Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις παρέλαβα και εγώ, ένα μεγάλο μπράβο στον οδηγό από το πλαίσιο, επειδή έκοψα τιμολόγιο πήγε στον χώρο της εργασίας μου και με περίμενε κανένα μισάωρο μέχρι να φτάσω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά

εχει γίνει σε κανεναν status update απο Γερμανο;

Πάντως σε τηλέφωνο που εκανα χθες, μου ειπαν απο την στιγμή που έγινε παραγγελία, θα παραλάβω εντός 3 ημερών (αν και κρατάω μικρό καλάθι)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimitris_xm είπε

Καλημέρα παιδιά

εχει γίνει σε κανεναν status update απο Γερμανο;

Πάντως σε τηλέφωνο που εκανα χθες, μου ειπαν απο την στιγμή που έγινε παραγγελία, θα παραλάβω εντός 3 ημερών (αν και κρατάω μικρό καλάθι)

Εδώ ακόμα είναι "Σε επεξεργασία", εγώ που πηρα χθες τηλέφωνο δεν μου είπε κάτι τέτοιο, το μόνο που είπε είναι ότι τα προιντα ήταν διαθέσιμα και δεσμευτιαν οπότε λέει είναι " Σίγουρο " Ότι θα παραλάβετε. Αυτά, ε σήμερα πρεπει να αλλάξει το status, αμα ειναι εντός 3 ημερών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimitris_xm είπε

Καλημέρα παιδιά

εχει γίνει σε κανεναν status update απο Γερμανο;

Πάντως σε τηλέφωνο που εκανα χθες, μου ειπαν απο την στιγμή που έγινε παραγγελία, θα παραλάβω εντός 3 ημερών (αν και κρατάω μικρό καλάθι)

Είναι ακόμα σε επεξεργασία, αλλά τώρα λέει Τιμολογήθηκε  17.06.2021

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως public από 10/11 πληρωμένη ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

έστειλα ένα mail μέσω φόρμας χθες και πήρα απάντηση bot:

 

Αναφορά σε κείμενο
Καλημέρα σας,
 
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Public.gr για τις αγορές σας.
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως είμαστε στη διαδικασία αναζήτησης του προϊόντος 1428499  της παραγγελίας σας xxxxxxxxxxxx στο δίκτυο των προμηθευτών μας και μόλις έχουμε ενημέρωση για το χρόνο παράδοσης θα επικοινωνήσουμε εκ νέου μαζί σας.
 
Σας διαβεβαιώνουμε ότι συνεχίζουμε την προσπάθεια μας για την παραλαβή της παραγγελίας σας το συντομότερο δυνατό.

😩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι βλέπω εδώ θα παραλάβουν σήμερα από Πλαίσιο. Σε εμένα ενώ γράφει ότι έχει τιμολογηθεί και έχει δρομολογηθεί για παράδοση γράφει εκτιμώμενη ημερομηνία 25/6. Γιατί τόση καθυστέρηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με το κατάστημα Γερμανου που έβαλα για παραλαβή χθες, και μου είπε ο υπάλληλος, ότι από την στιγμή που ήταν διαθέσιμα, 2-3 εργάσιμες θα είναι στο κατάστημα για παραλαβή.

Επεξ/σία από Tatofski64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Οι περισσότεροι βλέπω εδώ θα παραλάβουν σήμερα από Πλαίσιο. Σε εμένα ενώ γράφει ότι έχει τιμολογηθεί και έχει δρομολογηθεί για παράδοση γράφει εκτιμώμενη ημερομηνία 25/6. Γιατί τόση καθυστέρηση; 

Και εγώ εκτιμώμενη ημερομηνια έχω 23/6 αλλά είμαι εκτός Αθηνών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2021 στις 11:23 ΜΜ, Ascian είπε

Ούτε εγώ έχω ειδοποίηση και είμαι προπληρωμένη παραγγελία 19/11 disc από Κώτσο. Πλέον δεν κοιτάω καν την ιστοσελίδα για να δω αλλαγή στο στάτους. Κουράστηκα να βλέπω το ίδιο μήνυμα εδώ και μήνες. Πάλι καλά έχω τον υπολογιστή κιόλας και έχω ακομα τo PS4. 

Ναι σαφώς είναι ένα σχετικά παγκόσμιο θέμα και δεν είναι τόσο απλό να δείχνεις κάπου το δάχτυλο, αλλά δεν διαχειρίστηκε σωστά από κανένα μαγαζί, δε γίνεται παραγγελίες που γίνανε το 21 να πληρούνται και παραγγελίες Οκτωμβρίου/Νοεμβρίου να κοιτιούνται μπας και κινηθεί κάτι. Ο πελάτης παραγγέλνει και το θέλει όσο πιο σύντομα γίνεται φυσικά, δεκτό, αλλά "σειρά προτεραιότητας" my ass.

Και δεν είναι οτι έχω "ανάγκη" την κονσόλα, είναι απλά οτι το θέλω στο σπίτι μου για να μην έχω αβεβαιότητες καθημερινά. Και όταν το πάρω, πάλι τα παιχνίδια του 4 θα παίξω γιατί αυτά που με ενδιαφέρουν στο 5 δεν έχουν βγει ακόμα, αλλά αν είναι δυνατόν. Δεν παθαίνω κάτι που δεν το έχω, δεν είναι φάρμακο ή πρώτη ανάγκη, αλλά δεν είναι και λίγα τα λεφτά, αν ήταν ενα 10ρικο θα έλεγες ΟΚ τσούζει αλλά μικρό το κακό. Και τώρα δεν ξέρεις ποιός σε κοροϊδεύει πρώτος. 

Μέχρι να στο φέρει ο Κωτσόβολος θα έχουν βγει και τα παιχνίδια του 5 μη φοβάσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Είναι ακόμα σε επεξεργασία, αλλά τώρα λέει Τιμολογήθηκε  17.06.2021

 

Ναι και μενα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, keropi είπε

εγώ πάντως public από 10/11 πληρωμένη ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

έστειλα ένα mail μέσω φόρμας χθες και πήρα απάντηση bot:

 

😩

Σημερα η αυριο θα σε παρουν τηλεφωνο.

 

Ήρθε μεγάλη ποσότητα και θα γίνουν προτάσεις για έκπτωση -10 ευρω σε κάποια games. 

Όπως επίσης θα γίνουν αντιπροτάσεις με το bundle με το rachet για όποιον θέλει.(σε αυτους που δεν το έχουν προπληρώσει όμως,αν σε ενδιαφέρει δεν χάνεις κατι να τους ρωτησεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Είναι ακόμα σε επεξεργασία, αλλά τώρα λέει Τιμολογήθηκε  17.06.2021

 

 

5 λεπτά πριν, Neo είπε

Ναι και μενα.

Μηπως ειναι ευκολο να μας πειτε τι ωρα παραγγειλατε; 

Εμενα ακομα δεν εχει τιμολογηθει 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο Bundle sto πλαίσιο 

Sony PlayStation 5 + Marvel's Spiderman: Miles Morales Ultimate

https://www.plaisio.gr/sony-playstation-5-marvel-s-spiderman-miles-morales-ultimate_3759466?qId=8f0ccf3bee2c9a90b87f3eee87904e78&qIx=products

Επεξ/σία από prolog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...