Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, iceblazer είπε

14/10 απο κωτσοβολο παραλαμβανω και εγω αυτη τη βδομαδα. Βεβαια ακομα και τωρα δεν σταματαν να ειναι απαραδεκτοι γιατι μου το στελνουν με instacar η οποια κανει μονο πρωινες παραδοσεις και πρεπει να τρεχω στα γραφεια τους να παραλαβω. Απαραδεκτη ολη η διαδικασια απο την αρχη εως το τελος

Να σε ρωτήσω, για να είσαι 14/10, είναι digital; Γιατί από όσο έχω καταλάβει τα disk έχουν πάει Νοέμβρη. Εγώ είμαι 8/11 digital και φαίνεται να έχει πολυυυυυυυ μέλλον. 

Επεξ/σία από Paft_Dunk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paft_Dunk είπε

Να σε ρωτήσω, για να είσαι 14/10, είναι digital; Γιατί από όσο έχω καταλάβει τα disk έχουν πάει Νοέμβρη. Εγώ είμαι 8/11 digital και φαίνεται να έχει πολυυυυυυυ μέλλον. 

Όχι disk. Με άργησαν πολυ.και σκέψου το είχα αποπληρώσει την ίδια μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eddy_Gordo είπε

Λογο έλλειψης χρόνου πήρα πριν λιγο τηλέφωνο σε πλαίσιο.  Αφού με σύνδεσα με το τμήμα ο υπάλληλος μου είπε ότι η λίστα γέμισε και έκλεισε προχτές το απόγευμα. Οποιος άλλος έχει κάτι διαφορετικό ως νέο ας πει... 

Την Πέμπτη το απόγευμα τηλεφώνησα 3 φορές στο πλαισιο, το απόγευμα κατα τις 19:00. Ο πρώτος μου είπε οτι μπορώ να δηλώσω συμμετοχή στην λίστα ενδιαφέροντος αλλα είναι μόνο για disc. O δεύτερος και ο τρίτος μετά απο 10-15 λεπτά μου είπαν ότι έκλεισε η λίστα. Σήμερα τηλεφώνησα ξανα και μου είπαν ότι δεν άνοιξαν ποτέ λίστα και οτι δεν ξέρουν και πότε θα ξανα ανοίξουν. 

Έχω παραγγελία digital απο Public 9/11. Τους τηλεφώνησα σήμερα να μου εξηγήσουν πως όλα τα υπόλοιπα καταστήματα παραδίδουν παραγγελίες που έχουν γίνει Φεβρουάριο και Μάρτιο και εμείς ακόμα τίποτα. Μου είπαν ότι έχουμε αρχίσει να στέλνουμε sms  σε παραγγελίες Νοεμβρίου και οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα μου έρθει και εμένα sms μέσα στην εβδομάδα που έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Eykleidis είπε

Ο πρώτος μου είπε οτι μπορώ να δηλώσω συμμετοχή στην λίστα ενδιαφέροντος αλλα είναι μόνο για disc. O δεύτερος και ο τρίτος μετά απο 10-15 λεπτά μου είπαν ότι έκλεισε η λίστα. Σήμερα τηλεφώνησα ξανα και μου είπαν ότι δεν άνοιξαν ποτέ λίστα και οτι δεν ξέρουν και πότε θα ξανα ανοίξουν. 

Γενικά ότι να 'ναι η κατάσταση. Έχει να κάνει αποκλειστικά σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις.

Πάντως δεν θα μου έκανε εντύπωση αν έκλεισαν την λίστα. Όταν είχα πάρει εγώ απόγευμα Πέμπτης (αν δεν κανω λάθος) ο άνθρωπος μου είπε πως από τότε που βγήκε η βρώμα ότι έφτασε νέα παραλαβή τους ρήμαξε ο κόσμος στα τηλέφωνα για να μπει σε λίστα αναμονής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γεμισει οι αγγελιες ps5 σφραγισμενα ........   επομενως οι ιδιοι και οι ίδιοι παιρνουν και ξαναπαιρνουν που επεσαν στο σωστο μαγαζι και timing.......! Ενταξει νομοζω οτι μεχρι μεσα Απριλιου οποιος το θελει θα το εχει απο παντου.

Παντως μακραν το χειροτερο μαγαζι επι του θεματος ο Κωτσοβολος που λογο οτι παραγγειλε η μιση Ελλάδα τηλεφωνικος πεσαμε στην παγιδα και μειναμε πισω.

Οι καλύτεροι plaisio,sony hellas με διαφορα μετανιώνω που περιμενα και περιμενω Κωτσοβολο ,κριμα και περιμενα οτι λογο DIXON θα ειναι οι καλύτεροι. 

