Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, NikosXrisos είπε

παιδια προσεξτε με το imob στο σκρουτζ γιατι φαινετια για κοροιδια .Παραγγελνω το πρωι 500 ευρω κατοπιν παραγγελιας και σε τηλεφωνο μου λενε 20 απριλιου και τωρα το εχουν 1 εως 3 250 ευρω παραπανω οποτε προσεξτε

Τουλαχιστον προλαβες το disk, εγω μονο το digital! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, johnnyf95 είπε

προηγουμένη Δευτερά μήνυμα στο κινητο για παραγγελία με αριθμό αποστολής γενική από Κώτσο 4/11

 

Τσεκάροντας το tracking της γενικής η παραγγελία προδόθηκε σε άλλο όνομα και το Σκ στην κατάσταση παραγγελίας στο site του κωτσου η παραγγελία είχε γυρίσει σε αρχικο στάδιο αναμονής για παραλλαγή απο προμηθευτή

Σήμερα λέει για αποστολή αυριο 30/3 ενω σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν το ιδιο πράγμα χωρίς να μπορούν να μου εξηγήσουν τι εγινε με το προηγούμενο μηνυμα 

 

ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ; 

 

Έλα χαλάρωσε!

Kαι για να σε βοηθήσω να χαλαρώσεις σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα: 

 

166228699_4006983269359447_2758840777847941679_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δίκη μου περίπτωση έκανα το εξής - τους πρότεινα να προβώ πέραν της αγορας της κονσόλας σε αγορά αξεσουάρ κ παιχνιδιών ώστε να παραλάβω γρηγορότερα .. κ έτσι έγινε . -δεν θα αναφέρω την αλυσίδα γιατί υποσχέθηκα να μην το κάνω - πλήρωσα εν τελει 1000€ περίπου αλλά τελείωσε τουλάχιστον η αναμονή . Food for thought που λένε κ στα χωρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Στη δίκη μου περίπτωση έκανα το εξής - τους πρότεινα να προβώ πέραν της αγορας της κονσόλας σε αγορά αξεσουάρ κ παιχνιδιών ώστε να παραλάβω γρηγορότερα .. κ έτσι έγινε . -δεν θα αναφέρω την αλυσίδα γιατί υποσχέθηκα να μην το κάνω - πλήρωσα εν τελει 1000€ περίπου αλλά τελείωσε τουλάχιστον η αναμονή . Food for thought που λένε κ στα χωρια 

Τι καλο παιδι που εισαι που δεν μας ενημερωνεις να αποφευγουμε στο μελλον τη συγκεκριμενη αλυσιδα.

Κρατας τουλαχιστον την υποσχεση που εκανες σε αυτους που σε ληστεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thinkbetter είπε

Τι καλο παιδι που εισαι που δεν μας ενημερωνεις να αποφευγουμε στο μελλον τη συγκεκριμενη αλυσιδα.

Κρατας τουλαχιστον την υποσχεση που εκανες σε αυτους που σε ληστεψαν.

Δεν με λήστεψε κανεις, δίκη μου πρόταση ήταν κ ότι πήρα ήταν σε τιμή καταλόγου . Το ανέφερα γιατί κάποιος που σκέφτεται να παραγγείλει μαζί παιχνίδια - αξεσουάρ μπορεί να το σημειώσει .. νομίζω λογικό είναι να εξυπηρετήσουν μια μεγαλύτερη παραγγελία .. εκτός αν πιστεύεις τα παραμύθια περι προτεραιότητας  

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Δεν με λήστεψε κανεις, δίκη μου πρόταση ήταν κ ότι πήρα ήταν σε τιμή καταλόγου . Το ανέφερα γιατί κάποιος που σκέφτεται να παραγγείλει μαζί παιχνίδια - αξεσουάρ μπορεί να το σημειώσει .. νομίζω λογικό είναι να εξυπηρετήσουν μια μεγαλύτερη παραγγελία .. εκτός αν πιστεύεις τα παραμύθια περι προτεραιότητας  

Αν ήταν έτσι φίλε θα είχα παραλάβει από τους πρώτους. 2159Ε(εξοφλημένης) μαζί με αγορά καινούργιας τηλεόρασης, την οποία δε μπορώ να χαρώ με τους μαλάκες που έχω μπλέξει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη στη δίκη μου περίπτωση . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

10 λεπτά πριν, GeorgeX77 είπε

Αν ήταν έτσι φίλε θα είχα παραλάβει από τους πρώτους. 2159Ε(εξοφλημένης) μαζί με αγορά καινούργιας τηλεόρασης, την οποία δε μπορώ να χαρώ με τους μαλάκες που έχω μπλέξει

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη σ εμένα  . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη στη δίκη μου περίπτωση . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη σ εμένα  . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

το ξέρω, απλώς τον πόνο μου σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, GeorgeX77 είπε

το ξέρω, απλώς τον πόνο μου σου λέω.

