Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πηραν απο public και κωτσο με παραγγελιες των 11/11 και μου προτειναν και οι δυο το bundle rachet 569€ για να μου στειλουν πιο γρηγορα κονσολα αλλιως θα περιμενω λενε. Στο public ειπα οκ και θα το στειλουν τελικα δευτερα μου ειπαν, στον κωτσοβολο τους ειπα οχι θα περιμενω την απλη που την θελει ενας φιλος. Εχω περιεργεια να δω ποτε θα παραλαβω σκετη disk απο κωτσο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/Ευχάριστα-νέα-για-τη-διαθεσιμότητα-PS5-στην-Ελλάδα/68453.html

η κατασταση με την διαθεσιμοτητα του ps5 εχει βελτιωθει παρα πολυ, δεν χρειαζεται καποιος να πηγαινει να παιρνει 2-3 κονσολες οταν βγαινουνε διαθεσιμα καποια κομματια, για να παει μετα να τα πουλησει στις αγγελιες να βγαλει 100-200 ευρω, καποιος μπορουσε να βγαλει ετσι κερδος στην περιοδο της καραντινας που ητανε η ζητηση στα υψη , πλεον εχει πεσει και η ζητηση και υπαρχουνε περισσοτερα κομματια διαθεσιμα καθε φορα

εδω σημερα στις 1 παρα ειδα οτι ειχε βγει ειδηση οτι υπαρχουνε διαθεσιμα ps5 κονσολες στο πλαισιο, μεχρι τις 2 και 15 υπηρχε διαθεσιμο το πακετο με το spiderman, δηλαδη πανω απο μια ωρα μπορουσε καποιος να το παραγγειλει,  και εγω ενδιαφερομουνα να παρω ps5 στην περιοδο της καραντινας, αλλα πλεον δεν με ενδιαφερει, σιγα μην καθομαι να παιζω μεσα στο σπιτι ολη μερα στο κατακαλοκαιρο

Επεξ/σία από crsweber
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρανε και εμένα σήμερα από Public για μια παραγγελία (πληρωμή στο κατάστημα) που είχα κάνει αρχικά, πριν τον Κώτσο (μερικές μέρες πριν του Κώτσου), μου πρόσφεραν το Ratchet bundle και ζήτησα να ακυρωθεί. Ξέρω ότι είναι εν μέρει sunken cost fallacy να περιμένω ακόμα την πληρωμένη παραγγελία στο Κώτσο αλλά από την άλλη άσε με που θα πληρώσω και παραπάνω απλά για να το πάρω πιο γρήγορα. Έχω περιμένει από το Νοέμβρη, θα περιμένω άλλο ακόμα για να πάρω αυτό που ήθελα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2021 στις 2:14 ΜΜ, xXxGiorgoS είπε

Αδελφε αρχικα ευχομαι καλο καψιμο. Το disc παρελαβες ετσι? Γτ και εγω public ειμαι 11/11 αλλα digital..

Να σαι καλά φίλε  Ναι το disc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, crsweber είπε

και εγω ενδιαφερομουνα να παρω ps5 στην περιοδο της καραντινας, αλλα πλεον δεν με ενδιαφερει, σιγα μην καθομαι να παιζω μεσα στο σπιτι ολη μερα στο κατακαλοκαιρο

Βλάσφημε φύγε από το τοπικ! Δεν είσαι gamer εσύ! Πέραν της πλάκας, και εγω δεν θα θυσιάσω καλοκαίρι για το παιχνίδι,  αλλά δε γινόταν να πω όχι στο ps5 τώρα που το βρήκα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαγκες μετά από 7 μήνες ο Θεός με θυμήθηκε. Λοιπόν παραγγελία από Public 11/11 DIGITAL και μου ήρθε ειδοποίηση σήμερα ότι το ps5 έφτασε και το έχουν δωσει στην acs για να μου το στείλουν. Βέβαια εάν δεν το πάρω στα χέρια μου πλέον για τίποτα δεν είμαι σίγουρος...αλλα τι σκατα δεν γίνεται να παίξουν μπινια και τώρα..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας μάγκες

Παρήγγειλα ps5 disk από πλαίσιο μαζί με το σπαιντερμαν στα 549€ (το είχε διαθέσιμο μέχρι τις 14.30). Μου είπαν θα στείλουν μειλ από βδομάδα για να μου πουν ποτε θα το πάρω. Να ελπίζω για μες στο καλοκαίρι? Έχω ακούσει ότι γενικά στο πλαίσιο τα δίνουν γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, apkarpet είπε

Γειά σας μάγκες

Παρήγγειλα ps5 disk από πλαίσιο μαζί με το σπαιντερμαν στα 549€ (το είχε διαθέσιμο μέχρι τις 14.30). Μου είπαν θα στείλουν μειλ από βδομάδα για να μου πουν ποτε θα το πάρω. Να ελπίζω για μες στο καλοκαίρι? Έχω ακούσει ότι γενικά στο πλαίσιο τα δίνουν γρήγορα.

