Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, goustafson είπε

Μίλησα με το Πλαίσιο την Παρασκευή 14/5 και δεν είχαν καμία ενημέρωση σχετικά με το πότε θα έχουν κονσόλες. Το μόνο που είπε είναι πως θα δώσουν προτεραιότητα στη λίστα.

ας ελπισουμε να ειμαστε μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsibosp είπε

αυτο που τους πιστευετε ακομα πραγματικα με ξεπερναει. Ξεκολληστε παιδια. Υπαρχει θεμα με την παραγωγη, υπαρχει θεμα με τα logistics, υπαρχει θεμα με την εξυπηρετηση των καταστηματων γενικα (τα δινουν σε δικους τους, καμια υπευθυνη ενημερωση, Ελλαδαρα για παντα κτλ.). θα ερθει οταν ερθει, κονσολα παιχνιδιων ειναι δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης ευτυχως. Προσωπικα περιμενω απο 16-11 με προπληρωμενη παραγγελια Κωτσοβολο και σε μια σειρα αναμονης Γερμανος σε πολυ καλη θεση. Οτι ερθει πρωτο. Το εχω ξαναπει χαλαρωστε και απολαυστε το. 

φίλε καλά τα λες, όντως δυστηχώς έχουμε σοβαρότερα προβλήματα από το ps5 για να ασχοληθούμε. Πάντως αν σου έρθει από Γερμανό πρώτα και μπορείς παραχώρησε μου τη σειρά σου στον Κωτσο, γιατί έδωσα τόσα λεφτά και πήρα καινούργια τηλεόραση και δε μπορώ να την αξιοποιήσω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπάθησα σήμερα να το πάρω από amazon.co.uk είχε βγει stock μόνο για το disk version. Τζίφος όμως, κόλλαγε το καλάθι κ έβγαζε error όσες φορές και να δοκιμάσα. Προφανώς εξαντλήθηκε πάλι μέσα σε 30 λεπτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, netgeo είπε

Εγώ προσπάθησα σήμερα να το πάρω από amazon.co.uk είχε βγει stock μόνο για το disk version. Τζίφος όμως, κόλλαγε το καλάθι κ έβγαζε error όσες φορές και να δοκιμάσα. Προφανώς εξαντλήθηκε πάλι μέσα σε 30 λεπτά!

Πόσο έβγαινε από το amazon???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, netgeo είπε

Εγώ προσπάθησα σήμερα να το πάρω από amazon.co.uk είχε βγει stock μόνο για το disk version. Τζίφος όμως, κόλλαγε το καλάθι κ έβγαζε error όσες φορές και να δοκιμάσα. Προφανώς εξαντλήθηκε πάλι μέσα σε 30 λεπτά!

Το ίδιο και εγώ, βγήκε και το Digital για λίγα λεπτά αλλά δεν προχώραγε η παραγγελία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bill987 είπε

Πόσο έβγαινε από το amazon???

Ελα μου ντε, αυτό ήθελα να δω... τιμή UK είναι 449 λίρες αλλά τώρα νομίζω έχει κ δασμούς κ με το shipping θα πήγανε σίγουρα κάνα 100ικο καπέλο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, netgeo είπε

Ελα μου ντε, αυτό ήθελα να δω... τιμή UK είναι 449 λίρες αλλά τώρα νομίζω έχει κ δασμούς κ με το shipping θα πήγανε σίγουρα κάνα 100ικο καπέλο...

:D αυτό ήθελα να μάθω, με τους δασμούς πόσο θα έβγαινε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, netgeo είπε

Ελα μου ντε, αυτό ήθελα να δω... τιμή UK είναι 449 λίρες αλλά τώρα νομίζω έχει κ δασμούς κ με το shipping θα πήγανε σίγουρα κάνα 100ικο καπέλο...

 Μπαινουν τα bots kai μπλοκαρουν το συστημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, kundi είπε

στο περίπου 700 από Αμαζόν   και δεν το αγοράζεται από κάποια αγγελία. 

καλυτερα 700 λογω μεταφορικων κλπ παρα σε ιδιωτη που το πουλαει 700€ για να βγαλει κερδος 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν το κοίταξα βάζοντας ένα PS4 στο καλάθι.

Αυτό που γίνεται είναι το εξής, στην τιμή του καταλόγου γίνεται αφαίρεση του ΦΠΑ της Αγγλίας, προστίθεται το κόστος των μεταφορικών και εκεί μπαίνει ο ΦΠΑ που αντιστοιχεί στην Ελλάδα.

Οπότε με τιμή 449 και μεταφορικά 25 λίρες βγαίνει κουστούμι 496 λίρες με όλα μέσα, το οποίο μας κάνει 575 γιούρια.

Επεξ/σία από netgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, adreas13122 είπε

ας ελπισουμε να ειμαστε μεσα

Νομίζω πως μας κοροϊδεύουν γενικά εσεις από plaisio περιμένετε κονσόλες (εγώ public) και λένε πως τηρούν σειρά προτεραιότητας και καλά. Φίλος πήγε προχθες σε plaisio Θεσσαλονίκης και βρήκε σε ράφια κονσόλες 

FAC0B365-7E9C-4988-AE4B-9F3B00D628E7.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zifkas είπε

Νομίζω πως μας κοροϊδεύουν γενικά εσεις από plaisio περιμένετε κονσόλες (εγώ public) και λένε πως τηρούν σειρά προτεραιότητας και καλά. Φίλος πήγε προχθες σε plaisio Θεσσαλονίκης και βρήκε σε ράφια κονσόλες 

FAC0B365-7E9C-4988-AE4B-9F3B00D628E7.jpeg

ΑΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

και στον κωτσοβολο εχει, αδεια κουτια ειναι, και εχουν ενα εκθεσιακο ps5, τους ρωτησα αν το πουλανε, αλλα ειπαν καταφατικα οχι γιατι ειναι για demo, να το δοκιμαζουν δηλαδη εκει οσοι πανε και τελος!

τα γραφικα παντως εξακολουθω να πιστευω οτι δεν εχουν καμια ιδιαιτερη διαφορα με το ps4 που τα ειδα διπλα διπλα στο ιδιο game και στις ιδιες tv...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...