Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Hellwarrior είπε

 

Μηπως ειναι ευκολο να μας πειτε τι ωρα παραγγειλατε; 

Εμενα ακομα δ εν εχει τιμολογηθει 🤔

Καπου στις 15.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Ξανά διαθέσιμο το bundle με το ratchet and clank στο πλαίσιο:

https://www.plaisio.gr/sony-playstation-5-ratchet-clank-rift-apart_3759431?qId=1643598a92936bb9c369a3ea454ba564&qIx=products

Το τσίμπησα από το link σου,  στο site με απλή περιήγηση δεν βγαίνει. Η παραγγελία προχωρήσε κανονικά και με χρέωσε. Για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να ξεμπλοκάρει. Το πρωί κάλεσα σε Γερμανό (Πειραιώς) και με έβαλε σε λίστα ενδιαφέροντος, μου είπε οτι έλαβαν mail πως θα έχουν φουλ παραλαβή σε 15μερες. Με κάθε επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Μόλις με πήραν τηλ από Κωτσόβολο για επιβεβαίωση διεύθυνσης μπορεί να παραλάβω και Σάββατο αλλιώς από εβδομάδα σίγουρα 13/11 disc ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

11/11 τίποτα ακόμα. Κωτσόβολος disc

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους παρέλαβα! το βραδυ θα το λιώσω :) :) :)

Οπως είπα επίσης περιμένω παραγγελία απο κωτσόβολο ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ την επόμενη βδομάδα. (με εχουν παρει τηλ 2 φορες αυτοι οτι θα έρθει)
Καταλαβαίνω οτι εχουν ψιλο ανοίξει οι παραγγελίες οπότε αυτό αφορά οσους δεν πρόλαβαν τα bundle "ανοιγματα" (που ειναι ακόμα ανοιχτά οποτε τους προτείνω απο εκεί)

Για όποιον θέλει δίνω ps5 (με απόδειξη απο κωτσόβολο) και το παιχνίδι Ratchet & Clank: Rift Apart (σφραγισμένο χωρις απόδειξη καθως το εχω τωρα απο πλαισιο) ολα μαζι στην τιμή τους 570. (εδώ "κερδίζω" οτι δεν θα κρατήσω το παιχνιδι που δεν θέλω)

Επειδη δεν θελω να πεσει στους "φιλους" που τα πουλάνε με καπέλο θα βάλω  δύο "όρους"

1) να εχει μιλήσει εδώ στο φορουμ οτι περιμένει την κονσόλα (με αντικαταβολή κατα προτίμηση για να μην χρεωθεί διπλά) 

2) να ακυρώσει την παραγγελία ή να εχει την "ηθική" υποχρέωση να κανει το ιδιο οταν παραλάβει την "δική" του.


Δεν ειναι όροι για "καψόνια" απλά σιχαίνομαι αυτους που τα πουλάνε ακριβότερα (εχουν το δικαιωμα να το κάνουν οπως και εγώ έχω δικαίωμα να τους σιχαίνομαι) και δεν θέλω να το κάνουν "εις βάρος μου"
 

Υ.Γ. Απο αθήνα και θα έρθει Χολαργό για παραλαβή

Επεξ/σία από animae
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netgeo είπε

Το τσίμπησα από το link σου,  στο site με απλή περιήγηση δεν βγαίνει. Η παραγγελία προχωρήσε κανονικά και με χρέωσε. Για να δούμε...

Παραλαβή αύριο 18.06! Αυτά είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα προχώρησε κι εμένα "σε επεξεργασία" από χθεσινή μεσημεριανή παραγγελία στο Γερμανό. Μάλλον από βδομάδα θα τα έχουμε απ'ότι φαίνεται, δεν τους βλέπω να κινούνται σε ταχύτητες Πλαισίου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ακυρωσα απο public 6/11.Απο γερμανο ειμαι σε κατασταση "τιμολογηθηκε" με παραγγελια γυρω στις 4.Απο βδομαδα θα το εχουμε λογικα.Δεν πειραζει που δεν ειναι οσο γρηγοροι οσο στο πλαισιο.Και η 1 βδομαδα καλα ειναι σε σχεση με τους 7.5 μηνες απο αλλα καταστηματα :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έκανα παραγγελία στο πλαίσιο το  ps5  μαζί με το σπαιντερμαν και έβαλα αντικαταβολή. Επειδή διαβάζω που κάποιοι λέτε ότι δεν γίνεται και κάποιοι λέτε ότι δεν υπάρχει θέμα, τελικά τι ακριβώς ισχύει πρέπει να πάρω να αλλάξω τρόπο πληρωμής ή δεν θα έχω θέμα;;;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...