Χαχα, είσαι ωραίος ! Το ξέρω ότι δεν σε παρηγορεί ιδιαίτερα η σκέψη, αλλά φαντάσου ότι όλη αυτή η αναμονή κατά βάση επιτείνει την απόλαυση ! Σε κάθε περίπτωση, θα αποζημιωθείς όταν συνδέσεις την κονσόλα.. εγώ που είχα να ασχοληθώ από ps3 έχω πάθει σοκ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη στη δίκη μου περίπτωση . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα γίνει σε κάθε περίπτωση . Είπα απλά τι συνέβη σ εμένα  . Για του λόγου τ αληθές κάποια αξεσουάρ τα οποία δεν καίγομαι να τα κρατήσω τα έχω βάλει προς πώληση 

Το ότι "κατά τύχη" έτυχε και σου έστειλαν την κονσόλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να προτρέπεις και άλλους σε κάτι αντίστοιχο. 

Αν παρακολουθήσεις το thread πιο παλιά, θα καταλάβεις ότι δεν είσαι ο μόνος που το σκέφτηκε, είσαι ο μόνος που ΤΟΥ Υλοποιήθηκε. 

Παιδιά με δύο χειριστήρια, δύο παιχνίδια και το play, τους έστελναν μόνο τα περιφερειακά και για το play το έπαιζαν τρελιτσα. 

Υπηρχε άνθρωπος που παρήγγειλε για την καφετέρια του 5 PLAY (2500ευρω) ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ και δεν του απέστειλαν ποτέ. Φυσικά Ακύρωσε το παληκαρι και τώρα που τον θυμηθηκα, μακάρι να το παιδί να βρήκε αλλού άκρη. 

Άλλος από εδώ πήρε iPhone 12 και play στις 19 Νοέμβρη παραγγελία με 1700ευρω ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ πάλι και του έστειλαν το iPhone μόνο. 

Εμένα προσωπικά και μόνο που δεν λες την αλυσίδα που το έκανες... τελειώνει εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Το ότι "κατά τύχη" έτυχε και σου έστειλαν την κονσόλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να προτρέπεις και άλλους σε κάτι αντίστοιχο. 

Αν παρακολουθήσεις το thread πιο παλιά, θα καταλάβεις ότι δεν είσαι ο μόνος που το σκέφτηκε, είσαι ο μόνος που ΤΟΥ Υλοποιήθηκε. 

Παιδιά με δύο χειριστήρια, δύο παιχνίδια και το play, τους έστελναν μόνο τα περιφερειακά και για το play το έπαιζαν τρελιτσα. 

Υπηρχε άνθρωπος που παρήγγειλε για την καφετέρια του 5 PLAY (2500ευρω) ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ και δεν του απέστειλαν ποτέ. Φυσικά Ακύρωσε το παληκαρι και τώρα που τον θυμηθηκα, μακάρι να το παιδί να βρήκε αλλού άκρη. 

Άλλος από εδώ πήρε iPhone 12 και play στις 19 Νοέμβρη παραγγελία με 1700ευρω ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ πάλι και του έστειλαν το iPhone μόνο. 

Εμένα προσωπικά και μόνο που δεν λες την αλυσίδα που το έκανες... τελειώνει εδω

Δεν πιστευω οτι εγινε κατι τετοιο με την καμια .........παιδια λιγη υπομονη τον Απρίλιο θα εξυπηρετηθουν σχεδον όλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Panoutsakos είπε

5/11 παραγγελία απο καταστημα Mall Αμαρουσιου. Σημερα αλλαξε το status.

 

 

2021-03-29 17_02_08-Εξέλιξη παραγγελίας _ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ - kotsovolos.gr.png

Καλημερα φιλε.Και γω με προπαραγγελια 5/11 απο το καταστημα του περιστεριου,ακομα τιποτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονη φιλε μ. Αποτι καταλαβαινω αυτα τα κομματια ειναι απο ακυρωσεις γιατι η παραλαβη του Μαρτιου μοιραστηκε γρηγορα. Κοντοζυγώνει και η δικη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...