Θα το πάρεις άμεσα, αν είσαι Αττική την άλλη μέρα, για επαρχία στέλνουν με courier οπότε απλά θα μετρήσεις μερικές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2021 στις 2:42 ΜΜ, Sakm είπε

Παιδιά ενημέρωση από διευθυντή μεγαλης αλυσίδας που τυχαίνει να είναι γαμπρός μου τον Ιούλιο θα γεμίσουν όλα τα ράφια καταστημάτων με ps5 οπότε υπομονή.

εγω τα ελεγα καποιοι δεν με πιστεψανε.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Sakm είπε

εγω τα ελεγα καποιοι δεν με πιστεψανε.

Μακάρι αλλά απέχει πολύ από αυτό που λές. Απλά λίγες κονσόλες διατέθηκαν απο Πλαίσιο και Γερμανό και πάλι online. Μέχρι να έχουν όλοι διαθεσιμότητα Κωτσόβολος Public MediaMark κτλ έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Ειδικά για να τις δεις σε ράφια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, cocous είπε

Μακάρι αλλά απέχει πολύ από αυτό που λές. Απλά λίγες κονσόλες διατέθηκαν απο Πλαίσιο και Γερμανό και πάλι online. Μέχρι να έχουν όλοι διαθεσιμότητα Κωτσόβολος Public MediaMark κτλ έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Ειδικά για να τις δεις σε ράφια. 

για να καταλαβεις ποσο καλυτερη ειναι η κατασταση στις κονσολες, απλα αναφερω οτι ολο τον απριλιο εδω στο ινσομνια στις αγγελιες αντε το πολυ καμια δεκαρια κονσολες ps5 εβλεπες να φιγουραρουν στις αγγελιες, πλεον τις τελευταιες 10  μερες εχω δει πανω απο 100 αγγελιες για σφραγισμενα Ps5, τον ιουλιο που αρχιζουν οι διακοπες για τους πιο πολλους θα πεσει και αλλο η ζητηση για κονσολες και θα υπαρξουνε πολλες ακυρωσεις απο προπαραγγελιες

Επεξ/σία από crsweber
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sakm είπε

εγω τα ελεγα καποιοι δεν με πιστεψανε.

κοιτα φιλε. εγω πηγα και ρωτησα σε ενα καταστημα vodafone πριν ενα μηνα και μου ειπαν οτι στα ραφια θα ειναι απο το 2022 και μετα. να σκεφτεις οτι το ιδιο καταστημα ειχε τελειωσει με προπαραγγελιες νοεμβριου απο τον ΦΛΕΒΑΡΗ. τωρα για bundles δν ξερω, αλλα αμα περιμενεις απο κωτσοβολο η παμπλικ τσαμπα κοπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sakm είπε

εγω τα ελεγα καποιοι δεν με πιστεψανε.

Και εγω το ειχα πει οτι μετα απο τηλεφωνημα στη Γερμανια μου ειχαν πει οτι  Ιουλιο-Αυγουστο περιμενουν πολυ μεγαλες παρτιδες εκει, αλλα τι να πιστεψει ο αλλος που εχει προπαραγγειλει η περιμενει να βγει μηνες και ειναι μεσα στην απογοητευση.

Αισιο τελος και για μενα, παλιοτερα ειχα γραψει οτι αν το εβρισκα μεχρι Οκτωβρη που το θελει ο μικρος για το FIFA 22 ειναι μια χαρα, τελικα το εχει απο Ιουνιο...ευχομαι σε ολους να το αποκτησουν το συντομοτερο.

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει απο Κωτσόβολο τον Μαρτιο, αλλα με χρήση πιστωτικής. Έχω πληρώσει ήδη 4 δόσεις. Σε περίπτωση ακύρωσης, γνωρίζει κανείς αν θα παρω τα χρήματά μου πίσω ; Ο λόγος ακύρωσης είναι απλα επειδή αλυσίδες όπως το Πλαίσιο και ο Γερμανός φέρνουν κομμάτια και παραλαμβάνεις σχεδόν άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ellhvas είπε

Έχω παραγγείλει απο Κωτσόβολο τον Μαρτιο, αλλα με χρήση πιστωτικής. Έχω πληρώσει ήδη 4 δόσεις. Σε περίπτωση ακύρωσης, γνωρίζει κανείς αν θα παρω τα χρήματά μου πίσω ; Ο λόγος ακύρωσης είναι απλα επειδή αλυσίδες όπως το Πλαίσιο και ο Γερμανός φέρνουν κομμάτια και παραλαμβάνεις σχεδόν άμεσα.

κατα 99% θα τα παρεις σε δοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...