλλους σε λίστα επειδή δε θα κάνει πρόσφατα παραλαβές... Έχει ψιλιαστεί τη κατάσταση με τους υπόλοιπους και δε θέλει να περιμένουν.... Επίσης χειρίστηκε όλο το θέμα σωστά έκανε μια λίστα με όσους το ήθελαν και ζήτησε τόσα κομμάτια σχεδόν ώστε να καλυφθούν όλοι τώρα υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις δυστυχώς.... παρόλα αυτά συνεχίστε να καλείται άποψη μου μήπως και αλλάξει αυτό ίσως από βδομάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγες ημέρες η Vodafone έδινε φουλ μηχανήματα , τώρα δίνει το πλαίσιο . Νομίζω ότι γίνεται ένα rotation με τις μεγάλες αλυσίδες. Κάποια στιγμή θα δίνει μόνο ο Κώτσος κάποια τα media marketing κλπ . Μόνο η Sony δίνει σταθερά και ανά τακτά χρονικά διαστήματα ,διότι είναι δικό τους προϊόν και έχουν σταθερή παραλαβή από ότι φαίνεται. Βάλτε στοιχήματα ποιος θα είναι ο επόμενος που θα δέχεται τηλεφωνικές και θα δίνει την επόμενη μέρα μηχανήματα . Πιστεύω ο Κώτσος διότι είναι η μεγαλύτερη αλυσίδα και έχει μειώνει παρα πολύ πίσω αλλά και ο Γερμανός . 

Επεξ/σία από Subrosaval
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα ποτε εδωσε η vodafone κονσολες;;

Ποσες ειναι οι προπαραγγελιες που περιμενουν κονσολα 9000;; Ποσες ερχονται 1000;;;Οποιος γνωριζει 

Επεξ/σία από johnmayson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, PanosVR1 είπε

Εκδήλωση ενδιαφέροντος την Πέμπτη 18/3 στο Πλαίσιο και παραλαβή σήμερα. 

Φίλε μου, παίξε και ένα τζόκερ καλού κακού!

Καλορίζικο 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά,  ξέρω ότι τα public έχουν δώσει μέχρι 24 με 25 Οκτωβρίου προ- παραγγελίες, μήπως ξέρει κανένας αν θα έρθει αυτήν ή την επόμενη εβδομάδα καινούργια πσ5 μπας και δώσουν καθόλου αρχές Νοεμβρίου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...