Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο με πήραν από Κωτσοβολο. 

Έχω παραγγελία 17/11.

Μου δίνουν 20€ δώρο επιταγή για την καθυστέρηση του Play για οποιαδήποτε αγορά. Δεν έχουν εικόνα ποτέ θα παραλάβουν είπε από sony. Μου είπε όταν παραλάβουν θα δώσουν μέχρι και 15/11 και όλα αυτά μέσα Μαΐου θα γίνουν πιθανόν. Οι υπόλοιποι με την επόμενη διάθεση θα εξυπηρετηθουν. ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιλησα με mediamarkt, ενω μεχρι χθες μου λεγαν οτι ειναι ετοιμη για παραλαβη η παραγγελια μου απο 1/11, σημερα μου λενε οτι δεν ειναι τελικα, εγινε λαθος....μας εχουν ρημαξει στην κοροιδια!

και τωρα μιλησα και με public, τελος μαιου, αρχες ιουνιου θα παραλαβουμε οι του νοεμβρη...

Επεξ/σία από ariel555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ariel555 είπε

 

και τωρα μιλησα και με public, τελος μαιου, αρχες ιουνιου θα παραλαβουμε οι του νοεμβρη...

Δεν υπάρχει τέτοια ενημέρωση, προσωπική εκτίμηση του ατόμου που μίλησες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, 26ska είπε

96B82D1E-E13D-4721-A93D-8A6389E91EB6.png

Αν ο τύπος απο τις 11-12 ενημερώθηκε για παραδοση τότε γιατί εγώ απο τις 7-11 δεν εχω τίποτα.. ή απλά λέει βλακείες ή τα έχουν κάνει μαντάρα στο Κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ariel555 είπε

μιλησα με mediamarkt, ενω μεχρι χθες μου λεγαν οτι ειναι ετοιμη για παραλαβη η παραγγελια μου απο 1/11, σημερα μου λενε οτι δεν ειναι τελικα, εγινε λαθος....μας εχουν ρημαξει στην κοροιδια!

και τωρα μιλησα και με public, τελος μαιου, αρχες ιουνιου θα παραλαβουμε οι του νοεμβρη...

Τα παιρνουν οι γνωστοι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, acalm είπε

Αν ο τύπος απο τις 11-12 ενημερώθηκε για παραδοση τότε γιατί εγώ απο τις 7-11 δεν εχω τίποτα.. ή απλά λέει βλακείες ή τα έχουν κάνει μαντάρα στο Κωτσο

Βλακειες μάλλον γιατί όπως έγραψα με πήραν τηλ ότι παω για τέλη Μαΐου ή τουλάχιστον για την έπομενη παράλαβη γιατί θα μπορούν να εξυπηρετησουν μόνο μέχρι 15/11 στην παραλαβή του Μαΐου

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την παραλαβη της παρασκευης πηραν απο 4 κομματια τα μεγαλα μαγαζια και απο 2 τα μικρα.Μεσα μαιου θα ερθουν παλι κατι λιγα κομματια.Υπαρχει μεγαλη ελλειψη chip δυστυχως και η παραγωγη ειναι ελαχιστη.Και δυσκολα θα βελτιωθουν τα πραγματα στο αμεσο μελλον.Υπομονη παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί. Μπορώ να προπαραγγείλω το PS5 από κάπου στην Ελλάδα με την κανονική του τιμή;

πχ 400 ευρώ το digital.

Δεν με νοιάζει ας έρθει και σε 5 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Βλακειες μάλλον γιατί όπως έγραψα με πήραν τηλ ότι παω για τέλη Μαΐου ή τουλάχιστον για την έπομενη παράλαβη γιατί θα μπορούν να εξυπηρετησουν μόνο μέχρι 15/11 στην παραλαβή του Μαΐου

ποσο μετραει που ειμαι κωτσο 16-11; χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlackBear είπε

27.10 public Περιστέρι...όταν τους παίρνω και λέω για Περιστέρι το κλείνουν...Δύο μέρες αυτό το νταλκα...Έχει μιλήσει κανείς;;

Πες τους καλιακούδα... 😛

Πέρα από την πλάκα και ΄συ αν ήσουν υπάλληλος σε τηλεφωνικό κέντρο θα είχες φρικάρει απ' τα τόσα τηλέφωνα δυσαρεστημένων και πόσο μάλλον ανυπόμονων πελατών που παίρνουν καθημερινά! Πρέπει να μπούμε λίγο και στην ψυχοσύνθεση των υπαλλήλων και του προσωπικού που είναι στην πρώτη γραμμή και τρώνε όλο αυτό καθημερινά και δεν φταίνε! Πλήν ελάχιστων περιπτώσεων που και πάλι άνθρωποι είναι και κάποια στιγμή θα εξαντληθεί η υπομονή τους.

Παρ' όλα αυτά καταδικάζω την όποια διαχείριση έγινε από τις ελληνικές επιχειρήσεις και σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με όλο αυτό!

Υπομονή πάντως, όσο μπορούμε υπομονή! Δεν θα τα κρατήσουν, το μόνο σίγουρο είναι αυτό! Θέλουν έσοδα...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsibosp είπε

ποσο μετραει που ειμαι κωτσο 16-11; χαχαχα

Για μια μέρα θα πας πίσω σχεδόν μισό μήνα. 

Εντάξει παιδιά λέγαμε για πλάκα θα πάμε καλοκαίρι αλλά τελικά θα φτάσουμε όντως Ιούνιο μέχρι να εξυπηρετηθουμε εμείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οι τύποι εδώ στα μαγαζιά είναι απαράδεκτοι,βέβαια φταίει κ η amd,αλλά δεν έπρεπε να πάρουνε τόσες προπαραγγελιες και να είναι Μαιος και κόσμος να παλεύει να παραλαβει από Σεπτέμβριο.Εινςι απαράδεκτη η κατάσταση,αν έλα που δεν υπάρχει και το series X,αλλιώς πιστεύω η Sony θα είχε πάθει ζημιά με τέτοια αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...