Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, closetkeeper είπε

Τώρα μαυτο που κάνεις.... Το δινεις όπου νανε και μεις στο κωτσοβολο ακόμη στο περίμενε. Αν δεν ακυρώσεις πως θα έρθει η σειρά μας; 

'Εχεις δίκιο αλλά έχω πληρώσει με πιστωτική με δόσεις και άντε να βρω άκρη με τους ούγκανους του Κω(τσοβο)λου να πάρω τα λεφτά μου πίσω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει και εγώ την παραγγελία μου από Κωτσόβολο από αρχές Μάϊου. Να σημειώσω ότι όταν έκανα την παραγγελία ο άνθρωπος στο τηλέφωνο μου είπε 3 μήνες Max αναμονή. Χθες τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν έχουμε κάποια ξεκάθαρη πιθανή ημερομηνία και μου είπαν ότι τέλη Ιουνίου με αρχές του άλλου περιμένουν μεγάλη παραλαβή, κοντά στα 600+ κομμάτια απ'ό,τι με ενημέρωσε αλλά δεν μου έδωσε κάποια ξεκάθαρη απάντηση. Λέτε να έχουμε ελπίδα εμείς που κάναμε πρόσφατα την παραγγελία μας ή χλωμό?

Επεξ/σία από spiketsi
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είχα τηλέφωνο απο Κωτσόβολο να αλλάξει η παραγγελία μου απο απλή disk κονσόλα στο bundle με το rachet and clank (με +70 ευρω επιβάρυνση βεβαια) - παράδοση άμεση μου είπαν Δευτέρα ή Τρίτη.

Παραγγελία 17/11.

Αρνήθηκα και είπα να πάει στον επόμενο ...

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δίκιο ο φίλος και εγώ μίλησα με Κωτσόβολο κ μου είπαν ότι έχουν πακέτα με το παιχνίδι μαζί και όσα έχουν θα εξυπηρετήσουν τις προπαραγγελιες και όχι για νέα αγορά.....ρε τι απάτη παίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά βλέπουν τα μεγάλα καταστήματα το παρτυ των scalpers. Ξέρωντας ότι δε μπορούν να πουλήσουν κονσόλα 700 και 800 ευρώ, προσπαθούν έμμεσα να ανεβάσουν τους τζίρους τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ να αναφέρω πως επειδή παρέλαβα από Γερμανό την περασμένη εβδομάδα, προσπαθώ απο τότε να ακυρώσω την παραγγελία στον Κωτσοβολο (18/3) και να παρω την προκαταβολή πίσω (150€) και οι τύποι απλά με κοροϊδεύουν. 

Ο ένας μου ζήτησε να του στειλω αποδεικτικό κατάθεσης γιατί δε φαίνεται στο σύστημα οτι εχω πληρώσει, απο τοτε δεν πηρα καμία απάντηση, και οι υπολοιποι στο τηλεφωνο λενε πως δεν ξερουν γιατι δεν απαντησε, θα προχωρήσουν το αιτημα οι ιδιοι και θα με καλεσουν πισω. 

Με όποιον μιλάω, μου αναφέρει πως δεν έχει δημιουργηθεί κανένα αίτημα από τους προηγούμενους!

Λογικα περιμενουν να πλουτίσουν απο τους τοκους, σε καμια 20ρια χρόνια θα τα πάρω πισω... 

Επεξ/σία από Disavowed
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, melkiades είπε

'Εχεις δίκιο αλλά έχω πληρώσει με πιστωτική με δόσεις και άντε να βρω άκρη με τους ούγκανους του Κω(τσοβο)λου να πάρω τα λεφτά μου πίσω

Ακόμα και το να παραχωρήσεις τη σειρά σου σε άλλον, δύσκολο είναι. Το είχα προσπαθήσει με ένα παιδί παλιότερα και μου είχαν πει ότι δε γίνεται. Το γιατί δε το κατάλαβα ποτέ..

1 ώρα πριν, spiketsi είπε

Έχω κάνει και εγώ την παραγγελία μου από Κωτσόβολο από αρχές Μάϊου. Να σημειώσω ότι όταν έκανα την παραγγελία ο άνθρωπος στο τηλέφωνο μου είπε 3 μήνες Max αναμονή. Χθες τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν έχουμε κάποια ξεκάθαρη πιθανή ημερομηνία και μου είπαν ότι τέλη Ιουνίου με αρχές του άλλου περιμένουν μεγάλη παραλαβή, κοντά στα 600+ κομμάτια απ'ό,τι με ενημέρωσε αλλά δεν μου έδωσε κάποια ξεκάθαρη απάντηση. Λέτε να έχουμε ελπίδα εμείς που κάναμε πρόσφατα την παραγγελία μας ή χλωμό?

Μακάρι να είναι έτσι, τουλάχιστον αν όχι να εξυπηρετηθούμε, να προχωρήσουν λίγο οι προπαραγγελίες.

40 λεπτά πριν, Disavowed είπε

Εγώ να αναφέρω πως επειδή παρέλαβα από Γερμανό την περασμένη εβδομάδα, προσπαθώ απο τότε να ακυρώσω την παραγγελία στον Κωτσοβολο (18/3) και να παρω την προκαταβολή πίσω (150€) και οι τύποι απλά με κοροϊδεύουν. 

Ο ένας μου ζήτησε να του στειλω αποδεικτικό κατάθεσης γιατί δε φαίνεται στο σύστημα οτι εχω πληρώσει, απο τοτε δεν πηρα καμία απάντηση, και οι υπολοιποι στο τηλεφωνο λενε πως δεν ξερουν γιατι δεν απαντησε, θα προχωρήσουν το αιτημα οι ιδιοι και θα με καλεσουν πισω. 

Λογικα περιμενουν να πλουτίσουν απο τους τοκους, σε καμια 20ρια χρόνια θα τα πάρω πισω... 

τελικα 650Ε το πλήρωσες. Καλύτερα να πήγαινες εξαρχής σε scalper, τουλάχιστον δε θα περίμενες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "προς διεκπεραίωση" που γράφει στην παραγγελία μου στο site του Public τι ακριβώς σημαίνει; Πριν λίγο καιρό έγραφε "σε εκτεταμένη αναζήτηση".

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, demitriSbv είπε

Το "προς διεκπεραίωση" που γράφει στην παραγγελία μου στο site του Public τι ακριβώς σημαίνει; Πριν λίγο καιρό έγραφε "σε εκτεταμένη αναζήτηση".

Ευχαριστώ!

Meh δεν είναι τίποτα..Μόνο το τηλέφωνο θα σε καθησυχάσει ότι την επόμενη θα το χεις...Έτσι έμπαινα και γω κάθε μία ώρα για κάνα, μήνα και μόνο όταν έσκασε τηλ ήξερα ποτέ θα το χω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Παιδιά μην στείλετε μήνυμα, προς το παρόν κάποιοι απάντησαν στην αρχή και μετά χάθηκαν, βρέθηκε άτομο.

πηρες κονσολα τελικα η αλλαξες γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...