Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Nikos1822 είπε

Ήδη υπάρχουν κομμάτι... φωτό από μαγαζί Κωτσόβολου στον Πύργο Ηλείας... σημερινή!!!

IMG_20210405_193555.jpg

Και δεν αρπαξες και τα 2 να γίνεις σκαλπερ? 😄

Η "επιβίωση" προέχει της ηθικής

Μπέρτολτ Μπρεχτ

😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Tetrabitos said:

Και δεν αρπαξες και τα 2 να γίνεις σκαλπερ? 😄

Η "επιβίωση" προέχει της ηθικής

Μπέρτολτ Μπρεχτ

😄

πουλάνε ακόμα οι scalper?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sotirisl είπε

πουλάνε ακόμα οι scalper?

 

Πώς δεν πουλάνε αλλά είναι στα τελευταία τους, φρακαρε το πλοίο στη διώρυγα του Σουέζ και έκαναν πανηγύρι αλλά... Ο χρόνος τώρα είναι εχθρός τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Nikos1822 είπε

Ήδη υπάρχουν κομμάτι... φωτό από μαγαζί Κωτσόβολου στον Πύργο Ηλείας... σημερινή!!!

IMG_20210405_193555.jpg

πωπω ρε Νίκο τι βίδωμα είναι πάλι αυτό? Δηλαδή *** ο Κωτσόβωλος κάλυψε τις προπαραγγελίες και τώρα έβγαλε και στο ράφι? Γιατί εκεί έπρεπε να πάνε αυτά τα 2 ps5 ,εκτός αν είναι άδεια κουτιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GeorgeX77 είπε

πωπω ρε Νίκο τι βίδωμα είναι πάλι αυτό? Δηλαδή *** ο Κωτσόβωλος κάλυψε τις προπαραγγελίες και τώρα έβγαλε και στο ράφι? Γιατί εκεί έπρεπε να πάνε αυτά τα 2 ps5 ,εκτός αν είναι άδεια κουτιά..

Είπα και εγώ να κάνω μια πλάκα έτσι να ξεχαστουμε... φυσικά και είμαι άδεια και όχι μόνο αυτό είναι και ψεύτικα (εκτυπωμένα σε χαρτόνι). Ούτε κουτί αυθεντικό δεν καταφέρνουμε να δούμε 🤣🤣

Μια ερώτηση θέλω να κάνω λίγο άσχετη με ps5...το τελευταίο διάστημα στην ανάλυση το ps4 έχει αρχίσει να μου κάνει νερά...έχω παρατηρήσει ότι τα γράμματα και γενικά η εικόνα θολώνουν λίγο.. ειδικά όταν παίζω warzone. Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το παιχνίδι αλλά μετά είδα ότι είναι και στο μενού, όταν κινώ γρήγορα το μενού η πέφτω απο αλεξίπτωτο στο παιχνίδι είναι σα να πέφτει η ανάλυση στα 720 και να κάνει ένα θόλωμα. Αλλά όταν το έκλεισα και το άνοιξα μετά από ώρες δεν είχα το ίδιο θέμα...το κάνει οπότε το θυμάται... πιστεύω είναι θέμα hdmi γιατί το έχω 7 χρόνια και δεν τι έχω αλλάξει ποτέ. Έχετε κανένα καλό να μου προτείνετε μέχρι 15-20€;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παρελαβα, περιμενα ματαια απο Public για 4 μιση μηνες ..παρελαβα απο πλαισιο μεσα σε 15 μερες,,τα συμπερασματα δικα σας, καλοπαιχνιδο μου λοιπον καθως και οσοι συναδελφοι Gamers επισηςπαρελαβαν ,καλη υπομονη σε οσους περιμενουν ακομα

169134254_277254914063128_6560548957415148268_n.jpg

169300929_582563362695206_6314902800157523460_n.jpg

169141273_308578063948378_8860122591151356765_n.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vampirion είπε

μολις παρελαβα, περιμενα ματαια απο Public για 4 μιση μηνες ..παρελαβα απο πλαισιο μεσα σε 15 μερες,,τα συμπερασματα δικα σας, καλοπαιχνιδο μου λοιπον καθως και οσοι συναδελφοι Gamers επισηςπαρελαβαν ,καλη υπομονη σε οσους περιμενουν ακομα

