Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Χτες το μεσημέρι τηλέφωνο σε πλαίσιο για τηλεφωνική προπαραγγελια... απάντηση...δεν δεχόμαστε παραγγελίες, μόνο εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια στο site....

Καπάκι τηλέφωνο σε Sony center,με έβαλε σε λίστα αναμονής...σε ερώτηση μου αν υπάρχει περίπτωση να παραλάβω σύντομα.... μου απάντησε άγνωστο το πότε, μπορεί και μετά από μήνα+...

Απορώ πως παίρνουν μερικοί κονσόλα μετά από 2-3-5 μέρες μετά την παραγγελία....

Το κοκκαλακι της νυχτερίδας έχουν?

Όπως έγραψα πιο πριν, πιστεύω ότι κάποιο μπέρδεμα έγινε στο Plasio για αυτό παρέλαβαν άτομα εντός ημερών αφού μπήκαν σε λίστα αναμονής ενώ άλλοι έχουν γράψει ότι με κανονική παραγγελία από Φεβρουάριο ακόμα περιμένουν.

Από Sony Center φαίνεται ότι πηγαίνουν με κλασσική σειρά προτεραιότητας, δηλαδή μήνας+ είναι το minimum. Ας ελπίσουμε η παραλαβή του Απριλίου να είναι μεγάλη ώστε να μας καλύψουν όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Χτες το μεσημέρι τηλέφωνο σε πλαίσιο για τηλεφωνική προπαραγγελια... απάντηση...δεν δεχόμαστε παραγγελίες, μόνο εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια στο site....

Καπάκι τηλέφωνο σε Sony center,με έβαλε σε λίστα αναμονής...σε ερώτηση μου αν υπάρχει περίπτωση να παραλάβω σύντομα.... μου απάντησε άγνωστο το πότε, μπορεί και μετά από μήνα+...

Απορώ πως παίρνουν μερικοί κονσόλα μετά από 2-3-5 μέρες μετά την παραγγελία....

Το κοκκαλακι της νυχτερίδας έχουν?

Πέμπτη τηλέφωνο πλαίσιο για αναμονή και την επόμενη μέρα παραγγελία τώρα είναι κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kage είπε

 

 γίνεται παραλαβή από μαγαζιά ή σας είπαν μπορείτε να αλλάξετε  τιμολόγιο όνομα διεύθυνση κτλ? Όπως κ να χει τα "δώσατε" σε κάποιον? Αθήνα?

Το λες κ περίεργο αυτό ;)

Έστειλα email χθες το πρωί για αλλαγή στοιχείων και επικοινωνίας μέσω του email που μου είχαν στείλει το invoice της παραγγελίας και τους κάλεσα το μεσημέρι για επιβεβαίωση.Τώρα θα είμαι μόνο σιγουρος όταν το παιδί παραλάβει στην επόμενη φουρνιά του Sony Center (παραγγελία 18/2) κ όχι καλοκαίρι.Κ ναι Αθήνα ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Στο κομμάτι του Κωτσόβολου πχ, δεν μπορώ να δεχτώ ότι ακόμα εξυπηρετούν παραγγελίες Οκτωβρίου εκτός αν 3 εκατομμύρια άτομα έχουν παραγγείλει από εκεί. Για εμένα είναι ξεκάθαρα θέμα πως μπροστά σε τέτοια ζήτηση την οποία δεν έχουν συνηθίσει, απλά δεν ξέρανε πως να την αντιμετωπίσουν.

