Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα μήνυμα στο viber απο γενικη ταχυδρομικη,εκανα και εγω παραγγελία από πλαίσιο στις 2 το μεσημερι.Τυχαινει να εστάλη και σε κάποιον άλλο μήνυμα στο viber ή ειμαι ο μόνος?😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά,

Μετά από 7 μήνες και μια ΜΑΡΤΥΡΙΚΗ εβδομάδα με τον Κωτσόβολο (τηλέφωνο και κατάστημα Ηλιούπολης) επιτέλους παρέλαβα το PS5 . 

Παραγγελία 9/11 για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και την στήριξη μιας και μόνο από εδώ μαθαίναμε πραγματικά την κατάσταση και όχι τις !@#$% του κάθε καταστήματος.

Καλή συνέχεια εύχομαι και καλό κουράγιο στους εναπομείναντες.

20210616_182448-min.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, maksek είπε

Έλα όμως που μπαίνοντας στους όρους πληρωμής στη συνέχεια για να δω αν πρέπει να έχω μετρητά ή παίρνουν κάρτα, βλέπω πως προφανώς επειδή η συνολική πληρωμή είναι άνω των 500 ευρώ δεν γίνεται να πληρώσεις στον κούριερ!

2η φορά που το βλέπω αυτό σήμερα. Ο κανονισμός αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να πληρώσεις ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ στο κουριερ για αντικαταβολή άνω των 500. Και ως επιχείρηση, είναι υποχρεωμένος να έχει ασύρματο pos μαζί του για να μην τρέχεις στο κατάστημα (οκ στην επαρχία μπορεί να μην είναι και τόσο κακό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

2η φορά που το βλέπω αυτό σήμερα. Ο κανονισμός αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να πληρώσεις ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ στο κουριερ για αντικαταβολή άνω των 500. Και ως επιχείρηση, είναι υποχρεωμένος να έχει ασύρματο pos μαζί του για να μην τρέχεις στο κατάστημα (οκ στην επαρχία μπορεί να μην είναι και τόσο κακό). 


φιλε μου, είναι 500€ συν ΦΠΑ. Όποτε αυτό που λες δεν ισχύει. Επίσης οι εταιρίες μπορούν να κόψουν ξεχωριστά 2 τιμολόγια ένα της κονσόλα και ενα του παιχνιδιού και να σπάσει το ποσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

2η φορά που το βλέπω αυτό σήμερα. Ο κανονισμός αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να πληρώσεις ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ στο κουριερ για αντικαταβολή άνω των 500. Και ως επιχείρηση, είναι υποχρεωμένος να έχει ασύρματο pos μαζί του για να μην τρέχεις στο κατάστημα (οκ στην επαρχία μπορεί να μην είναι και τόσο κακό). 

Πήρα τηλέφωνο και μου λέει κανονικά μετρητα δεν υπάρχει προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Chris_13 είπε


φιλε μου, είναι 500€ συν ΦΠΑ. Όποτε αυτό που λες δεν ισχύει. Επίσης οι εταιρίες μπορούν να κόψουν ξεχωριστά 2 τιμολόγια ένα της κονσόλα και ενα του παιχνιδιού και να σπάσει το ποσο. 

Ισχυει μια χαρά αυτό που λέω. Μια σωστή ανάγνωση θέλει μόνο 😉

Και για να μην μείνω στα λόγια:

  Η ACS σύμφωνα με τον πρόσφατο νόμο 4446/22-12-2016 άρθρο 69, που απαγορεύει τις συναλλαγές των ιδιωτών για ποσά άνω των 500€ (τελικού ποσού συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ) σε μετρητά, ενημερώνει ότι οι αποστολές αυτές θα παραδίδονται στους παραλήπτες, αποκλειστικά από τις reception των καταστημάτων μας, όπου θα γίνεται είσπραξη μόνο με τη χρήση τραπεζικής κάρτας 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dionisis210 είπε

Περιεργη κινητικοτητα, μαλλον ηρθε καποια μεγαλη παρτιδα...

Και ο κωτσος στις 9/11 τόσες μέρες.... άντε να δούμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα χθες Τεταρτη με Κωτσοβολο, 25/11 disc. Μου ειπε οτι την ιδια μερα ηρθε ενημερωση σε εκεινους οτι εξυπηρετουν 10-13 Νοεμβρη και πιστευει λογικα τον αλλον μηνα θα παραλαβω... Παντως πολλοι που το τσιμπησαν σιγουρα θα εχουν προπαραγγειλει παιδια, θα ερθει και λιγο νωριτερα η σειρα μας υποθετω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Καλά δίνετε σημασία σε κάποιον με 0 ( ολογράφως μηδεν) αξιολογήσεις για ένα αντικείμενο αξίας; 

oύτε ένα ευρώ παραπάνω στους scalpers ακόμα και στα καταστήματα που υπερκοστολογούν ούτε ένα ευρώ,. 

Καλύτερα να περιμένεις παρά να τροφοδοτει κάποιος αυτή την ληστεία. 

Aκριβώς το ίδιο το λέω και για τις κάρτες γραφικών που η ανοησία αρκετών να σκάνε χρήματα 3-4 φορές πάνω από την κοστολογημένη αξία τους έχει οδηγήσει την αγορά σε μια epic φουσκα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Geogal1997 είπε

Παρέλαβα μήνυμα στο viber απο γενικη ταχυδρομικη,εκανα και εγω παραγγελία από πλαίσιο στις 2 το μεσημερι.Τυχαινει να εστάλη και σε κάποιον άλλο μήνυμα στο viber ή ειμαι ο μόνος?😋

Καλημερα, 

Εγω ελαβα SMS για παραδοση σημερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...