Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, tapa21 είπε

Εμενα σημερα πηγε "Σε επεξεργασία"  (παραδοση στο σπιτι), αρα λογικά απλά καθυστερουν

Απλώς μου κάνει εντύπωση επειδή είναι παραλαβή από το κατάστημα και μέσα στην Αθήνα. Θεωρητικά μπορούσαν να το έχουν και 2 ώρες μετά τη παραγγελία μου έτοιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Vituman είπε

Απλώς μου κάνει εντύπωση επειδή είναι παραλαβή από το κατάστημα και μέσα στην Αθήνα. Θεωρητικά μπορούσαν να το έχουν και 2 ώρες μετά τη παραγγελία μου έτοιμο..

Και σε μένα το ίδιο τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν όλα οκ και θα το στείλουν αλλά ακόμα δε βλέπω πρόοδο. Επίσης η πληρωμή μέσω πιστωτικής δεν εχει ξεγκριζαρει ακόμα στο app. Ελπίζω να μην μας την κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, netgeo είπε

Και σε μένα το ίδιο τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν όλα οκ και θα το στείλουν αλλά ακόμα δε βλέπω πρόοδο. Επίσης η πληρωμή μέσω πιστωτικής δεν εχει ξεγκριζαρει ακόμα στο app. Ελπίζω να μην μας την κάνουν...

Επικοινώνησα και εγώ μόλις, μου είπαν πως λόγω της τεράστιας ζήτησης που έγινε μαζικά, ίσως καθυστερήσει 1-2 μέρες, αλλά εφόσον είναι και εντός Αττικής, το πιο πιθανό να το χω μέχρι αύριο. Όπως και να χει λέει, αυτή τη βδομάδα σίγουρα. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βραδυ μιλαγα παλι με Γερμανια και μεσα στα πολλα τεχνολογικα που ειπαμε εμαθα οτι σε κανα δυο εβδομαδες θα υπαρξει παρα πολυ μεγαλο στοκαρισμα στην Ευρωπη...

Θα μου πειτε γιατι μας το λες ενω εχεις την κονσολα.

Ο λογος ειναι οτι πολλοι απο εσας ισως το θελετε χωρις τα bundle για διαφορους λογους με εναν απο αυτους και τον χρηματικο...και εκ των πραγματων λογω ποσοτητας το πιο πιθανο ειναι να τα δινουν σκετα πλεον οι αλυσιδες.

Καλη συνεχεια.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jec_one είπε

Καλημέρα και από μένα.

Διαβάζω τα σχόλια από Φεβρουάριο και έπαιρνα ακρετές πληροφορίες(άλλες φορές σωστές άλλες όχι).

Επειδή είδα το φίλο που είχε 19/11 από Κωτσόβολο και το παρέλαβε αναθάρρησα(έχω 27/11 από Κωτσόβολο).

Ήμουν έτοιμος για ακύρωση παραγγελίας και επιστροφή χρημάτων καθώς το έχω εξοφλήσει  από Δεκέμβριο αλλά τώρα δεν ξέρω.

Να περιμένω Κωτσόβολο;

Ο φιλος που λες αλλαξε την παραγγελια του απο το απλο ps5 disc σε bundle ratchet and clank. Γιαυτο θα του το πανε πιο γρηγορα. Αλλος κωδικος το απλο αλλος το bundle (και αλλη τιμη φυσικα). Εσυ (εμεις) θα αργησουμε ακομα λιγο καιρο με την απλη εκδοση disc. Αν δεν κανω λαθος εξυπηρετουν τωρα αρχες μηνα 11-2020. Ειναι στην ημερομηνια 11-11-2020 συγκεκριμενα απο οτι ειδα. Προσωπικα ειμαι 16-11 και δεν εχει αλλαξει κατι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ακόμη δεν έχετε παραλάβει από τον Νοέμβριο; Είναι δυνατόν;;; Εγώ περιμένω να βγει σε κανονική τιμή το απλό γιατί cd σπάνια παίρνω στο 4. Όλα τα κατεβάζω. Να δούμε μήπως έρθει τίποτα μέσα στον ερχόμενο μήνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ, δεν πρόκειται να ξανά γίνει σύντομα στοκαρισμα σε μαγαζιά, να τα αγοράσουμε με δόσεις, οι μικρομεσαίοι, έτσι? Δεν γνωρίζουμε κάτι? Γιατί άμα περιμένεις από scalpers μόνο πάνω από 650 στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vituman είπε

Απλώς μου κάνει εντύπωση επειδή είναι παραλαβή από το κατάστημα και μέσα στην Αθήνα. Θεωρητικά μπορούσαν να το έχουν και 2 ώρες μετά τη παραγγελία μου έτοιμο..