Στο κομμάτι του Κωτσόβολου φίλε είναι πολύ απλά τα πράγματα. Όταν άνοιξαν όλοι τις παραγγελίες και είδαν ότι μπουκώνει το θέμα και δεν παίζει να έχουν απόθεμα να εξυπηρετήσουν (Γτ ξέρουν τι απόθεμα θα έχουν πάνω κάτω μην τρως κουτόχορτο) όλοι τις έκλεισαν και σταμάτησαν να δέχονται άλλες μέχρι να εξυπηρετήσουν τις υπάρχουσες. Όλοι εκτός από έναν! Ο κωτσος λοιπόν σαν έξυπνος βλάχος τις άφησε ανοιχτές, έτσι όχι μόνο έπαιρνε τους πελάτες που θα έρχονταν σε αυτόν απευθείας αλλά και τους άλλους που αφού έτρωγαν άκυρο από τα άλλα μαγαζιά τελικά πηγαίναν και αυτοί εκεί Γτ ακόμα δεχόταν ενώ ήξερε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να εξυπηρετήσει. Η κοροϊδία τους είναι τόσο μεγάλη μάλιστα καθώς οι τηλεφωνητες έλεγαν ότι αν προπληρωσεις θα είσαι και πιο πάνω στην σειρά και θα παραλάβεις πρώτος καθώς θα έχεις εξοφλήσει και το πολύ σε ένα μήνα (!) θα το έχεις ώστε να μπεις σε δεύτερες σκέψεις για την ακύρωση για να μην μπλέξεις με επιστροφές χρημάτων κτλ. Οι τύποι είναι για σκότωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έχω επέτειο 🤩

image.png.92db27fb50b513dddf79b9ff0738563c.png

23/09 - 23/03 

6 μήνες πληρωμένο digital από Κωτσοβολο 

Θέλω τη συμβουλή σας.. μολοτοφ ή να μπω με κανένα τρακτέρ να το κάνω οικοπεδο?

Δικό μου λάθος :P 

Επεξ/σία από anthemakos
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, anthemakos είπε

Σήμερα έχω επέτειο 🤩

23/09 - 23/03 

6 μήνες πληρωμένο disc από Κωτσοβολο 

Θέλω τη συμβουλή σας.. μολοτοφ ή να μπω με κανένα τρακτέρ να το κάνω οικοπεδο?

Κάτσε ρε φίλε πως γίνεται αυτό. Ο Κωτσόβολος στα disc έχει πάει 4/11. Πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anthemakos είπε

Σήμερα έχω επέτειο 🤩

23/09 - 23/03 

6 μήνες πληρωμένο disc από Κωτσοβολο 

Θέλω τη συμβουλή σας.. μολοτοφ ή να μπω με κανένα τρακτέρ να το κάνω οικοπεδο?

Εγω τοσο καιρο θα ειχα γινει φανατικος xbox-άκιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sansara είπε

Εγω τοσο καιρο θα ειχα γινει φανατικος xbox-άκιας...

κάτσε ρε φίλε εδώ έχει φτάσει αρχές Νοεμβρίου το disk,κάι εσύ 23/9 και δεν τα έχεις πάρει ακομα;;;και όταν τους περνεις τηλέφωνο τι σου λένε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

κάτσε ρε φίλε εδώ έχει φτάσει αρχές Νοεμβρίου το disk,κάι εσύ 23/9 και δεν τα έχεις πάρει ακομα;;;και όταν τους περνεις τηλέφωνο τι σου λένε;;

ότι είναι θέμα της Sony με τα digital και το Φεβρουάριο που κατάφερα να πιάσω γραμμή μου είπαν μέσα στο Μάρτιο.. 

Επεξ/σία από anthemakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Παρελαβα και εγω με 27/2 λιστα απο Πλαισιο 🥰. Ευχομαι και στους υπολοιπους συντομα με το καλο...

1616496826189.jpg.4947c2ba109c8a3f8715847097e6245c.jpg

yeaa gratz cariolanoc καλοπαιχνιδο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Παρελαβα και εγω με 27/2 λιστα απο Πλαισιο 🥰. Ευχομαι και στους υπολοιπους συντομα με το καλο...

1616496826189.jpg.4947c2ba109c8a3f8715847097e6245c.jpg

Ω ρε φιλε, σε χάνουμε από εδώ; Καλοπαίχνιδο αγαπητέ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...