Δεν πειραζει εξαλλου λογο τις καταστάσεις πηρα switch kai το λιώνω 

Μην αγοράζετε με καπελο απο την μαυρη αγορα αυτοι κατα κυριο λογο ειναι υπεύθυνοι για αυτο το χαλι. Με αυτη την διαφορα που θα δωσετε παρτε μια κονσολα που δεν εχετε.

Λιγο υπομονή  μονο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sils είπε

Εχουν γεμισει οι αγγελιες ps5 σφραγισμενα ........   επομενως οι ιδιοι και οι ίδιοι παιρνουν και ξαναπαιρνουν που επεσαν στο σωστο μαγαζι και timing.......! Ενταξει νομοζω οτι μεχρι μεσα Απριλιου οποιος το θελει θα το εχει απο παντου.

Παντως μακραν το χειροτερο μαγαζι επι του θεματος ο Κωτσοβολος που λογο οτι παραγγειλε η μιση Ελλάδα τηλεφωνικος πεσαμε στην παγιδα και μειναμε πισω.

Οι καλύτεροι plaisio,sony hellas με διαφορα μετανιώνω που περιμενα και περιμενω Κωτσοβολο ,κριμα και περιμενα οτι λογο DIXON θα ειναι οι καλύτεροι. 

Δεν πειραζει εξαλλου λογο τις καταστάσεις πηρα switch kai το λιώνω 

Μην αγοράζετε με καπελο απο την μαυρη αγορα αυτοι κατα κυριο λογο ειναι υπεύθυνοι για αυτο το χαλι. Με αυτη την διαφορα που θα δωσετε παρτε μια κονσολα που δεν εχετε.

Λιγο υπομονή  μονο

Aπιστευτο αυτο που βλεπουν τα ματια μας πραγματικά..
Υπομονη παιδια μεχρι το πασχα θα τα εχουμε ολοι , ειναι τρομερο αυτο που βλεπεις αγγελίες και skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sils είπε

Εχουν γεμισει οι αγγελιες ps5 σφραγισμενα

Και οι τιμές "χώμα" σε σχέση με τέλος 2020 αρχές 2021 που τα έβλεπες με 1000€ και βάλε.

Πολύ το χαίρομαι, εύχομαι σύντομα να λυθεί εντελώς το πρόβλημα της διαθεσιμότητας και να τους μείνουν στα χέρια (για να μην πω τι άλλο να τα κάνουν και γίνω αισχρός).

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ποσοστό κοροϊδίας ναι το plaisio πήγε καλύτερα , τηλέφωνο τον Φεβρουάριο -δεν δεχόμαστε παραγγελίες κτλ .

4 μέρες πριν στο chat δεν υπάρχει αυτό με την λίστα κύριε .

και παράδοξος έχουν παραλάβει μέσα σε 2 μέρες αρκετοί 

ΠΑΜΕ παρακάτω sony center γλυφαδας δινουμε παραγγελιες ιανουαριου και λιγες φερβρουαριιο 

παραλάβαν μερικοί με ημερομηνια 17 φέβροαυριου ..δεν απαντάνε ποτέ θα παραλάβουν τώρα ,

Κωτσόβολος παραγελια με πηρωμενο όλο το ποσό  20,10 ,   με τα πολλά τηλέφωνα αγανακτισα κε ακύρωσα 1 μήνας δεν έχει γίνει ακόμα η επιστροφή χρημάτων 

 

Η κοροϊδία και ο αντιεπαγγελματική συμπεριφορά σε όλο τους το μεγαλείο , ούτε μπαταρία πλέον  μόλις έρθει στα ράφια 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Είναι κανείς που έκανε εκδήλωση ενφιαφέροντος εχτές 19/03 στο Πλαίσιο και να τον κάλεσαν πίσω?

Εγώ έκανα Πέμπτη και δεν με κάλεσαν. Μην χάνεις ελπίδα όμως, μπορεί από Δευτέρα να σκάσει το τηλέφωνο.

Σε διαφορετική περίπτωση Απρίλιο πιστεύω θα το έχουμε στα χέρια μας.

2 λεπτά πριν, selin323 είπε

Η κοροϊδία και ο αντιεπαγγελματική συμπεριφορά σε όλο τους το μεγαλείο , ούτε μπαταρία πλέον  μόλις έρθει στα ράφια 

Άστο φίλε.  Ένα amazon χάθηκε να είχαμε στην Ελλάδα; Μπας και με τον ανταγωνισμό στρώσουν λίγο και οι υπόλοιποι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Moλις ήρθε το πολυποθητο τηλεφωνο!  Γιουπι!!!

Δευτερα πρωι θα το εχω. Με το καλο ολοι παιδια

Κατάστημα και ημερομηνία παραγγελίας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...