Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω στείλει δυο email με διαφορά 15 ημερών στον Κωτσόβολο για την προπαραγγελία μου στο PS5

Και για να μου πούνε μέχρι ποια ημερομηνία έχουν παραδώσει .Δεν μου απάντησε ποτέ κανένας και έχω κάνει παραγγελία στης 7/11/20 και έχω προπληρώσει και όλο το ποσό

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ ένα μεγάλο Χ από μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όποιος θέλει digital,υπάρχει ένα σε αυτό το κατάστημα Γερμανού.Καλεστε στο 2106727930.Επανερχομαι σε λίγο να πω την ιστορία μου.

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, 26ska είπε

Παιδιά όποιος θέλει digital,υπάρχει ένα σε αυτό το κατάστημα Γερμανού.Καλεστε στο 2106727930.Επανερχομαι σε λίγο να πω την ιστορία μου.

Πήρα εγώ και μου είπαν ότι δεν έχουν κ ούτε κ παραγγελίες δεχονται

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ricci είπε

Πήρα εγώ και μου είπαν ότι δεν έχουν κ ούτε κ παραγγελίες δεχονται

Στο τηλέφωνο αυτό που έδωσα;Μολις πήρα το δικό μου από Γερμανο,Κηφισιας 6 disc edition.

Πήρα σχεδόν όλα τα καταστήματα και βρήκα ένα ps5 disc edition εδώ και 1 digital στο τηλέφωνο που έγραψα.Επισης σε δύο καταστήματα μου κράτησαν στοιχεία.

8761AD2D-F1D1-4E7E-9AE5-EFD7E3FFE3DD.jpeg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα σε 4 Γερμανούς και μου είπαν το ίδιο. Παρέλαβαν τελευταία φορά 45-50 κομμάτια προ διμήνου και πλέον έχουν λίστες με 200πλας από τις οποίες οι περισσότεροι έχουν ήδη προπληρωσει η έδωσαν κάποιο ποσό προκαταβολή. Ένας από τους 4 ήταν ο ιδιοκτήτης και λέει περιμένει λίγα κομμάτια Ιούνιο και μετά πάλι τα ίδια.Γενικα ήταν πολύ απαισιόδοξος.Λέει σνόμπαραν την ελληνική αγορά και στέλνουν ελάχιστα.... 

Του έταξα τσουρέκι από τερκενλη μπας και μπω σε καμία λίστα αλλά τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

Εγώ πήρα σε 4 Γερμανούς και μου είπαν το ίδιο. Παρέλαβαν τελευταία φορά 45-50 κομμάτια προ διμήνου και πλέον έχουν λίστες με 200πλας από τις οποίες οι περισσότεροι έχουν ήδη προπληρωσει η έδωσαν κάποιο ποσό προκαταβολή. Ένας από τους 4 ήταν ο ιδιοκτήτης και λέει περιμένει λίγα κομμάτια Ιούνιο και μετά πάλι τα ίδια.Γενικα ήταν πολύ απαισιόδοξος.Λέει σνόμπαραν την ελληνική αγορά και στέλνουν ελάχιστα.... 

Του έταξα τσουρέκι από τερκενλη μπας και μπω σε καμία λίστα αλλά τίποτα. 

Φίλε μου,εγώ δεν πήρα σε 4 σε 20+ πήρα...Εγω πέρα από Αμπελόκηπους που πήρα το δικό μου άφησα και σε άλλα δύο στοιχεια,πριν το βρω εκεί.Ενα αν με πάρουν το έχω για φιλαράκι και αν τυχόν με πάρουν και από άλλο,θα το βάλω εδώ μέσα,όποιος θέλει να πάει να παραλάβει.

Ελπίζω να είμαι τυχερός και για άλλους!Απιστευτο σκηνικό σήμερα,από το πουθενά,ούτε σε λίστα δεν κατάφερα να μπω,βρέθηκα με ps5 σημερα,ενώ ήμουνα φουλ απελπισμένος,ότι θα βρω μετά το καλοκαίρι σε κατάστημα.