Εγώ περιμένω ακόμα από 19/11/20 που έκανα παραγγελία και ακόμα τίποτα ... Βλέπω όλους τους άλλους που τσιμπάνε τις κονσόλες σε πολύ μικρό διάστημα δεξιά κ αριστερά από Πλαίσιο και αλλού κ εκνευρίζομαι όσο δεν υπάρχει ...Προφανώς η κατάσταση ξέφυγε στον Κωτσόβολο...Απλά σήμερα ύστερα από τόσους μήνες έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ ...δεν άντεξα άλλο. Όταν θες να κρατήσεις τους πελατες σου, σημαίνει και καλή διαχείριση των παραγγελιών -οτιδήποτε κ αν ήταν-κ διαρκούς συνεννόησης με τη "μαμα" εταιρεία ...πόσο μάλλον υστερα απο 6-7 μηνες απολύτως καμία ενημέρωση...

Δε φταίνε μου οι υπάλληλοι ,  ούτε θέλω να τα χώσω κάπου ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Χθες το βραδυ μιλαγα παλι με Γερμανια και μεσα στα πολλα τεχνολογικα που ειπαμε εμαθα οτι σε κανα δυο εβδομαδες θα υπαρξει παρα πολυ μεγαλο στοκαρισμα στην Ευρωπη...

Θα μου πειτε γιατι μας το λες ενω εχεις την κονσολα.

Ο λογος ειναι οτι πολλοι απο εσας ισως το θελετε χωρις τα bundle για διαφορους λογους με εναν απο αυτους και τον χρηματικο...και εκ των πραγματων λογω ποσοτητας το πιο πιθανο ειναι να τα δινουν σκετα πλεον οι αλυσιδες.

Καλη συνεχεια.
 

Ρε φίλε τι με bundle τι χωρίς, περιμένουμε τόσο καιρό και υπάρχουν άτομα που με λίγες μέρες αναμονής το έχουν πάρει. Μακάρι να έχεις δίκιο και να παραλάβουμε και εμείς γιατί είναι μεγάλη αδικία όλο αυτό. Ειδικά όταν παραλαμβάνουν από αλυσίδες που έχουν ακόμα ανοιχτές προπαραγγελίες.

27 λεπτά πριν, fwtoulis είπε

Εγώ περιμένω ακόμα από 19/11/20 που έκανα παραγγελία και ακόμα τίποτα ... Βλέπω όλους τους άλλους που τσιμπάνε τις κονσόλες σε πολύ μικρό διάστημα δεξιά κ αριστερά από Πλαίσιο και αλλού κ εκνευρίζομαι όσο δεν υπάρχει ...Προφανώς η κατάσταση ξέφυγε στον Κωτσόβολο...Απλά σήμερα ύστερα από τόσους μήνες έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ ...δεν άντεξα άλλο. Όταν θες να κρατήσεις τους πελατες σου, σημαίνει και καλή διαχείριση των παραγγελιών -οτιδήποτε κ αν ήταν-κ διαρκούς συνεννόησης με τη "μαμα" εταιρεία ...πόσο μάλλον υστερα απο 6-7 μηνες απολύτως καμία ενημέρωση...

Δε φταίνε μου οι υπάλληλοι ,  ούτε θέλω να τα χώσω κάπου ...

Φίλε έτσι ακριβώς νιώθω και εγώ και όλοι μας. Και ειδικά όταν ο πελάτης σου, που σου έχει σκάσει 2χιλ. ντούκου ή όταν σου έχει εξοφλήσει εξ' ολοκλήρου τη παραγγελία. Αν δεν μπορούσες να το έλεγες εξαρχής και όχι να συμπεριφέρεσαι ότι τώρα που τα πήρα δε με νοιάζει. Εγώ εσένα πλήρωσα και όχι τη κάθε Σονυ. Και βέβαια φταίει ο υπάλληλος όταν με διαβεβαίωνε ότι μέχρι το Πάσχα το πολύ θα έχω παραλάβει και όταν πήγα Ιούνιο να ρωτήσω τι γίνεται, με ρώτησε γιατί δεν έχω παραλάβει, αφού έχουν φτάσει Δεκέμβριο και ότι θα κάνει μέμο για να επικοινωνήσει το αρμόδιο τμήμα. Αυτό τη πρώτη φορά, γιατί τη δεύτερη φορά που πήγα για να ρωτήσω για τo bundle, ο συγκεκριμένος πωλητής "εξυπηρετούσε πελάτη". ..   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνισα με κωτσόβολο δύο ώρες πριν. Τους ρώτησα αν θα μου έχει έρθει το ps5 digital edition με προπαραγγελία 5/11/2020 και αυτός μου απάντησε ότι δεν έχει κοπεί απόδιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει παραλάβει κανείς από public το bundle με το ρατσετ;

δυο παραγγελίες Νοεμβρίου , δίκη μου και φίλου μας κάλεσαν πριν 2 εβδομάδες για αλλαγή στο bundle και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση

 Απλά ακύρωσαν τις παραγγελίες του Νοεμβρίου  και στις 26 έκαναν νέες με τον bundle που στην κατάσταση λένε ´´σε αναζητησή´´

 

απαραδεκτοι ακόμα μια φορά 

Επεξ/σία από johnnyf95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...