Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι; Όλοι αυτοί από τα 200€ θα σωθούν? Δηλαδή περίμεναν να αγοράσουν PS5 για να βγάλουν 4 μήνες μετά 200€ κάνοντας κάτι παράνομο (όσοι ιδιώτες πουλάνε με κέρδος), αλλά και ανήθικο? Δεν μπορώ να το καταλάβω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 5/2 sony center παρέλαβα την βδομάδα που πέρασε. Με όσους μίλησα μου είπαν ότι έχω δρομολογηθεί για απρίλη πέρα από μια γυναίκα που μου εξήγησε τι γίνεται. Μου είπε οτι οι παραλαβές που έρχονται ,είναι μαζί με παιχνίδια και οτι προωθούν αυτά.Ουσιαστικά,σκέτη κονσόλα πέφτει παραπίσω σε προτεραιότητα. Πρόσθεσα μερικά παιχνίδια και εξυπηρετήθηκα. Περιμένουν παραλαβή 15-20 απρίλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran91 είπε

Οι τελευταίοι που παρέλαβαν είχαν παραγγείλει 17/2. Κάποιο παλικάρι είχε παραγγείλει 5/2 και δεν τον εξυπηρέτησαν όμως δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Το προβλημα με τις λιστες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως σήμερα στο Facebook Marketplace μπήκαν αρκετά PS5 στα 500-550 ευρώ -- εγώ το ερμηνεύω πως οι scalpers ξεστοκάρουν, πράγμα που σηματοδοτεί ότι πολύ γρηγορά θα είναι ευρέως διαθέσιμο...

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sotirisl είπε

πάντως σήμερα στο Facebook Marketplace μπήκαν αρκετά PS5 στα 500-550 ευρώ -- εγώ το ερμηνεύω πως οι scalpers ξεστοκάρουν, πράγμα που σηματοδοτεί ότι πολύ γρηγορά θα είναι ευρέως διαθέσιμο...

μακάρι να είναι έτσι ρε φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, sotirisl said:

 

🤣😇 thanks, το διόρθωσα 🤣

lol έμεινε στο quote 😅

Eυχάριστο πάντως αν ισχύει κάτι τέτοιο. Προσωπικά θεωρούσα δεδομένο πως η έλλειψη θα συνεχιστεί για αρκετό καιρό ακόμη...ίσως η Sony έβαλε τις μηχανές στο 110% και καλύπτει τα preorders με σταθερό ρυθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, metallica 13 είπε

Εγώ έχω παραγγειλει από sony center 17/2 και δεν με έχουν τηλέφωνο! Είχαν πει αρχές Απρίλη! Για αυτό και ρώτησα.. 

Και μένα τα ίδια. Από ότι λένε εδώ όμως πάμε αρχές Μάη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

Όπως είχε αναφερθεί πριν την καταχώριση, δεν γνωρίζουμε κάποιο εκτιμώμενο διάστημα παράδοσης για τις παραγγελίες που καταχωρούνται το 2021, καθώς τη δεδομένη στιγμή εξυπηρετούνται παραγγελίες που καταχωρήθηκαν το 2020. Με την παραλαβή Απριλίου θα εξυπηρετηθεί μέρος των παραγγελιών Νοεμβρίου. Για τις επόμενες, συμπεριλαμβανομένης και της δικής σας, θα υπάρξει σχετική ενημέρωση.

Αυτή ήταν η απάντηση σε μήνυμα στο public... Ούτε όλο το Νοέμβριο δεν θα εξυπηρετήσουν με την νέα παραλαβή... σύμφωνα με αυτά που μου έστειλαν..

Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, sotirisl είπε

πάντως σήμερα στο Facebook Marketplace μπήκαν αρκετά PS5 στα 500-550 ευρώ -- εγώ το ερμηνεύω πως οι scalpers ξεστοκάρουν, πράγμα που σηματοδοτεί ότι πολύ γρηγορά θα είναι ευρέως διαθέσιμο...

ΖΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giwrgos-77- είπε

Παραγγελία 5/2 sony center παρέλαβα την βδομάδα που πέρασε. Με όσους μίλησα μου είπαν ότι έχω δρομολογηθεί για απρίλη πέρα από μια γυναίκα που μου εξήγησε τι γίνεται. Μου είπε οτι οι παραλαβές που έρχονται ,είναι μαζί με παιχνίδια και οτι προωθούν αυτά.Ουσιαστικά,σκέτη κονσόλα πέφτει παραπίσω σε προτεραιότητα. Πρόσθεσα μερικά παιχνίδια και εξυπηρετήθηκα. Περιμένουν παραλαβή 15-20 απρίλη. 

Εγώ που κάλεσα πάντως (19/2 είχα παραγγείλει μαζί με φίλο) τέλη Απριλίου με αρχές Μάη μου είπαν ότι περιμένουν παραλαβή και να κάνουμε υπομονή.

Και σίγουρα επειδή βομβαρδίζονται από ανυπόμονους πελάτες θα σταματήσω να καλώ από πλευράς μου. 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, costacurta είπε

Μην ξεχνάς και τα πολύτιμα μέλη με 150 αξιολόγησεις και εξίσου τεράστια διαδραστικοτητα στο σαιτ που τα πουλάνε με το κιλό για λογαριασμό φίλων όπως αναφέρουν. Σίχαματα! 

Οταν βλεπω αυτο το για λογαριασμο φιλου ειδικα απο ατομα ενεργα εδω ....    τι να πω απλα αηδιαζω με το ποσο μικροπρεπεις ειναι ο αλλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...