Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, anthemakos είπε

ότι είναι θέμα της Sony με τα digital και το Φεβρουάριο που κατάφερα να πιάσω γραμμή μου είπαν μέσα στο Μάρτιο.. 

disk δεν είπες ότι έχεις κάνει παράγγελια; με το digital το ξέρω ότι όσοι έχουν κάνει παράγγελια από Κωτσόβολο έχουν φάει φόλα ακόμα 18/9,αλλά το disk έχει φτάσει Νοεμβρίο,εγώ πάντως εχτές παρέλαβα από Κωτσόβολο παράγγελια 21/10 ps5 disk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cariolanoc είπε

Παρελαβα και εγω με 27/2 λιστα απο Πλαισιο 🥰. Ευχομαι και στους υπολοιπους συντομα με το καλο...

1616496826189.jpg.4947c2ba109c8a3f8715847097e6245c.jpg

Καλόπαιχνίδο φίλε. Λιγοστευουμε σιγά σιγα(λέμε και καμμια βλακεια να περάσει η ώρα!) 

3 ώρες πριν, anthemakos είπε

Σήμερα έχω επέτειο 🤩

image.png.92db27fb50b513dddf79b9ff0738563c.png

23/09 - 23/03 

6 μήνες πληρωμένο digital από Κωτσοβολο 

Θέλω τη συμβουλή σας.. μολοτοφ ή να μπω με κανένα τρακτέρ να το κάνω οικοπεδο?

Δικό μου λάθος :P 

Στείλε λουλούδια σε παρακαλώ και σοκολατακια 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Giannis-kun είπε

Τελικα μαθαμε αν θα εχουν νεα παραλαβη σημερα ή οχι;

Αυτό θα ρώταγα και εγώ.

Γενικά έχει ενημερωθεί κανείς (από Sony center κατά προτίμηση) πότε στο περίπου περιμένουν νέες παραλαβές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Αυτό θα ρώταγα και εγώ.

Γενικά έχει ενημερωθεί κανείς (από Sony center κατά προτίμηση) πότε στο περίπου περιμένουν νέες παραλαβές; 

Την προηγούμενη βδομάδα που είχα ρωτήσει εγώ Sony center μου είχαν πει μέσα Απρίλη η επόμενη παραλαβή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, iosifman5 είπε

Την προηγούμενη βδομάδα που είχα ρωτήσει εγώ Sony center μου είχαν πει μέσα Απρίλη η επόμενη παραλαβή.

Μακαρι Φιλε! Παντως εγω που πηρα τηλ, μου ειπαν δεν ξερουν κατι! 

Ποτε εχετε παραγγελία παιδες?! Sony Center! Ακουω ημερομηνιες! Εγω 16/03(λιστα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τηλέφωνο πλαίσιο να κάνω δήλωση ενδιαφέροντος και ενώ μου είπαν πως δεν κρατούν πλέον λίστες , μου κράτησαν  στοιχεία σε περίπτωση που ακυρώσει κάποιος. Λέτε να έχω καλά νέα; Εχει τύχει σε άλλον και παρέλαβε σύντομα;

 

Επεξ/σία από michalko79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

Ποτε εχετε παραγγελία παιδες?! Sony Center! Ακουω ημερομηνιες! Εγω 16/03(λιστα)!

Κάπου κοντά στις 10/3 εγώ (δεν θυμάμαι ακριβώς ημερομηνία). Δεν έχω καμία ενημέρωση από τότε.

Ας ελπίσουμε να μας καλύψουν στην αμέσως επόμενη παραλαβή.

10 λεπτά πριν, michalko79 είπε

Πήρα τηλέφωνο πλαίσιο να κάνω δήλωση ενδιαφέροντος και ενώ μου είπαν πως δεν κρατούν πλέον λίστες , μου κράτησαν  στοιχεία σε περίπτωση που ακυρώσει κάποιος. Λέτε να έχω καλά νέα; Εχει τύχει σε άλλον και παρέλαβε σύντομα;

 

Δύσκολα νομίζω φίλε. Αυτοί που παρέλαβαν γρήγορα την προηγούμενη εβδομάδα μάλλον έγινε μπέρδεμα στο Plaisio και παρέλαβαν εντός ημερών.

Εκτός αυτού έφυγε αυτή η παραλαβή άρα φαντάζομαι δεν έχουν αυτήν την στιγμή διαθέσιμα κομμάτια για να καλύψουν κάποιον. 

