Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mikele13- είπε

παρτους εσυ τηλεφωνο,μην περιμενεις να σε παρουν....

Πήρα αλλά αφού έκανα navigate τον τηλεφωνητή για να με συνδέσουν, μετά δεν απάνταγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pug987 είπε

Εμένα με πήραν αλλά δεν το άκουσα να απαντήσω. Ελπίζω να ξανακαλέσουν και να μη χάσω σειρά. 

Και εμένα με είχαν καλέσει πρώτη φορά Σάββατο και λόγο δουλειάς δεν απάντησα και με ξανά πήραν σήμερα το πρωί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Οι άνθρωποι στο Κώτσο αποδείχτηκαν πρότυπο αντι-επαγγελματιών! Μέχρι τέλος του μήνα είπαν θα έχουν ξανά απόθεμα στο Πλαίσιο και Γερμανό (ίσως και στο You)! Ρίχνετε συχνές ματιές στο Insomnia και είναι σιγουράκι πως θα έρθει στα χέρια σας το PS5 άμεσα.

Ρε John μακάρι να είχα αυτή τη δυνατότητα, αλλά δυστηχώς το ps5 το αγόρασα με τη δωροκάρτα των 400Ε, οπότε και να ακυρώσω θα μου μείνει στο χέρι.. 2000χιλ έσκασα και ακόμα περιμένω με τους βλάκες. Άλλα ξέχασα τώρα πήρανε τα φράγκα, τελειώσαν οι ψευτό-ευγένειες. Όλοι οι άλλοι δίνουνε το bundle αβέρτα και ο Κωτσος από Δευτέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Πριν μια ώρα είχα κλήση από Sony center αλλά είχα πεταχτεί σε δουλειά.

Δήλωση ενδιαφέροντος 17/3 

Το θέμα είναι ότι τώρα είμαι ταπί για να την τσιμπήσω.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος από Αθήνα, είμαι Ζωγράφου,ας μου στείλει μύνημα.

Θα τους πάρω τηλέφωνο και ενημερώνω.

EDIT.

Λοιπόν, μίλησα με Sony center πριν 5 λεπτά.

Σήμερα παρέλαβαν παρτίδα αλλά με Ratchet μαζί.

Ο πρώτος που μου έστειλε μύνημα, μίλησα τηλεφωνικά μαζί του, και πάει τώρα να την παραλάβει στο όνομα μου από Γλυφάδα.

 

Παρέλαβα και εγω χάρη στον Mikele!! Ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2021 στις 8:15 ΜΜ, sthar13 είπε

IMG_20210617_200549.jpg

Καλησπέρα παίδες. Παρέλαβα και γω πριν καμιά ώρα το bundle του Γερμανού (παραγγελία 17/6). Ανέλπιστο να έχω ps5 τον Ιούνιο. Εννοείται έχω ακυρώσει παραγγελία Κωτσόβολου με αντικαταβολή.

Εύχομαι σε όσους δεν έχουν πάρει ακόμα, να παραλάβουν σύντομα.

Σας χαιρετώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Re4cTiV3 είπε

Παρέλαβα και εγω χάρη στον Mikele!! Ευχαριστώ πολύ!

καλοριζικη και καλοπαιχνιδη η κονσολα σου!!!

χαιρομαι αφανταστα που εδωσα χαρα.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι μετα απο 7 μηνες αναμονη αξιζω  να παραλαβω απο16/6  σημερα.
Αυριο ακυρώνω
1. sony hellas lista ενδιαφέροντος απο φεβρουαριο
2.πλαισιο λιστα ενδιαφεροντος απο 22 Μαρτιου.
3. Κωτσοβολος παραγγελια απο Δεκεμβρη.
Νομιζω οτι ετσι πρεπει να κανουμε ολοι.
Και θα υποστηριξω φουλ το μαγαζι της γειτονιάς μου σε οτι χρειαστω απο games παρελκόμενα μιας και δεν καταφερα να το παρω απο αυτους.
Μην υποστηριξεται τους Μαυραγορητες να ειναι καλα θα τους θυμομαστε να ειναι σίγουροι.......για χαρη τους πηρα ενα switch μια χαρα μου εκατσε.

Μην μου στειλετε μηνύματα για τα κρατημενα νομιζω οτι το πιο δικαιο ειναι να τα ακυρωσω και να πανε στον επόμενο. 

Ευχαριστώ πολύ για την παρεα  θα μπαινω να τα λεμε και ειμαι σιγουρος πως μεχρι τελη Ιουλίου θα εχει λυθει το προβλημα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα ενδιαφέροντος 18/3 στο Sony Center, με πήραν τηλέφωνο για το bundle 580 με μεταφορικά 10 ευρώ, 10 ευρώ για 500 ευρώ παραγγελία... τεσπα ένεκα η ανάγκη... κατά τα άλλα καλά, καιρός να παραλάβουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε επιτλέους και το δικό μου μετά από 7μισι μήνες αναμονή. Public 11/11 Disk.

Φαίνεται να υπάρχει κίνηση οπότε ελπίζω όλοι όσοι περιμένουν να βρεθούν με κονσόλα σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pug987 είπε

Ήρθε επιτλέους και το δικό μου μετά από 7μισι μήνες αναμονή. Public 11/11 Disk.

Φαίνεται να υπάρχει κίνηση οπότε ελπίζω όλοι όσοι περιμένουν να βρεθούν με κονσόλα σύντομα.

Παρομοίως, και σε φίλο 17/11. 

Με κάλεσαν να με ρωτήσουν εάν θέλω να παραλάβω ή εάν θα με ενδιέφερε το bundle με το Ratchet να κάνω αλλαγή και μου το έστειλαν. 

PS: Σε περίπτωση που σας καλέσουν από το κατάστημα Αγίας Παρασκευής και δεν προλάβετε να το σηκώσετε και πάρετε πίσω, μην ελπίζετε να το σηκώσουν. Δοκίμασα πάνω από 10 φορές όλη τη διάρκεια της μέρας και απλά δεν. Πάρτε στο τηλέφωνο παραγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από digitalpassion γλυφάδας, η ενημέρωση που έχουν απο sony, είναι ότι η φάση θα πάει έτσι, τουλάχιστον μέχρι μάρτη του 2022. Οπότε παιδιά όποιος ψάχνει κονσόλα θέλει κυνήγι και τύχη. ψαχούλεμα σε γνωστά sites (εκτός απο κοτσοβολο), και κανα τηλέφωνο. 

Και ούτε ένα ευρώ στους scalpers. 

Να πω και εγώ  ένα μπράβο στον mikele13- που εξηπηρέτησε παιδί έδώ, και δεν έκανε τον λίγουρα για να βγάλει 50-100 ευρώ. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα στο sony center να ρωτησω πως παει με τις προπαραγγελιες μαρτιου και μου πλασαραν το bundle με ratchet στα 570. Αποφασισα να το παρω αν και ηξερα οτι η σειρα μου εχει φτασει και ειναι θεμα πολυ λιγων ημερων. Για οσους αλλους περιμενουν απο μαρτη προτεινω να συνεχισουν να περιμενουν, υπηρχαν πολλες κονσολες στο μαγαζι και ειναι ανηθικο το οτι προσπαθουν να αρπαξουν +70 ευρω ανευ λογου ενω εχουμε περιμενει τοσο καιρο. Η αισθηση που αποκομμισα ειναι οτι λενε εντελως ψεμματα και προσπαθουν να δουλεψουν κοσμο. Η αγορα εχει γεμισει ηδη κονσολες - μην ψαρωνετε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...