Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν πήρα (αν και προλάβαινα) διότι προτιμώ να πάρω κάποιο σκέτο.

Ελπίζω ότι τώρα θα ανοίξει η κάνουλα σιγά σιγά από περισσότερα μαγαζιά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, livetop είπε

Επιτέλους Πρόλαβα!!!!! τρέξτε!

Τι γκαντεμιά είναι αυτή. ακυρώθηκε η παραγγελία για μη πληρωμή της αλλά τα χρήματα δεσμευτηκαν κανονικά! τώρα μιλάω με τράπεζες και πλαίσιο πως θα τα πάρω πίσω... Τί γκαντεμια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, livetop είπε

Τι γκαντεμιά είναι αυτή. ακυρώθηκε η παραγγελία για μη πληρωμή της αλλά τα χρήματα δεσμευτηκαν κανονικά! τώρα μιλάω με τράπεζες και πλαίσιο πως θα τα πάρω πίσω... Τί γκαντεμια!!!

 

γιατί σου ακυρώθηκε? αφού μπήκες αμέσως και εκανες παραγγελία, τι μλκ ειναι αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Socratis_g είπε

 

γιατί σου ακυρώθηκε? αφού μπήκες αμέσως και εκανες παραγγελία, τι μλκ ειναι αυτή?

Γιατί το πλαίσιο δεν μπορεί να δεί τα χρήματα και τους έστειλα μαιλ με φωτο απο την τραπεζα αλλα δεν αρκει λενε και να μιλήσω με την τράπεζα να αποδεσμεύσουν τα χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, livetop είπε

Γιατί το πλαίσιο δεν μπορεί να δεί τα χρήματα και τους έστειλα μαιλ με φωτο απο την τραπεζα αλλα δεν αρκει λενε και να μιλήσω με την τράπεζα να αποδεσμεύσουν τα χρήματα

bank transfer το έκανες? δεν έβαζες ρε χριστανέ ενα paypal ή μια καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, livetop είπε

Γιατί το πλαίσιο δεν μπορεί να δεί τα χρήματα και τους έστειλα μαιλ με φωτο απο την τραπεζα αλλα δεν αρκει λενε και να μιλήσω με την τράπεζα να αποδεσμεύσουν τα χρήματα

Μην αγχώνεσαι. Το ότι δεν βλέπουν στο σύστημα τους την χρεωση σημαίνει ότι θα αποδεσμευτούν αυτόματα μετά από λίγο καιρό. Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πράγμα με τον Γερμανό και τελικά τα χρήματα αποδεσμεύτηκαν μόνα τους μετά από 15 μέρες περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

bank transfer το έκανες? δεν έβαζες ρε χριστανέ ενα paypal ή μια καρτα.

Κανονικά με κάρτα τα έστειλα αλλά μαλλον το σαιτ του πλαίσιο κάτι έπαθε και δεν μπορεσε να το δει. Μίλησα με την τραπεζα και μου είπαν οτι τα χρήματα έφυγαν για πλαίσιο και ότι πρέπει να μιλήσω μαζί τους

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι δινουν αποθεμα σε αυτους που δεν εχουν προπαραγγελιες και δε το διαθετουν μονο σε αυτους που εχουν προπαραγγελιες και περιμενουν απο δεκεμβρη νοεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί προφανώς δεν τα έχουν προπληρώσει αυτοί (λαμογια) ώστε να τα έχουν δεσμευσει οπότε τα στέλνουν όπου είναι να τα στείλουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι δινουν αποθεμα σε αυτους που δεν εχουν προπαραγγελιες και δε το διαθετουν μονο σε αυτους που εχουν προπαραγγελιες και περιμενουν απο δεκεμβρη νοεμβρη.

Το Πλαίσιο δεν πρέπει να έχει άτομα που περιμένουν πλέον γιατί δίνει έτσι παραγγελείες από τον Μάρτιο. Τώρα εγώ προσωπικά περιμένω από Κωτσόβολο από τον Δεκέμβριο άρα ήταν no-brainer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω οταν εχω ενα πελατη που του χρωσταω κονσολες νοεμβρη και δεκεμβρη γιατι παω σε εναν αλλο πελατη που δε του χρωσταω τιποτα και του δινω νεο αποθεμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmayson είπε

Αυτο λεω οταν εχω ενα πελατη που του χρωσταω κονσολες νοεμβρη και δεκεμβρη γιατι παω σε εναν αλλο πελατη που δε του χρωσταω τιποτα και του δινω νεο αποθεμα;;;

Ο Κωτσόβολος δεν έκανε κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω. Τώρα για τα άλλα καταστήματα δεν γνωρίζω αν ισχύει κάτι. Στα public πάντως έπαιρναν τηλέφωνο αυτούς που είχαν παραγγείλει από νωρίτερα και τους ρώταγαν αν ήθελαν το bundle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...