8A5B3115-B85C-453D-A576-0E940938B10C.jpeg

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να μπω σε κάποια λίστα αναμονής ή να προπαραγγείλω τη κονσόλα για όοοοταν έρθει γιατί όπου ρώτησα μου είπαν ότι δε δέχονται προπαραγγελίες και να περιμένω να ανοίξουν στο ηλεκτρονικό κατάστημα. Δηλαδή πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα να ελέγχω αν έχουν ανοίξει οι παραγγελίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mito1988 είπε

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να μπω σε κάποια λίστα αναμονής ή να προπαραγγείλω τη κονσόλα για όοοοταν έρθει γιατί όπου ρώτησα μου είπαν ότι δε δέχονται προπαραγγελίες και να περιμένω να ανοίξουν στο ηλεκτρονικό κατάστημα. Δηλαδή πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα να ελέγχω αν έχουν ανοίξει οι παραγγελίες; 

Join the club! Και εγώ στην ίδια μοίρα ειμαι, μόνο ο Κωτσοβολος δεχόταν να με βάλει σε κάποια λιστα αλλα ζητούσε λεφτά μπροστα και οοοοοταν ερχόταν! Πέραν της υπομονής το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να διαβάζουμε και εδώ για κάποια ενημέρωση της τελευταίας στιγμής(βλέπε Πλαίσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δυο παραγγελιες απο δυο μεγαλα καταστηματα στις 11/11 και ξεφτιλα πια. Φτασαμε μαιο και ακομα δεν παραλαβαμε. Ντροπη πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα! Γυρνώντας απο Κωτσοβολο μου είπαν για πριν το Πασχα άλλα βέβαια εγώ βάζω και ένα μεγάλο ερωτηματικο γιατι απο Γενάρη , μου είπαν Φλεβάρη απο Φλεβάρη Μάρτη, από Μάρτη Απρίλιο ...Χαχαχα όπως καταλαβαίνετε .....Θα κρατήσω μόνο ότι είπε ένας φίλος παραπάνω. Ψυχραιμία μία κονσόλα είναι. Βέβαια Ferrari αν είχαμε παραγγείλει πιο γρήγορα θα ήταν ετοιμοπαράδοτη. Και εγώ για τον γιο μου το προορίζω οπότε ελπίζει και αυτος για Πασχαλιατικο δώρο. Τι άλλο να πεις.....Disk με παραγγελία 21/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Connos1976 είπε

Kαλημερα! Γυρνώντας απο Κωτσοβολο μου είπαν για πριν το Πασχα άλλα βέβαια εγώ βάζω και ένα μεγάλο ερωτηματικο γιατι απο Γενάρη , μου είπαν Φλεβάρη απο Φλεβάρη Μάρτη, από Μάρτη Απρίλιο ...Χαχαχα όπως καταλαβαίνετε .....Θα κρατήσω μόνο ότι είπε ένας φίλος παραπάνω. Ψυχραιμία μία κονσόλα είναι. Βέβαια Ferrari αν είχαμε παραγγείλει πιο γρήγορα θα ήταν ετοιμοπαράδοτη. Και εγώ για τον γιο μου το προορίζω οπότε ελπίζει και αυτος για Πασχαλιατικο δώρο. Τι άλλο να πεις.....Disk με παραγγελία 21/11

Μακάρι να εχεις δικιο, περιμένω με προ παραγγελία απο 09/10/2020, απλα την άφησα να υπάρχει, και οπου κατσει και βρω αλλου θα τα κρατησω και τα 2 ( γιατι ετσι μπορω ) και ολο το καλοκαιρι θα λεω ιστοριες καθημερινής  τρέλας με βαση αυτο που τραβά ολη η Ελλάδα με Κωτσό. . . . . .!

Υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, iskon είπε

Join the club! Και εγώ στην ίδια μοίρα ειμαι, μόνο ο Κωτσοβολος δεχόταν να με βάλει σε κάποια λιστα αλλα ζητούσε λεφτά μπροστα και οοοοοταν ερχόταν! Πέραν της υπομονής το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να διαβάζουμε και εδώ για κάποια ενημέρωση της τελευταίας στιγμής(βλέπε Πλαίσιο)

Δοκιμάστε στο Γερμανο στο Κολωνάκι,μήπως μπορέσετε και αφήσετε στοιχεία.Εγω χθες εκεί μπόρεσα.Επισης οποίος έχει όρεξη και χρόνο,ας κάνει την προσπάθεια να πάρει όλα τα καταστήματα Γερμανος ένα ένα,μήπως βρει κάποιο κομμάτι.

Αυτό έκανα χθες και στάθηκα κωλοφαρδος!

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...