169134254_277254914063128_6560548957415148268_n.jpg

169300929_582563362695206_6314902800157523460_n.jpg

169141273_308578063948378_8860122591151356765_n.jpg

Από τηλεόραση πως πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vampirion είπε

μολις παρελαβα, περιμενα ματαια απο Public για 4 μιση μηνες ..παρελαβα απο πλαισιο μεσα σε 15 μερες,,τα συμπερασματα δικα σας, καλοπαιχνιδο μου λοιπον καθως και οσοι συναδελφοι Gamers επισηςπαρελαβαν ,καλη υπομονη σε οσους περιμενουν ακομα

Καλορίζικο και καλοπαίχνιδο φίλε! Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ το thread εδώ και λίγο καιρό, οπότε να συνοψίσω κάπως αυτά που έχω καταλάβει.

1. Όσοι έχουμε παραγγείλει από κωτσο, public περιμένουμε πολύ. Προσωπικά, παρήγγειλα 8/3 από κωτσο, χωρίς να το βιάζομαι ιδιαίτερα, αλλά για να μπω σε μια σειρά ώστε να μου έρθει κάποια στιγμή (βλέπω να παίζει race με το εμβολιο covid). Προφανώς όμως αν υπάρχει η δυνατότητα να το πάρω νωρίτερα, δε θα πω όχι!

2. Υπήρξε ένα παράθυρο 17-19/3 στο πλαίσιο, που όσοι το πρόλαβαν, είτε ήδη παίζουν, είτε μετρούν μέρες. Αυτό το παράθυρο φαίνεται να έκλεισε αρκετά γρήγορα. 

Οπότε μια τακτική θα μπορούσε να είναι να περιμένουμε το επόμενο "παράθυρο" του πλαισίου;

Άραγε κώτσος, public κλπ τι να λένε για το θέμα των τεράστιων καθυστερήσεων; - όχι οι υπάλληλοι προφανώς, αλλά οι διοικούντες/υπεύθυνοι/άνθρωποι που παίρνουν αποφάσεις! Δεδομένου ότι ένας ανταγωνιστής εξυπηρετεί σε 15-20 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikos1822 είπε

Ήδη υπάρχουν κομμάτι... φωτό από μαγαζί Κωτσόβολου στον Πύργο Ηλείας... σημερινή!!!

IMG_20210405_193555.jpg

Ριφιφί σήμερα. Θα είμαι έξω από το μαγαζί στις 2 το βράδυ. 

2 ώρες πριν, Nikos1822 είπε

Είπα και εγώ να κάνω μια πλάκα έτσι να ξεχαστουμε... φυσικά και είμαι άδεια και όχι μόνο αυτό είναι και ψεύτικα (εκτυπωμένα σε χαρτόνι). Ούτε κουτί αυθεντικό δεν καταφέρνουμε να δούμε 🤣🤣

Μια ερώτηση θέλω να κάνω λίγο άσχετη με ps5...το τελευταίο διάστημα στην ανάλυση το ps4 έχει αρχίσει να μου κάνει νερά...έχω παρατηρήσει ότι τα γράμματα και γενικά η εικόνα θολώνουν λίγο.. ειδικά όταν παίζω warzone. Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το παιχνίδι αλλά μετά είδα ότι είναι και στο μενού, όταν κινώ γρήγορα το μενού η πέφτω απο αλεξίπτωτο στο παιχνίδι είναι σα να πέφτει η ανάλυση στα 720 και να κάνει ένα θόλωμα. Αλλά όταν το έκλεισα και το άνοιξα μετά από ώρες δεν είχα το ίδιο θέμα...το κάνει οπότε το θυμάται... πιστεύω είναι θέμα hdmi γιατί το έχω 7 χρόνια και δεν τι έχω αλλάξει ποτέ. Έχετε κανένα καλό να μου προτείνετε μέχρι 15-20€;

 

Άκυροοοοο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από Πλαίσιο με εκδήλωση ενδιαφέροντος στις 19/3. 

Τα καλά να λέγονται. Το συγκεκριμένο κατάστημα έκανε την καλύτερη διαχείριση στο θέμα PS5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...