Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις από το εξωτερικό.

 

Ιδιαίτερα τώρα που προσάραξε ένα από τα μεγαλύτερα κοντεινεράδικα στην διώρυγα του Σουέζ, θα χρειαστούν εβδομάδες μέχρι να ξεκολλήσει οπότε αν δεν είναι ήδη στο τελωνείο κάποιο κοντέινερ θα αργήσει πολύ η επόμενη παρτίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, StavrosD είπε

Γενικά υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις από το εξωτερικό.

 

Ιδιαίτερα τώρα που προσάραξε ένα από τα μεγαλύτερα κοντεινεράδικα στην διώρυγα του Σουέζ, θα χρειαστούν εβδομάδες μέχρι να ξεκολλήσει οπότε αν δεν είναι ήδη στο τελωνείο κάποιο κοντέινερ θα αργήσει πολύ η επόμενη παρτίδα.

Oχι ρε συ δεν κανουν εβδομαδες να μετακινησουν ενα βαπορι,δεν μπορουν να αφησουν την διωρυγα κλειστη τοσο πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Oχι ρε συ δεν κανουν εβδομαδες να μετακινησουν ενα βαπορι,δεν μπορουν να αφησουν την διωρυγα κλειστη τοσο πολυ..

Ισχυει σε λιγο φτανει πορτ σαιντ! Και βγαινει μεσογειο! Λογικα θα κινηθει πρωτα προς Κυπρο και μετα σε μας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζονται πολλα δισεκατομμυρια σε τετοιες περιπτωσεις,ακομα και μια μερα να μεινει κλειστη η διωρυγα..

Στελνουν κατι θηρια ρυμουλκα και τα ξεκολανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aleex είπε

Κανείς με Digital 19/03 Πλαίσιο που να τον κάλεσαν? 

Στο γράμμα "Τ" και στην λέξη τύχη ο Μπαμπινιώτης εσένα πρέπει να βάλει και το όνομά σου!

Πω, κουράγιο!!

10/12 Κωτσόβολος
19/2 Sony 

και αρχίζω να σπάω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Στο γράμμα "Τ" και στην λέξη τύχη ο Μπαμπινιώτης εσένα πρέπει να βάλει και το όνομά σου!

Πω, κουράγιο!!

10/12 Κωτσόβολος
19/2 Sony 

και αρχίζω να σπάω ....

Άστα άστα, κουράζομαι άπειρα τις τελευταίες μέρες... δεν βλέπω φως στον ορίζοντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, Kingedward said:

Στο γράμμα "Τ" και στην λέξη τύχη ο Μπαμπινιώτης εσένα πρέπει να βάλει και το όνομά σου!

Πω, κουράγιο!!

10/12 Κωτσόβολος
19/2 Sony 

και αρχίζω να σπάω ....

Στο γράμμα "Κ" ίσως θες να πεις 😜 
Εντάξει, με παραγγελία Δεκέμβρη, ενώ απ' ό,τι βλέπω τώρα παραδίδονται κάποιες Νοεμβρίου, δεν θα έπρεπε να σκας ακόμα...

Πραγματικά πάντως απορώ με την υπομονή σας, ευτυχώς έχω ακόμα καμία 30 παιχνίδια που θέλω να παίξω στο PS4 και δεν έχω μπει καν στη διαδικασία για PS5... Ούτε κατά διάνοια δε θα ήθελα να βιώσω αυτό που γίνεται... 😕 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thouvou13 είπε

ΚΙ ΟΜΩΣ ΚΙΝΕΙΤΑΙ...

Παραγγελία 4/11/2020 εξοφλημενη απο Ακατανομαστο Κωτσοβολο και...

...σημερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κινηθηκε η διαδικασια και η παραγγελια απο σε "Επεξεργασια" ειναι σε "Συλλογη - Προετοιμασια" με εκτιμωμενη ημερομηνια αποστολης 26-3-2021 δηλαδη ΣΗΜΕΡΑ.

Αντε να δουμε...

Kαλο καψιμο,εγω ειμαι 5/11 επισης απο κωτσοβολο.Δεν εχει αλλαξει κατι στην κατασταση παραγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλησα με Κοτσωβολο και εχουν τελειωσει μεχρι και 3 νοεμβρη ,επομενη παραλαβη που θα ειναι και μεγαλη,μεσα στον Απριλιο.Υπαρχουν πολλες ακυρωσεις και εχει μικρυνει η λιστα ειπαν,αντε να δουμε.Εγω 6 Νοεμβρη ειμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...