Βέβαια μπορεί να λέω και βλακείες, αλλά 18/3 μπήκα σε λίστα Plaisio, όπως και αρκετοί ακόμα στο τέλος της προηγούμενης εβδομάδας και ακόμα δεν έχουμε καμία ενημέρωση. Άρα λογικά πάμε για επόμενη παραλαβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους φίλε, καλοπαίχνιδο!

4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Παρελαβα και εγω με 27/2 λιστα απο Πλαισιο 🥰. Ευχομαι και στους υπολοιπους συντομα με το καλο...

1616496826189.jpg.4947c2ba109c8a3f8715847097e6245c.jpg

Να ρωτήσω κάτι όσους παραλαμβάνουν από Πλαίσιο;

Στην απόδειξη, κάτω από την περιγραφή είδους ("Sony Playstation 5") σε εμένα έχει έναν αριθμό που εικάζω ότι είναι κάποιο serial number (S013.........). Έχετε τσεκάρει αν είναι ίδιος με της συσκευής σας; Σε μένα διαφέρουν τα τελευταία ψηφία και φοβάμαι μην έγινε μπέρδεμα στην παράδοση. Είναι στάνταρ πρακτική ή έτυχε σε μένα;

Με ζώνουν τα φίδια μην τυχόν και χτύπα ξύλο πάθει κάτι το μανάρι και δεν με καλύψουν από τη sony.
 

Ευχαριστώ!

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

Επιτέλους φίλε, καλοπαίχνιδο!

Να ρωτήσω κάτι όσους παραλαμβάνουν από Πλαίσιο;

Στην απόδειξη, κάτω από την περιγραφή είδους ("Sony Playstation 5") σε εμένα έχει έναν αριθμό που εικάζω ότι είναι κάποιο serial number (S013.........). Έχετε τσεκάρει αν είναι ίδιος με της συσκευής σας; Σε μένα διαφέρουν τα τελευταία ψηφία και φοβάμαι μην έγινε μπέρδεμα στην παράδοση. Είναι στάνταρ πρακτική ή έτυχε σε μένα;

Με ζώνουν τα φίδια μην τυχόν και χτύπα ξύλο πάθει κάτι το μανάρι και δεν με καλύψουν από τη sony.
 

Ευχαριστώ!

 

Σε ευχαριστω! Εμενα στην αποδειξη ειναι το ιδιο με της κονσολας.

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Κάπου κοντά στις 10/3 εγώ (δεν θυμάμαι ακριβώς ημερομηνία). Δεν έχω καμία ενημέρωση από τότε.

Ας ελπίσουμε να μας καλύψουν στην αμέσως επόμενη παραλαβή.

Δύσκολα νομίζω φίλε. Αυτοί που παρέλαβαν γρήγορα την προηγούμενη εβδομάδα μάλλον έγινε μπέρδεμα στο Plaisio και παρέλαβαν εντός ημερών.

Εκτός αυτού έφυγε αυτή η παραλαβή άρα φαντάζομαι δεν έχουν αυτήν την στιγμή διαθέσιμα κομμάτια για να καλύψουν κάποιον. 

Βέβαια μπορεί να λέω και βλακείες, αλλά 18/3 μπήκα σε λίστα Plaisio, όπως και αρκετοί ακόμα στο τέλος της προηγούμενης εβδομάδας και ακόμα δεν έχουμε καμία ενημέρωση. Άρα λογικά πάμε για επόμενη παραλαβή.

Σιγουρα εγινε μπερδεμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

Μακαρι Φιλε! Παντως εγω που πηρα τηλ, μου ειπαν δεν ξερουν κατι! 

Ποτε εχετε παραγγελία παιδες?! Sony Center! Ακουω ημερομηνιες! Εγω 16/03(λιστα)!

22/02 sony center

νομιζω ιδια ημερομηνια γερμανο

και 20/03 πλαισιο

 

οποιος προλαβει θα χαρει το 500αρι συν τα εξτρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

Σιγουρα εγινε μπερδεμα! 

Ναι εκεί καταλήγω και εγώ.

Τυχεροί όσοι παρέλαβαν, άτυχοι όλοι οι υπόλοιποι γιατί δύσκολο να επαναλάβουν το ίδιο "λάθος" άρα πάμε με κανονική αναμονή 1 μήνα+ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...