Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Εγώ μια συζήτηση που έκανα με υπεύθυνο Γερμανού μου είπε είναι τραγική η κατάσταση και θα έρχονται ελάχιστα κομμάτια ανά μήνα. Πέρα από όλα όλα αυτά που συμβαίνουν μου είπε ότι την Ελλάδα σαν χώρα(σαν gaming οντότητα) την σνομπάρουν και δεν την υπολογίζουν καν

Καταρχάς, για δεδομένα μεγέθους αγορας, προφανως κ η Ελλαδα δε θα είναι στη πρώτη γραμμή παραδόσεων σε σχέση με χωρες οπως Γερμανια, Ισπανια, Αγγλια κλπ. Ουτε καν.
Απο εκει κ πέρα, η Ελλάδα απέχει παρα πολυ από το να "σνομπάρεται" από την Sony. Το Ελληνικό τους team ειναι παρα πολυ δυνατό και δραστήριο και τρέχει συνέχεια να κάνει πράγματα και να ζητήσει όσο το δυνατόν περισσότερα καλούδια για την Ελληνική αγορά. Πληθυσμός 10μυρια και βλέπουμε παιχνιδια μεταγλωτισμένα, ειναι πολυ πολυ σπάνιο. Κ γενικα η sony hellas κανει πολυ εντονο promotion Ελλαδα, διαγωνισμους, διαφημίσεις, events κλπ. 
Ακόμα κ στο launch, να ξερεις οτι υπήρχαν χώρες μεγαλύτερες απο Ελλαδα στην ΕΕ που δεν πήραν καν κονσόλες, πήραν μετα απο 1+ μήνα. ;)
Σνομπαρισμα σίγουρα δεν έχουμε, απλα ειναι απόλυτα λογικο να μην ειμαστε στην πρώτη γραμμή λόγο μεγέθους αγορας.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζουν στοκ από σήμερα όλα τα μεγάλα καταστήματα uk.αρα κοντά είμαστε 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Παραγγελία από κωτσοβολο 7/11 γνωρίζεται αν παρέλαβε κάνεις η αν πρόκειται  να παραλάβουν? Επίσης η διανομή γίνεται με κουριερ η Πας και τα παίρνεις από τα καταστήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μιλήσει με Πλαίσιο στις 22/04/2021 για την λίστα αναμονής και μου είχαν πει πως θα βγει επίσημη λίστα σύντομα. Μπήκαμε στον Μάιο και τίποτα ακόμη. Έχει κανεις καμία ενημέρωση;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Faithlesscookiemonster είπε

Είχα μιλήσει με Πλαίσιο στις 22/04/2021 για την λίστα αναμονής και μου είχαν πει πως θα βγει επίσημη λίστα σύντομα. Μπήκαμε στον Μάιο και τίποτα ακόμη. Έχει κανεις καμία ενημέρωση;

Μπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fuzba76 είπε

Καλησπέρα

Παραγγελία από κωτσοβολο 7/11 γνωρίζεται αν παρέλαβε κάνεις η αν πρόκειται  να παραλάβουν? Επίσης η διανομή γίνεται με κουριερ η Πας και τα παίρνεις από τα καταστήματα?

7/11??εμενα μου είπαν ότι έφτασαν 11 και θα εξυπηρετησουν μέχρι 15 στην επομενη φουρνιά. Το έγραψα παραπάνω. Από Αθήνα είσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι 13/11 από Κωτσό και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... ξέρω σίγουρα ότι έχουν φτάσει να δώσουν μέχρι 7/11 γιατί πήρε ένας γνωστός αλλά γενικά κ στο ίντερνετ δν έχω δει κάποιον με μεταγενέστερη ημερομηνία από Κωτσό....ας ελπίσουμε ότι στν φουρνιά π θα έρθει τώρα θα εξυπηρετηθούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Rattlehead είπε

7/11??εμενα μου είπαν ότι έφτασαν 11 και θα εξυπηρετησουν μέχρι 15 στην επομενη φουρνιά. Το έγραψα παραπάνω. Από Αθήνα είσαι; 

Απο Λαρισα ! κ η μονη ενημερωση που ειχα ειναι οτι περιμενουν στις αποθηκες! Εβαλα ενα φιλο που δουλευει κωτσοβολο να το ψαξει κ γραφει αριθμο προτεραιοτητας 0 ! αυτο πριν το πασχα

Ειχα βρει κ μια κληση πριν 5 μερες απο κεντρικα στο κωτσοβολο, πηρα πισω γιατι δεν το προλαβα και βγηκε ενας αλλος  κ λεει δεν ξερουμε γιατι σας καλεσαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Faithlesscookiemonster είπε

Είχα μιλήσει με Πλαίσιο στις 22/04/2021 για την λίστα αναμονής και μου είχαν πει πως θα βγει επίσημη λίστα σύντομα. Μπήκαμε στον Μάιο και τίποτα ακόμη. Έχει κανεις καμία ενημέρωση;

εγώ 22/03/2021 μπηκα λιστα αναμονης καμια ενημερωση ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rattlehead είπε

7/11??εμενα μου είπαν ότι έφτασαν 11 και θα εξυπηρετησουν μέχρι 15 στην επομενη φουρνιά. Το έγραψα παραπάνω. Από Αθήνα είσαι; 

Εγώ είμαι 8/11… εξαφανισμένοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BlackBear είπε

Χρόνια πολλά παιδιά Χριστός Ανέστη. Είμαι 27.10 public Περιστέρι...έχει κανείς κάνα νεο;

Υποτίθεται όλα τ κατάστηματα θα παραλάβουν μέσα στο μήνα (από εδώ κ από εκεί κάτι λένε για 15 μαϊου) οπότε Περιμένουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, 26ska είπε

Ρε τι γίνεται με το ps5,μίσος χρόνος κονσόλα και δεν υπάρχει πουθενά....

Και που είσαι ακόμα. Απο 22 και μετά θα ξεκινήσει να ομαλοποιείται σιγά σιγά η κατάσταση. Μέχρι τότε λοιπόν επιμονή και κουράγιο σε όσους το περιμένουν και φυσικά να θυμόμαστε ποιά scalpoμάγαζα μας το προσέφεραν στα 750€ 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Και που είσαι ακόμα. Απο 22 και μετά θα ξεκινήσει να ομαλοποιείται σιγά σιγά η κατάσταση. Μέχρι τότε λοιπόν κουράγιο και να θυμόμαστε ποιά scalpoμάγαζα μας το προσέφεραν στα 700€ ώστε να τα μαυρίσουμε!  

και επίσης ποια ζήτησαν προκαταβολές και δεν παρέδωσαν κονσόλα ουτε μετά απο μήνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...